eBooki na smartfonach

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

eBooki na smartfonach

Post autor: Albiorix »

Nie wiem gdzie wstawić ten temat bo dotyczy czytania książek.

Ostatnio szukałem sobie różnych maszyn do czytania eBooków. Co znalazłem:

Amazon Kindle for iPhone
- tymczasem super - 700-tysięczne zbiory wszystkiego w cenach około 4$. Słyszałem że w Polsce nie ma sensu mieć Kindle bo nie można nic na niego kupić, ale wygląda na to że wersja iPhonowaZastanawiam się jednak czy jak kupię coś na iPhone kindla to będę mógł to sobie potem przeczytać na innych nośnikach? Czy książka będzie przypisana do mojego konta i możliwa do odzyskania po np stracie telefonu?

Wattpad
To jest jakiś pseudo społecznościowy wynalazek który z tego co rozumiem polega teoretycznie na tym, że ludzie wrzucają swoje amatorskie dzieła do poczytania. Praktycznie polega to na tym, że ludzie wrzucają amatorskie skany popularnych książek. Wszystko jest darmowe, większość jest koszmarnej jakości (OCR bez poprawek). System czytania jest całkiem wygodny bo tekst ładnie płynie po ekranie. Ale może się mylę co do tego wspaniałego serwisu :)

Co jest lepsze? :)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Najlepsza jest papierowa książka ;). Kiedyś czytałem z ekranu... I nigdy nie dam się przekonać, że e-booki są lepsze od papierowych tomiszczy.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Z czytników czyta się lepiej niż z ekranu. Przynajmniej tak mówią znajomi użytkownicy.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

To tylko kwestia wielkości ekranu.
Jasność ekranu, kolory i wielkość czcionki zawsze można zwiększyć albo zmniejszyć.
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Z ekranu czyta się szybciej. Przynajmniej mnie. Papierowe książki nie są mi już potrzebne do czytania, ograniczają mnie rozmiarem (pole widzenia na ekranie można wyregulować dla swoich indywidualnych potrzeb) oraz kartkowaniem (przewijanie jest szybsze).

Od dawna nie przeczytałam nic z papieru... :X

Teraz czytam o języku C. Jak należy - z monitora. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Czytasz dla... hm, przyjemności o języku C? :)
Czy zbierasz perełki do kolekcji?

edit. Fakt, z ekranu czyta się szybciej... Ale odbierasz sobie połowę przyjemności "obcowania" z książką. Ja tam lubię położyć się z lekturą... nawet na dywanie. Wiem, to trochę dziwne jest... :D
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Uzupełniam kolekcję i kompiluję myśli Autora na język ogólnopolski przy okazji. :)))

Obcowanie z książką papierową mam chyba już za sobą. Wiesz, wygodny fotel przy biurku z komputerem rozwiązuje wiele problemów "obcowania". Chociaż do wanny jeszcze cholernego e-booka nie mogę zabrać i to jest potężna WADA. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
bcr
Dwelf
Posty: 578
Rejestracja: śr, 03 maja 2006 20:02

Re: eBooki na smartfonach

Post autor: bcr »

Albiorix pisze: Słyszałem że w Polsce nie ma sensu mieć Kindle bo nie można nic na niego kupić
Masz nieaktualne info. Można. Whispernet działa, Kindle 3G nie ma karty SIM a działa prawie wszędzie w zasięgu 3G. Więcej informacji z pierwszej ręki - po świętach (niestety nie ja, kumpel u Dziadka Mroza zamówił :)).
Odkąd pojawiły się fora internetowe, ściany publicznych toalet są znacznie czystsze.

ODPOWIEDZ