Po co dział "Fahrenheit Nasz Ulubiony Portal Fantastyczny"?

opinie, uwagi, propozycje oraz powitania

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Po co dział "Fahrenheit Nasz Ulubiony Portal Fantastyczny"?

Post autor: Kruger »

[offtop przeniesiony z Łowiska - Ebola]
Albo zakładać nowe wątki.
Bo dyskusje w działach poświęconych nowym publicystykom i literaturze w Fcie jakieś takie niemrawe.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Łowisko - Witajcie Nowości

Post autor: Ebola »

Tak jakby wcześniej dyskutowali pfffy!
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Łowisko - Witajcie Nowości

Post autor: Kruger »

Cicho! Namawiam przecież.
A gwoli ścisłości to pamiętam, że coś tam zawsze było, jakieś pogaduchy.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Łowisko - Witajcie Nowości

Post autor: hundzia »

Bo wiesz Krugerze, nie chcę cię martwić, ale F jest do czytania. To nie ZWO żeby tekst rozbierać. Co najwyżej można by zrobić ankietę, jak na siostrzanym forumie, ale i to kicha, skoro F ma być portalowy nie numeryczny.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Łowisko - Witajcie Nowości

Post autor: Kruger »

Daj spokój, to były pogaduchy jak w wątkach autorskich na forum SFFiH. Ja wiem, że nie ZWO :)
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Łowisko - Witajcie Nowości

Post autor: hundzia »

<evil mode on>Aaa, więc sugerujesz , że ktoś powinien ci założyć wątek autorski?<evil mode off>

BPNMSP
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Łowisko - Witajcie Nowości

Post autor: Kruger »

Niby dlaczego? O moim tekście się rozmawia akurat.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Łowisko - Witajcie Nowości

Post autor: neularger »

Czy rozmawiacie o Fcie? Bo jak, Krugerze, masz na myśli naszą wymianę postów sprzed dni sześciu, to ciężko to nazwać rozmową.
A jak masz na myśli inne forum, to mógłbyś podesłać linka? Chętnie się dowiem jakie inni mają wrażenia po przeczytaniu...
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Po co dział "Fahrenheit Nasz Ulubiony Portal Fantastyczn

Post autor: Ebola »

Neulargerze, Hundziu, wrzucamy tekst na Fta i chcielibyśmy zwyczajnie wiedzieć czy to był dobry tekst. Czy się spodobał, czy nie, a może kogoś wkurzył? Cokolwiek, co da nam sygnał, że ktoś je w ogóle czyta, bo ilość wyświetleń w statystykach wcale nie znaczy, że tekst został przeczytany. Może my tu jakąś chałę wrzucamy i tkwimy w błogim przekonaniu, ze jesteśmy wspaniali.:)
Akcja ma sens wtedy, kiedy po niej następuje reakcja.
I, Hundziu, nie mów mi, że po przeczytaniu opowiadania czy felietonu jedyne na co Cię stać to klik w okienko w ankiecie. Aż męczących tekstów nie wrzucamy chyba ;)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Po co dział "Fahrenheit Nasz Ulubiony Portal Fantastyczn

Post autor: neularger »

Ebolu, ja doskonale cię rozumiem, każdy chce czuć, że jego praca doceniona, że się nią ktoś interesuje, a wy (redakcja) przecież włożyliście kawał pracy w reaktywowanie Fta.
Za co ja przynajmniej jestem wdzięczny.
Z tym, że ja tylko dopytałem Krugera co miał na myśli pisząc posta powyżej..., bo zwyczajnie nie wiem.
Napisałem co sądzę, Autor podziękował i poszedł sobie. No, to rozmową nie było. Raczej przesłaniem paczki z potwierdzeniem odbioru.* Ale jest możliwość, że Autor ma na myśli coś innego, inne forum czy coś...
Zresztą nieważne. Są jeszcze dwa teksty do przeczytania... :)


* - Dla jasności. Nie oceniam tego i nie czynię z tego zarzutu. Po prostu tłumaczę.



