Dexter

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Paulinka

Dexter

Post autor: Paulinka »

Dexter- seryjny morderca kochany przez miliony :)
http://www.filmweb.pl/Dexter,2006,o+fil ... ,id=331618
Serial powstał na podstawi powieści Jeffa Lindsaya "Demony dobrego Dextera" i "Dekalog dobrego Dextera"(nie dorównują serialowi)
Niedawno zakończył się sezon II. Na jesień powinien wystarowiać III. Tvn kupił do niego prawa, gdzieś czytałam, że pierwszy odcinek ma być jeszcze w tym miesiącu (ale znając tvn będzie po 23 i do tego w środku tygodnia ;/)
Serial jest genialny. Może pierwsze trzy odcinki nie są tak jakoś za bardzo zachęcające,ale warto się pomęczyć i zobaczyć reszte, na pewno nie pożałujecie.
Ostatnio zmieniony śr, 09 sty 2008 22:24 przez Paulinka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Forumokieta. Może nie mordercza, ale kochana na tym forum.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Buka
C3PO
Posty: 828
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 16:55
Płeć: Kobieta

Post autor: Buka »


Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

O qrcze Buka, ja też wolę tego Twojego Dextera;-D Ha, i kto by podejrzewał;-D
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
zyto
Mamun
Posty: 165
Rejestracja: wt, 01 maja 2007 17:08

Post autor: zyto »

Wątek o moim ulubionym serialu,... ale fajnie. Pierwszy sezon świetny, a drugi rewelacyjny - pozamiatał moją skromną osobą niczym szczotka kurz:) Jeśli tendencja się utrzyma, to... sam nie wiem:)

Jak dla mnie najlepsza w nim nie jest historia (świetna, swoją drogą), ani pomysł (choć całkiem oryginalny), tylko postacie - na taką bandę genialnie zarysowanych oryginałów jeszcze się nie natknąłem w niczym innym obejrzanym. Polubiłem chyba każdą postać, jaka przewinęła się przez dwa sezony, a one-linery Masouki bawią mnie jak nic:D
Here's Johny.

mathix

Post autor: mathix »

Jestem tego samego zdania. Postacie w serialu wymiatają, są świetnie zrobione, wyraziste i naturalne.

Ludziom, którzy obejrzeli pierwszy odcinek i odstawili serię mogę poradzić jedno: dajcie mu trzy-cztery odcinki, dopiero wtedy się rozkręca.

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

Dzisiaj dwaj moi koledzy zachwalali bardzo ten serial...

Można go zobaczyć obecnie gdzieś w TV? Bardzo nie lubię jak ktoś o czymś mówi, a ja nie wiem o czym :D

Pozdrawiam :)
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Pierwsza seria ma być w tym roku na TVN.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

Wsiąkłem =)
FTSL

Pozdrawiam
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Cathryn Rashida

Post autor: Cathryn Rashida »

Pierwszy sezon, owszem, jest na TVN-ie, ale o nieludzkiej porze ><" Rozumiem, polska cenzura, dozwolone od którejś tam godziny, ale się nie wysypiam i to jest trochę wkurzające :) No, ale czego się nie robi dla ulubionego serialu...
Wkurza mnie lektor, szczerze mówiąc. Prawie wszystkie seriale oglądam z napisami i się muszę przestawić ;)
Co do samego tytułu: książka to naprawdę nic. Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim, że ekranizacja jest lepsza od oryginału, co jest wg mnie dziwne ^^ Jako oddzielne całości są świetne, ale jako połączenie - nie, nie polecam.

tin
Sepulka
Posty: 49
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 05:41

Post autor: tin »

Ogólnie nie przepadam za amerykańskimi serialami (Lostom, Prison Breakom, etc., mówię zdecydowane nie). Nawet nie wiem jak to się stało, że obejrzałem pierwszy odcinek Dextera na TVNie, ale od tamtej pory oglądam na bieżąco i w końcu muszę to przyznać. Serial jest znakomity. Uwielbiam w nim wszystko - od postaci, fabuły, przez ten czarny nie raz humor, po umiejscowienie akcji opowieści o seryjnym mordercy w słonecznym klimacie Miami. Moc. (A wczorajszy odcinek to była moc do kwadratu).

Z tego co słyszałem, trzeci sezon, który aktualnie jest emitowany w stanach, strasznie zaniżył serial. W sumie nic nowego, USA tak już ma, poza tym ciężko mi sobie wyobrazic, że Dexter cały czas mógłby być tak dobry.

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Z tego, co widziałam (dotąd 2 odcinki) trzeci sezon wcale nie zaniżył poziomu serialu. A drugi sezon jest dużo lepszy od pierwszego.
Miłośnikom Michaela C. Halla polecam "Sześć stóp pod ziemią" - znakomity, pełen czarnego humoru najwyższej próby serial HBO o rodzinnym przedsiębiorstwie pogrzebowym.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

tin
Sepulka
Posty: 49
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 05:41

Post autor: tin »

Cintryjka pisze:Z tego, co widziałam (dotąd 2 odcinki) trzeci sezon wcale nie zaniżył poziomu serialu
Jeśli tak, to całe szczęście. Właśnie skończyłem pierwszy sezon (chciałem oglądać równo z emisją w tv, ale nie wytrzymałem i obejrzałem na komputerze) i jestem zachwycony. Jeśli drugi będzie jeszcze lepszy, to przede mną sympatyczny weekend.

Uwielbiam ten plakat!

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »


tin
Sepulka
Posty: 49
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 05:41

Post autor: tin »

O, też świetny. Choć tamten sugestywniejszy ;)

ODPOWIEDZ