HoM&M I-V

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

o, tak. Inferno wygląda przyjaźnie e... przemile... e... no, ładnie w każdym razie :D Ulepszone succubusy wymiatają... rzucają prawie jak łańcuch piorunów, tylko, że z ognia :) Pit Lordy też są całkiem ciekawe, mogą rzucić kulę ognia i deszcz meteorytów mrrr...

A w Sylvanie jest bardzo fajna zdolność rasowa, nie wiem jak się nazywa, w każdym razie można wybrać sobie ulubione jednostki wroga i bohater, kiedy wybierze tę zdolność podczas bitwy posyła adresowane strzały do tych właśnie jednostek. Bardzo zmyślne...

Co to ja... a, tawn portal jest słaby trochę... nie ma jak w trójce, że można przerzucić się do wybranego miasta, tylko do tego najbliżej położonego. A przy Łańcuchu piorunów jest ładny obrazek :D
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Ellaine pisze: A w Sylvanie jest bardzo fajna zdolność rasowa, nie wiem jak się nazywa, w każdym razie można wybrać sobie ulubione jednostki wroga
Niom, ja też już to przećwiczyłam i jest git. :) Generalnie podobają mi się zdolności bohaterów z Inferno i od Nekrosia. Lordowie demonów ładnie wciągają ciała wrogów, żeby zregenerować manę. :D A Nekrosie też jakieś cuda robią. :) Muszę zagrać Akademią.... I Lochem, lubiłam Loch w trójce.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

Loch jest fajny, ale uważaj - bardzo się zmienił w wyglądzie i jednostkach :) W sumie to chyba tylko minotaury i smoki są, a reszta jest inna. Nie ma złych ok, meduz, mantikor, troglodytów... Teraz lochy są takie Forogottenowe, drowie.
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Ellaine pisze:Co to ja... a, tawn portal jest słaby trochę... nie ma jak w trójce, że można przerzucić się do wybranego miasta, tylko do tego najbliżej położonego. A przy Łańcuchu piorunów jest ładny obrazek :D
To może być kwestia mistrzostwa w magii jakiejśtam (nie pamiętam do jakiej należy Town Portal) - w HMM3 też dopiero na ekspercie przenosił do dowolnego miasta.

Niestety "piątka" chwilowo zakończyła karierę na moim komputerze. Postanowiłem się nie denerwować i poczekać z grą do ulepszenia maszyny - w tej chwili chodzi potwornie wolno nawet przy najbardziej prymitywnej grafice :(
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

Pewnie masz rację, co do tej magii. Ale nie łapię tego podziału magii... W ogóle mało miejsca na umiejętności, tylko sześć... :D A tawn portal należał do magii ziemii, i faktycznie dopiero na eksperckim można było przenosić się do wybranego miasta.
Ale teraz Tawn portal nie należy do żadnego rodzaju... przynajmniej tak to wygląda, jest na zakładce: zaklęcia przygody, czy jakoś tak...
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Ja też nie wiem, szczerze mówiąc ;]

A umiejętności jest tlyko sześć, ale za to można mieć jeszcze po trzy zdolności pochodne od każdej głównej umiejętości + 5 specjalności rasowych. Więc w sumie miejsca jest więcej.

Wyleciały umiejętności nieprzydatne, jak sokole oko. Część za bardzo przydatnych (dyplomacja :) zostało osłabionych i gra jest teraz lepiej wyważona.
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

No dobra, to jeśli ktos odkryje, czego nauczyć bohatera, żeby przyswajał wyższe poziomem czary Magii Przygody, to niech da znać.... ja mojego młotka nie mogę Town Portala nauczyć... Nie wiem, czego mu trzeba, jasny gwint. ;)
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

W instrukcji powinno być do jakiej magii nalezy Town Portal.