e. poprawa zrozumiałości
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Po co dział "Fahrenheit Nasz Ulubiony Portal Fantastyczn

Post autor: Kruger »

Neularger, wymieniliśmy kilka postów. W porównaniu z innymi tekstami czy publi, o których póki co nie ma nic, można powiedzieć, że o moim tekście jakaś rozmowa była, nie sądzisz?
Przecież to nie było tak, że ty napisałeś opinię a ja odpowiedziałem, parę postów wymieniliśmy. Jeśli ta metaforą paczki chciałeś mi dać do zrozumienia, że urwałem kowersację nie odpowiadając na jakieś pytanie, to je ponów, odpowiem.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Po co dział "Fahrenheit Nasz Ulubiony Portal Fantastyczn

Post autor: neularger »

Kruger pisze:Neularger, wymieniliśmy kilka postów. W porównaniu z innymi tekstami czy publi, o których póki co nie ma nic, można powiedzieć, że o moim tekście jakaś rozmowa była, nie sądzisz?
Na bezrybiu i rak ryba? Nie, nie sądzę.
Kruger pisze: Jeśli ta metaforą paczki chciałeś mi dać do zrozumienia, że urwałem kowersację nie odpowiadając na jakieś pytanie, to je ponów, odpowiem.
W kontekście tytułu tego wątku, mam wrażenie, że strzelasz do bramki RedAkcji. :)
Po co udzielać się w odpowiednim dziale, skoro Autorowi szkoda czasu na dwa kliknięcia i sprawdzenie, czy jakiegoś czytelnika pominął w odpowiedziach, czy może nie? Krugerze, my do siebie piszemy. To nie znika. Przynajmniej nie tak od razu. :)
Ale to była tylko dygresja.
Porównanie z paczką nie jest oceną - jedynie opisem sytuacji. Nie powinieneś, Krugerze, czuć się zobligowanym do czegokolwiek. Od Ciebie zależy jak reagujesz na ocenę swojej twórczości, nie? Można po prostu powiedzieć: dziękuję i to też jest całkiem normalne. Niemniej... każdemu co jego, prawda? W taki przypadku nie można twierdzić, że się rozmawiało o tekście lub że się o nim nadal rozmawia, si?
I tylko to miałem na myśli.

edit. zabito powtórzenie
e2. kosm.
Ostatnio zmieniony śr, 18 kwie 2012 10:10 przez neularger, łącznie zmieniany 1 raz.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Po co dział "Fahrenheit Nasz Ulubiony Portal Fantastyczn

Post autor: hundzia »

Ebola pisze:Neulargerze, Hundziu, wrzucamy tekst na Fta i chcielibyśmy zwyczajnie wiedzieć czy to był dobry tekst. Czy się spodobał, czy nie, a może kogoś wkurzył? Cokolwiek, co da nam sygnał, że ktoś je w ogóle czyta, bo ilość wyświetleń w statystykach wcale nie znaczy, że tekst został przeczytany. Może my tu jakąś chałę wrzucamy i tkwimy w błogim przekonaniu, ze jesteśmy wspaniali.:)
Akcja ma sens wtedy, kiedy po niej następuje reakcja.
I, Hundziu, nie mów mi, że po przeczytaniu opowiadania czy felietonu jedyne na co Cię stać to klik w okienko w ankiecie. Aż męczących tekstów nie wrzucamy chyba ;)

Wirusie kochany, wszystko niestety sprowadza się do niedomiaru czasu. Czytać jest łatwiej, opcja: drukuj i zaś jest przy czym żuć kotleta, albo smażyć naleśniki.
Wydawanie opinii typu: przeczytałam, fajne, nie podoba się, jest takie jakieś, no, bezpłciowe. A żeby wysmażyć coś sensowniejszego trza przysiąść fałdków.
Przysiądę. Nie ma obaw, jeno się z robotą odrobię :)
No i chwała wam za to, że znowu jest co czytać! I to jeszcze znajome mordki (choć to nie pomaga w opiniowaniu).
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Po co dział "Fahrenheit Nasz Ulubiony Portal Fantastyczn

Post autor: Kruger »

neularger pisze:Na bezrybiu i rak ryba? Nie, nie sądzę.
A ja owszem, sądzę. Uzyskałem opinię, wskazano obszary lepsze i gorsze. Merytorycznie o tekście. Jeśli o innych tekstach nic się nie mówi, to ja mogę byc zadowolony.

