Co ja czytałam?

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Nie jestem pewna, ale coś mi się przypomina. Historia dzieci, dwóch chłopców i najmłodszej - dziewczynki, zagubionych gdzieś na Zakaukaziu? Zbierali cebulę na pustkowiach, udomawiali dzikie koniki, łowili samoręcznie ryby?
Tam chyba był też wielbład z chustą na szyi, ktory zaatakowal najstarszego - Henryka.
Nie przypomnę sobie na pewno, bo nie mam teraz na półce - Mali zwycięzcy Ossendowskiego?
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Procella
Fargi
Posty: 320
Rejestracja: sob, 16 sty 2010 22:02

Post autor: Procella »

Być może. Tak, mogło to być to, ale nie jestem pewna. Niestety całej historii nie pamiętam/nie czytałam, pamiętam tylko ten fragment. Jeżeli kiedyś będę miała tę książkę w zasięgu ręki, sprawdzę. Dzięki.
¿ǝıʍołƃ ɐu ıoʇs ʇɐıʍś ǝż 'ǝıuǝżɐɹʍ ɯǝsɐzɔ ǝıɔɐɯ

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Co ja czytałam?

Post autor: Alfi »

Alfi pisze: sob, 25 lut 2012 18:35 Czy komuś coś mówi tytuł Księżniczka i perła? Bo pamiętam, że kiedyś coś takiego czytałem, a do niczego nie mogę "przypasować". Może to baśń była, może coś w stylu gwiezdnych wojen, może historyjka szkolna w stylu Niziurskiego albo romansik dla licealistek w stylu Siesickiej... Nic, pustka w głowie.
Chyba wiem. To prawdopodobnie było w "Wakacjach z Emilem". A Emil miał bodaj "fryzurę na Beatlesa", co mu pewna babcia wspaniałomyślnie wybaczyła, i w finale zdemaskował szpiega.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