Kto ma i sprawdzi? ;)
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Nie ma. Nic z tych rzeczy nie ma w instrukcji. Właśnie się przymierzamy z Kiwaczkiem, żeby sobie własną rozpiskę zrobić.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Dracool
Ośmioł
Posty: 676
Rejestracja: śr, 19 kwie 2006 17:50

Post autor: Dracool »

Ja tam nigdy nie przepadałem za Hirołsami ;) Śmieszyło mnie i śmieszy jeżdżenie po kfiatkowej krainie kolesiem większym od drzew, turowe bitwy i okropnie schematyczna fabuła. Władca zła staje do walki z tymi dobrymi, ci dobrzy wygrywają, władca zła ginie, wszyscy się kochają, hurra. Koniec. :/ coś okropnego...
Jestem egoistycznym libertynem, wyznającym absolutną wolność jedynie w odniesieniu do samego siebie.
_ _ _ _ _ _ _ _

Jak widzę optymistów, to mi się Armagedon w kieszeni otwiera.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Potraktuj to jako formę eskapizmu :P

Właśnie ta prostota i schematyczność jest taka interesująca. Fabularnie ta seria gier jest cieniutka, co nie zmienia faktu, że jak chcesz się odstresować to hirołsi są dobrą propozycją. Stąd pewnie i ich popularność. Można oczywiście tworzyć gry swoim realizmem wręcz przytłaczające (takie symulatory myśliwców), lecz będą to gry skierowane do specyficznej grupy odbiorców. Zaś żeby zdobyć szeroki rynek musisz iść na pewne uproszczenia. Co nie znaczy, że proste mają być zaraz głupie. Bo takie gry przepadają zaraz i nikt o nich nie pamięta. A o takich gierkach jak hirołsi, warcrafty, panzer generale będzie się pamiętać długo. Bo mimo pewnej prostoty miały jakiś klimat i pomysł.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Dracool
Ośmioł
Posty: 676
Rejestracja: śr, 19 kwie 2006 17:50

Post autor: Dracool »

Nie sposób się nie zgodzić, lecz ta prostota, o której piszesz tyle dobrego mnie razi i zniechęca. Lubię się wręcz męczyć przy grach. Kocham gry nieschematyczne, niebanalne, wnoszące coś nowego, mające realizm. A hirołsi to dla mnie tandeta. Wybaczcie mni fani tej gry, ale takie jest moje zdanie w tej kwestii.
Jestem egoistycznym libertynem, wyznającym absolutną wolność jedynie w odniesieniu do samego siebie.
_ _ _ _ _ _ _ _

Jak widzę optymistów, to mi się Armagedon w kieszeni otwiera.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ja nie lubię gier przygodowych, czy innych strategicznych, a już w ogóle realistycznych - generalnie takich, przy których muszę rozwiązywać zagadki, kombinować intelektualnie przy strategiach, etc. Lubię proste: strzelać do potworów i łazić po labiryntach. Szczególnie ostatnie lubię wybitnie. Zwiedzać, znaczy.

No, to DOOM! :))))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Aken H Bosch
Mamun
Posty: 124
Rejestracja: czw, 22 cze 2006 22:05

Post autor: Aken H Bosch »

He he... jeśli już strzelanki to Enemy Teritory. I snajper. I celność powyżej 70%, momentami dochodząca do 100.
No ale nie o tym chciałem pisać.

Nie byłem specjalnym entuzjastą Herosów, ale w demo zagrałem z dużą przyjemnością. Silnik niemal identyczny jak w Etherlords 2... i spora grywalność przy umiarkowanym zmuszaniu do myślenia. Te wszystkie kolorki, obrazeczki, jednosteczki są nawet, nawet przyjemne. Dobra odmiana.

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Małgorzata pisze: Lubię proste: strzelać do potworów i łazić po labiryntach. Szczególnie ostatnie lubię wybitnie. Zwiedzać, znaczy.
O patrz, a ja właśnie za to Hirołsów lubię! :))) Krajoznawcze są, bo się łazi i odkrywa mapę powoli, a na mapie różne ciekawostki. Nie muszę się strasznie intelektualnie wysilać, mogę powybijać dużo potworów... Ale ten element krajoznawczy jest dla mnie dużym plusem, bo ja uwielbiam mapy. :)))
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

ODPOWIEDZ