Białe, Dystansowe etc. ;]

czyli dla tych, co strzelają, chcieliby postrzelać, czyli: brothers in arm - cokolwiek to znaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Nawajero, do przecinania pasów są specjalne, szczelinowe ostrza w tylnej części rękojeści. Te (ratownicze) noże mają też zbijaki do szyb samochodowych...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Navajero pisze:Aktualnie testuję Sog Seal Team. Ten także ma ostrze combo :)
I stałą głownię długości prawie 18 cm. :)
W tym wypadku ostrze typu combo może być faktycznie dobrym pomysłem.
Sam w życiu takiego noża nie miałem generalnie posługuję się multitoolem Lethermana, który ma osobno wszelkiego rodzaju piłki i składanym Kershaw.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Generale - są różne typy noży ratunkowych, w tym i takie które do przecinania pasów wykorzystują właśnie ostrze ząbkowane.
Schrade
Tyle, że mało komu chce się taki nóż nosić na co dzień, stąd lepszym rozwiązaniem dla kierowcy, wydaje się być jakiś poręczny EDC z ostrzem combo i możliwością otwierania jedną reką.

neuralger - toż nie noszę tego majchra na przy sobie. Przeważnie ;)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

http://www.bidorbuy.co.za/item/10318107 ... Knife.html
Dwa w jednym...
Mają te noże jedną wadę. Z braku podwójnego zabezpieczenia potrafią się niekiedy dość niespodziewanie złożyć.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Jeśli ktoś chce moją opinię o black tac tanto...
Pierwsze wrażenie: co on taki ciężki? Okazje się, że rękojeść jest duża i ma na sobie sporą warstwę plastiku. Ostrze jest grube za to dość tępe - tekturę i papier lepiej przetnie zwykły nóż do tapet.
Z wyglądu i dotyku wygląda solidnie, chociaż kilka śrubek bym dokręcił (gdybym odzyskał swoje pożyczone śrubokręty).
Otwiera się jedną ręką tak jak na filmikach: albo powoli otwieramy całe ostrze do końca za pomocą kołka, albo szybko wypychamy nieznacznie ostrze i odpowiednim szarpnięciem ręki otwieramy całość, otrzymując dodatkowo przyjemne kliknięcie.
Futerał i sznurek odstawiłem od razu jako bezsensowne. Na rękojeści jest twardy klips i utrudnia on szybkie dobycie noża i takie samo schowanie, za to można go zaczepić o pasek spodni albo kieszeń bez obaw, że nam nóż wypadnie, nawet jakby nas powiesili za nogi.
Chyba że się z czasem wyrobi.
Na forum knives.pl ludzie skarżą się na zbijak. Nie wiem co oni próbowali nim zbić i jak długo tłukli; jak dla mnie to ma wytrzymać jedno użycie w sytuacji kryzysowej (stłuczenie szyby w autobusie czy aucie, albo rozbicie komuś łba).
Blokada to chyba liner lock. Nie wiem, nie znam się i pierwszy raz widzę coś takiego z bliska. Na razie spoglądam na nią po każdym otwarciu noża i ciągle trochę się boję.

Podsumowanie. Dostałem prawie to co chciałem. Nóż nie jest zaprojektowany do walki: jest za ciężki, za tępy, kształt ostrza jest taki, że ani do cięcia, ani wbicia. Spodziewałem się, że będzie bardziej przypominać dłuto albo dziwny nóż do tapet, w każdym razie coś z Praktikera. :P Okazało się, że jednak wygląda jak nóż. Przynajmniej z bliska.
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

SzaryKocur pisze:Ostrze jest grube za to dość tępe - tekturę i papier lepiej przetnie zwykły nóż do tapet.
Zakupić ostrzałkę. To jest stal 440, więc jej często używać będziesz.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

ODPOWIEDZ