Uwagi techniczne o działaniu forum

opinie, uwagi, propozycje oraz powitania

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

A, już wiem o co chodzi. Zmieniałem to na stronach wyszukiwania, do których linki są u góry (Twoje posty, Nowe posty, Nieprzeczytane posty), ale nie przyszło mi do głowy poprawić także w normalnym widoku działów. Dziś to poprawię.

Pracuję także nad licznikiem znaków, będzie widoczny po kliknięciu w przycisk "Pełny edytor i podgląd".

Widzę, że problem z powiększaniem się pola z wprowadzonym tekstem został zgłoszony autorom skórki, więc poczekamy jaka będzie odpowiedź.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: hundzia »

No i cacy, dzięki. Wciąż nie mogę się przyzwyczaić :/
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Alfi »

hundzia pisze:
Alfi pisze:To zmieniłem już kilkanaście godzin temu. Być może coś jeszcze przeoczyłem, możesz wskazać dokładnie gdzie pojawia się problem?
a chociażby w tym temacie
To cytat z Masona, nie ze mnie, dla ścisłości.
Nawiasem mówiąc, zrozumiałem, że chodziło o taki sam oczopląs, jakiego dostałem po wejściu któregoś z tematów, kiedy nie mogłem wypatrzyć ostatniej strony któregoś wątku.
Nie da się ukryć - na początku można było zabłądzić;-).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: hundzia »

Ten cycat to wstawiło forum. Nacisnęłam opcję cytuj i wstawiło ciebie jako autora - domyślnie, nie wiem czemu.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Alfi pisze:Nie da się ukryć - na początku można było zabłądzić;-).
No, najgorzej mieli ci, którzy natknęli się na oryginalną skórkę, która była zaraz po aktualizacji :-)
Myślę, że po pierwszym szoku większość odnajdzie się bez trudu.

Błąd w szybkim cytacie wynika, ze zbyt szybkiego, a co za tym idzie - nieuważnego, cytowania :) Przyznaję, może to być trochę mylące. Jeśli zaznaczy się fragment cytatu, ale kliknie w ikonę szybkiego cytowania w poście innego użytkownika, to wtedy wypowiedź zostanie przypisana złej osobie. Podejrzewam, że najczęściej ten błąd występuje kiedy klikamy w przycisk "Cytuj" znajdujący się pod cytowaną wypowiedzią (czyli już w następnym poście).
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Jarosław Borawski
Sepulka
Posty: 57
Rejestracja: pt, 07 lis 2014 14:19
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Jarosław Borawski »

Warto by było podziękować Masonowi za ciężką pracę. Więc dzięki i dobra robota. Zjedź kanapkę, walnij setę i poklep się po plecach z okazji dobrze wykonanej roboty.

Ja tam lubię zmiany. Nawet z tej strzykawki z logo zrobiłem sobie quiz i próbowałem dopasować przekleństwa do każdej z liter, tylko x mi zostało więc dopasowałem XXX i wyszło też coś niegrzecznego.
Kaleida - Think

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Jarosław Borawski pisze:Więc dzięki i dobra robota.
Nie ma za co, to ja dziękuję :)
Jarosław Borawski pisze:Ja tam lubię zmiany. Nawet z tej strzykawki z logo zrobiłem sobie quiz i próbowałem dopasować przekleństwa do każdej z liter, tylko x mi zostało więc dopasowałem XXX i wyszło też coś niegrzecznego.
A, to może być dobry pomysł na jakiś konkurs w przyszłości. Np. na tekst zawierający tylko wyrazy zaczynające się na litery ze strzykawki :)

Samoczynne powiększanie się okna wpisywania odpowiedzi powinno już zniknąć. Tzn. okno będzie dalej się powiększało, ale tylko do określonego rozmiaru i w mniej uciążliwy sposób.

EDIT: podobnie linkowanie wskazane przez Hundzię.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Małgorzata »

No i git, zaczynam się orientować.
Panel moderacji, czyli dostęp do ostrych narzędzi jest fajny - tak łatwo go znaleźć, jeszcze łatwiej użyć... Normalnie, chyba zacznę zamordyzm, pokusa jest ogromna. :)))

Masonie, ładnie wyszło. Apopleksji omal nie dostałam, gdy zobaczyłam to cudo zaraz po aktualizacji => błękitny koszmarek, w którym nic nie widać, a do tego znikły Twoje śliczne guziki F-ta. To było bardzo, bardzo ohydne.

Mam jeszcze pytanie "techniczne". Czy można na dole strony dać też link do strony głównej FF? Bo teraz można wrócić tylko do działu...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Do strony głównej możesz wrócić poprzez link tekstowy "Strona główna" znajdujący się pod przyciskami FAQ, Szukaj, Użytkownicy...
Póki co jeszcze możesz robić to klikając w logo F-ta, ale zastanawiam się, czy nie zrobić tam opcji linku do F-ta zamiast forum (tak, jak to było kiedyś).
Małgorzata pisze:Masonie, ładnie wyszło.
Cieszę się. Jeszcze pewnie jakieś drobne poprawki funkcjonalności zrobię, ale wyglądu raczej drastycznie nie będę zmieniał... przynajmniej nie tak drastycznie, jak to miało miejsce przy aktualizacji :)
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Małgorzata »

Ach, już widzę ten link, dziękuję!
Szukałam za wysoko wcześniej... Ech, przywyczajenia nie umierają łatwo. :P

A przejście przez logo na stronę Fahrenheita, nie forum - jak najbardziej, to też było bardzo wygodne. Jeżeli możesz przywrócić, to świetnie.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Cintryjka »

Ja co prawda nie znam się na niczym, ale efekt finalny bardzo mi się podoba.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Beata »

A.Mason pisze:Cieszę się. Jeszcze pewnie jakieś drobne poprawki funkcjonalności zrobię, ale wyglądu raczej drastycznie nie będę zmieniał... przynajmniej nie tak drastycznie, jak to miało miejsce przy aktualizacji :)
Hyy... czyli już zacząć mogę się przyzwyczajać? Bo mię powoli idzie wykształcanie nowych odruchów... :)

Pytanie: czy przywrócenie cytowania selektywnego jest w planach?
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Do niczego w internecie lepiej się nie przyzwyczajać ;-)
Większych zmian nie planuję, ale tak samo sam nie spodziewałem się zmian obecnych.

Cytowanie selektywne planuję dodać, bo mi go też brakuje.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: hundzia »

No właśnie, robię łapankę i ten brak cycowania mnie lekko drzaźni.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Selektywne cytowanie działa w "Pełnym edytorze i podglądzie".
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

ODPOWIEDZ