Bardzo dziwny świat. Mój film science-fiction.

o filmie, co nietrudno odgadnąć

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Tasman
Sepulka
Posty: 1
Rejestracja: pn, 25 lut 2013 22:14
Płeć: Mężczyzna

Bardzo dziwny świat. Mój film science-fiction.

Post autor: Tasman »

Witam!
Na imię mam Michał, pochodzę z Wrocławia, obecnie mieszkam w Irlandii i specjalnie założyłem konto na forum aby się z Wami podzielić moją radosną twórczością, o której z góry powiem, że należy traktować z przymrużeniem oka.

Jednakże około dziesięć lat temu, wtedy kiedy byłem jeszcze młody (piękny jestem do dzisiaj), zainspirowany nowelą Fredrica Browna pt. „Mąż opatrznościowy” (Man of distinction), a także zainspirowany żywotem nowego człowieka w rodzinie – mojej córki, stworzyłem, nakręciłem film science-fiction. Po tylu latach, gdy film przechowany był w lamusie, udało mi się ostatecznie zdobyć tekst oryginału wyżej wymienionej noweli, który to wykorzystałem do stworzenia napisów dla wersji angielskiej. I wreszcie zrobiłem upload na You Tube, który można oglądnąć po wskazanym linkiem:

http://www.youtube.com/watch?v=miUM0toEFuM

Ta krótka forma tworzona była na dziko. Miałem do dyspozycji kamerę VHS. Po pierwsze, przed każdym ujęciem musiałem włączyć muzykę z mojej przepastnej wtedy wieży, następnie każde z ujęć kręcone było w takiej kolejności, w jakiej znajduje się na filmie. Zero montażu, wtedy nie miałem innej możliwości. Do uzyskania efektu specjalnego z ostatniej sekwencji filmu miałem tylko jedno, jedyne podejście. Gdyby się nie udało film nigdy nie zostałby ukończony.

Czasy się zmieniają, film mógłbym spokojnie poprawić, zrobić montaż, skrócić troszeczkę ale po dogłębnej przybrowarowej analizie postanowiłem zostawić tak jak jest, wierząc, iż bez zbędnych upiększeń i poprawek bardziej odda klimat i zaangażowanie. Jakość nie zabija ale z pewnością nie będzie to przeszkadzać w odbiorze.

Z przymrużeniem oka, raczej na wesoło, mój hołd ku twórczości mistrza Friderica Browna, kompletnie amatorsko, kino off, bardzo off, robione ad hoc i może nawet jest tak jakaś zaskakująca pointa, dla której warto film oglądać do końca.
Jako, że to wszystko stało się dziesięć lat temu, wtedy gdy moja córka Maja miała około roku, w chwili obecnej przy użyciu i pomocy kalkulatora należy stwierdzić, że dziecko ma już 10 lat. W związku z tym pomyślałem o kontynuacji tej sagi, z wykorzystaniem faktu, iż dziecko dorosło i wykazuje – w dalszym ciągu – zdolności aktorskie. Więc mam na głowie zrealizowanie drugiej części (w oparciu o pierwszą), tym razem za pomocą kamery cyfrowej.

Czy macie jakieś pomysły na scenariusz drugiej części? Możemy się umówić, piszcie posty z propozycjami a dla, moim zdaniem najlepszego pomysłu, mógłbym nawet zaryzykować nagrodę, jak w konkursie – powiedzmy niech to będzie wybrana książka czy film dla zwycięzcy. Pracuję za granica naszego ukochanego kraju, to jeszcze na książkę czy film mnie stać a zależy mi na jakimś ciekawym pomyśle.

Pozdrawiam miłośników science-fiction i fantastyki.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Bardzo dziwny świat. Mój film science-fiction.

Post autor: neularger »

Tasmanie, na tym forum pierwszy post powinien się zjawić na Łowisku. Tam się witamy.
Łowisko.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

ODPOWIEDZ