Niepolecanki

o filmie, co nietrudno odgadnąć

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Niepolecanki

Post autor: Coleman »

Oj, nie polecam X-Mena trojki, oj nie polecam... Aktorstwo dziadoskie i drewniane, historia upierniczona do holyluckiego mianownika, mama muchos efekta, a co jeden to bardziej bez sensu.
Przyznaje sie bez batozenia, ze nie widzialem dwojki, ale przy czesci pierwszej, to dno wychodka jest...
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

A mają Weapon X robić...
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Re: Niepolecanki

Post autor: Bebe »

Coleman pisze: Przyznaje sie bez batozenia, ze nie widzialem dwojki, ale przy czesci pierwszej, to dno wychodka jest...
Ja widziałam tylko dwójkę, ale mam wypaczone porównania, bo to było w samolocie a tuż przed Xmenami 2 puścili mi jakieś Aniołki Charliego Dwa i to było tak straszne, że Xmeni wydali mi się co najmniej dziełem Bergmana. :D
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Oglądałam fsyskie tsy Xmeny. No, trójka, to przegięcie stylu hollyshitu, jest nawet standardowe "zabili go i uciekł", tym razem w wersji feministycznej. Ponieważ jeszcze trochę zostało głównych bohaterów, będzie można w kolejnych częściach nawiązać do cieżkich przeżyć z ich dzieciństwa w kolejnych odcinkach...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Riv
ZasłuRZony KoMendator
Posty: 1095
Rejestracja: śr, 12 kwie 2006 15:09
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Riv »

Weapon X?

Strach będzie do kina iść. Po pierwszej części X-menów nie skusiłem się na kolejne. Co do jedynki, to przynajmniej nie psuła komiksowej historii (albo ja takiej nie czytałem, co bardzo jest możliwe)...

A tu może być paskudnie - tak jak było z wiedźminem Michałem...

:/

- Od dawna czekasz?
- OD ZAWSZE.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Wszystkie 3 iksy widziałam.
IMHO dwójka była najlepsza. Trójka nie jest aż taka zła (zwłaszcza na tle innych adaptacji komiksów), chociaż lepsza byłaby bez "przeludnienia" - za dużo bohaterów, za dużo wątków, za mało czasu żeby wszystkie rozwinąć. Gdzie Xmenów (i ich antagonistów) sześć (lub więcej) tam nie ma co jeść, że tak zasunę przysłowiem.
Ale ładnie się bili. Nawet bardzo ładnie.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

No owszem. Wizualnie widowiskowe bardzo, tylko tez bez sensu. Po jaka cholere przesuwac caly <spoiler eater>, kiedy moznaby zwykla barke smieciowa, albo i jakis zgrabny holowniczek. Albo w ogole cokolwiek metalowego. I takie tam... Niemniej upierac sie bede przy stanowisku, ze postacie splycone, aktorstwo nieoheblowane i ogolnie pokazny spadek normy...
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

z tym się absolutnie zgodzę. Ładne (holowniczek nie byłby już taki ładny ;-)), ale za płytkie. Usunąć parę wątków, albo dodać jeszcze tak ze 3 godziny filmu - i od razu było by lepiej.
Ale i tak żaluję, że nie bedzie X4.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Wręcz przeciwnie, ponoć już zapowiedzieli, że w części czwartej pojawi się sporo nowych, "lepszych" mutantów...

A co do trójki - nastawiona totalnie na widowiskowość i efekty specjalne, kompletnie bez klimatu poprzednich części. Słabo skontruowana fabularnie - ciekawi bohaterowie nie mają się jak pokazać.

No i brak krwi, mimo sporych jatek <- wyraźna wskazówka, że film skierowany głównie do amerykańskich nastolatków.
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Vodnique pisze:Wręcz przeciwnie, ponoć już zapowiedzieli, że w części czwartej pojawi się sporo nowych, "lepszych" mutantów...
No to będziemy mieli gabinet osobliwości, a nie film. Szkoda, bo ja wolę filmy.
Ilość nie zawsze przekłada się na jakość, czego X3 jest najswieższym przykładem.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

A, ok. Jeden plus. Vinnie Jones jako Juggernaut. :)
FTSL
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

taa...
Mój współlokator Ed już od miesiąca latał po mieszkaniu pokrzykując "i'm the Juggernaut, bitch!". Ale Edward już tak ma...
Ale Juggernauta też nie w pełni wykorzystano. Niestety.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Aktor faktycznie dobrany świetnie :]
Bohater spłycony i zhollywoodyzowany - ale mimo wszystko fajny :]
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Millenium Falcon pisze:
Vodnique pisze:Wręcz przeciwnie, ponoć już zapowiedzieli, że w części czwartej pojawi się sporo nowych, "lepszych" mutantów...
No to będziemy mieli gabinet osobliwości, a nie film.
Komiks ma podobnie. Na tyle na ile czytałem komiks to tam jest bohaterów po prostu za dużo. Jedna z wad tego komiksu imo (obok przegadania momentami). Może więc chcą się maksymalnie zbliżyć do komiksu?
Weapon X ma sporo zalet. Np. tylko Logan :D
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Riv
ZasłuRZony KoMendator
Posty: 1095
Rejestracja: śr, 12 kwie 2006 15:09
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Riv »

Lafcadio pisze:Weapon X ma sporo zalet. Np. tylko Logan :D
Niom, ale to komiks. Film będzie pewnikiem zupełnie inną bajką, która nie ustrzeże się żadnego z poniższych:
Vodnique pisze: pojawi się sporo nowych, "lepszych" mutantów...
Coleman pisze:postacie splycone, aktorstwo nieoheblowane i ogolnie pokazny spadek normy...
Ale może się mylę... :)

PS. Tak właściwie, jeśli w jednej z ról pojawiłby się np. Steve Buscemi, to skłonny byłbym zaryzykować i wybrać się do kina.
[/quote]

- Od dawna czekasz?
- OD ZAWSZE.

ODPOWIEDZ