Gra o tron

czyli osobno o serialach TV, koniecznie rozdzielnie i przeciwpołożnie

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Gra o tron

Post autor: nosiwoda »

Cordeliane pisze:Skoro sam Martin, który generalnie nie unikał takich scen, zdecydował się pozostawić czytelnikom w pewnych kwestiach pole do domysłów, to dlaczego scenarzyści muszą walić cepem i narzucać interpretacje?
Moim zdaniem akurat te "zmiany", a raczej dopowiedzenia są słuszne. Martin miał do ich przekazania kilkaset stron, scenarzyści mają 10 niedługich odcinków. Niektóre rzeczy muszą wywalić na ławę, żeby w ogóle były widoczne.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Gra o tron

Post autor: Ilt »

Nimfo, ideologia rzeczywiście zabawna, ale - co tu dużo mówić - rozumiem konieczność jej wprowadzenia. Amerykanie lubią swoich bohaterów bez skazy, a Młody Wilk jest dla nich substytutem jego ojca, Honorowego Głupca Ze Ściętą Głową.

Niemniej zakochujący się w niej przez ładne cycki rzeczywiście był bardziej prawdopodobny. ;)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Gra o tron

Post autor: nimfa bagienna »

Ja też rozumiem, aczkolwiek nie jestem Amerykanką i ta wizja mnie śmieszy:D

Cordi, przepraszam. Liczba obejrzanych przez ciebie odcinków umkła mi.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Re: Gra o tron

Post autor: mr.maras »

Co dziwne Martin jest jednym z producentów serialu i godzi się na wycinanie (nie zawsze konieczne, dobrze, że kolejne tomy będą filmowane w dwóch seriach każdy) i wstawianie w zamian wydumanych i słabszych momentów okraszonych golizną (to akurat nie dziwi zważywszy, że producentem jest HBO). Mimo wszystko serial trzyma poziom i chciałoby się żeby np. Showtime odpowiedział serialem fantasy lub s-f na podstawie jakieś dobrej książki, potraktowanej równie poważnie i z podobnym rozmachem.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Gra o tron

Post autor: Młodzik »

Nie miałbym nic przeciwko "Malowanemu Człowiekowi" w wersji serialowej, choć podejrzewam, że przez konstrukcję książki mogłyby być problemy z przeniesieniem na mały ekran. No i prawa do ekranizacji już wykupiło Hollywood.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Gra o tron

Post autor: Ilt »

A ja bym chciał serial detektywistyczny o Straży w Ankh-Morpork. :))
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Gra o tron

Post autor: nosiwoda »

"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Gra o tron

Post autor: jaynova »

Ilt pisze:A ja bym chciał serial detektywistyczny o Straży w Ankh-Morpork. :))
Miał ci on, cholera, powstać. Ale nie powstaje. Ktoś ma jakieś wiadomości na ten temat? I wiem, że to offtopic :)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Gra o tron

Post autor: Młodzik »

Obejrzałem drugi sezon. Dobry Boże, ależ ci twórcy namieszali. Zmiana goni zmianę, a logika radośnie bryka po łące. Przy ekranizacji piątej części, serial i książka będą miałby najwyżej wspólny tytuł.

kruk
Mamun
Posty: 104
Rejestracja: pt, 04 wrz 2009 16:37

Re: Gra o tron

Post autor: kruk »

Blondyna od smoków, to Czyngis-chan, Spartakus i Superman w jednym. :)

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Gra o tron

Post autor: Cordeliane »

Pytam znajomego (nie czytał oryginału), jak wrażenia po wczorajszym odcinku - a on ucieszony odpisuje, że nie mógł obejrzeć, ale ma nagrane, i dzisiaj będzie oglądać. I chce wiedzieć, czy będą gołe biusty.
Biedny.

Jeśli ktoś nie jest na bieżąco - w tym odcinku pokazano wesele Edmure'a i córki Freya...

Edit: gramatyka
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Gra o tron

Post autor: nimfa bagienna »

I wiadro krwi. Dużo wiader krwi.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Gra o tron

Post autor: nosiwoda »

Cordeliane pisze:Pytam znajomego (nie czytał oryginału), jak wrażenia po wczorajszym odcinku - a on ucieszony odpisuje, że nie mógł obejrzeć, ale ma nagrane, i dzisiaj będzie oglądać. I chce wiedzieć, czy będą gołe biusty.
Biedny.

Jeśli ktoś nie jest na bieżąco - w tym odcinku pokazano wesele Edmure'a i córki Freya...

Edit: gramatyka
Zerknij na to: http://www.youtube.com/watch?v=fX6D10UsKE8
Zastanawiam się, czy kiedykolwiek byłem zdolny do takiej reakcji na fikcję.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Gra o tron

Post autor: Młodzik »

Zareagowałem baaaaardzo podobnie (tyle że przy powieści). Przez jakieś pół dnia nie mogłem usiedzieć na miejscu ze wzburzenia. Nie pomogło nawet to, że wcześniej wiedziałem, co ma się w "Nawałnicy Mieczy" wydarzyć. A myślałem, że już wyrosłem z tak żywiołowego reagowania na zwroty akcji.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Gra o tron

Post autor: Ilt »

nosiwoda pisze:Zastanawiam się, czy kiedykolwiek byłem zdolny do takiej reakcji na fikcję.
Mogę tylko współczuć jeżeli nie byłeś.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

ODPOWIEDZ