Ale, ale. Zwracam też uwagę, że wbrew domniemaniu Hundzi, ja nie chciałem połasić się o dłuższą dyskusję o moim tekście (czy ja naprawdę robie wrażenie aż tak interesownego?) a po prostu chciałem namówić na dyskusje o tekstach, nie tylko opowiadaniach ale tez o publicystyce i para-nauce. Tak zwyczajnie zachęcić. Jako redaktor.
W kontekście tytułu tego wątku, mam wrażenie, że strzelasz do bramki RedAkcji. :)
Wybacz, nie rozumiem.
Po co udzielać się w odpowiednim dziale, skoro Autorowi szkoda czasu na dwa kliknięcia i sprawdzenie, czy jakiegoś czytelnika pominął w odpowiedziach, czy może nie? Krugerze, my do siebie piszemy. To nie znika. Przynajmniej nie tak od razu. :)
Nie szkoda, czemu to sugerujesz?
Wręcz przeciwnie, podparłem moją pamięć owymi dwoma kliknięciami i po prostu nie widzę pytań, na które nie odpowiedziałem.
Porównanie z paczką nie jest oceną - jedynie opisem sytuacji. Nie powinieneś, Krugerze, czuć się zobligowanym do czegokolwiek. Od Ciebie zależy jak reagujesz na ocenę swojej twórczości, nie? Można po prostu powiedzieć: dziękuję i to też jest całkiem normalne. Niemniej... każdemu co jego, prawda? W taki przypadku nie można twierdzić, że się rozmawiało o tekście lub że się o nim nadal rozmawia, si?
Dobrze, aktualnie się nie rozmawia. Ale, IMHO, się rozmawiało. I liczę (nie jako redaktor już), że się jeszcze porozmawia.
Trudno mi się jednak oprzeć wrażeniu, że moją reakcję (podziękowanie za uwagi) masz za jakąś niewłaściwą w tej sytuacji.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Po co dział "Fahrenheit Nasz Ulubiony Portal Fantastyczn

Post autor: neularger »

Kruger pisze: Nie szkoda, czemu to sugerujesz?
Wręcz przeciwnie, podparłem moją pamięć owymi dwoma kliknięciami i po prostu nie widzę pytań, na które nie odpowiedziałem.
Krugerze, spójrz proszę, na to co napisałeś w poście powyżej, kazałeś mi ponownie zadać pytanie, bez informacji dlaczego. Gdybyś napisał, że szukałeś, a nie znalazłeś, to niewątpliwie wydźwięk byłby inny. Niestety, mimo usilnych starań, ciągle nie mam tak pożądanych zdolności telepatycznych. :)
Kruger pisze: Dobrze, aktualnie się nie rozmawia. Ale, IMHO, się rozmawiało. I liczę (nie jako redaktor już), że się jeszcze porozmawia.
Trudno mi się jednak oprzeć wrażeniu, że moją reakcję (podziękowanie za uwagi) masz za jakąś niewłaściwą w tej sytuacji.
A to już insza inszość jak mawiała moja sąsiadka pani Tosia. I nie, nie mam Ci za złe podziękowania. Jakże mógłbym?
I tak, przez moment twoja reakcja wydała mi się niewłaściwa, ale bez jakichś szaleństw. Zaś chwilę później, zupełnie normalna, jak sobie uświadomiłem... kontekst. :D
EOT w temacie Krugerze, przynajmniej z mojej strony.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

ODPOWIEDZ