F 50 & 8

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

F 50 & 8

Post autor: Ebola »

No, dość tego dobrego. Do roboty. Czytać i komentować. Czepialstwo i chwaleństwo uprawiać. Ale to już!
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

No topsze... to ja mam coś do powiedzenia o dwóch tekstach.

Linia Chmur:
Bardzo mi się podobało. Jest zaskoczenie, ładne zakończenie, językowo też git. Nie mam nic do zarzucenia. No, może tylko do napisu na nagrobku...

Panna
Ee, "to już było". Pomysł z koncesjonowanymi dziewicami znaczy - choćby w Smokobójcy. Poza tym jest lekko i do zapomnienia.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Ja już dwa teksty przeczytałam! O!.

I jedno powiem: Opowieść IMHO ze wszystkich opowieści najniższy ma poziom, ale... "harnasiówa" mnie normalnie rozwaliła, powaliła, rozkwiczyła, i nie wiem co jeszcze. A, i chcę ciąg dalszy. Bo jestem mocno ciekawa.

A, co tam, powiem jeszcze drugie - Szczurka bardzo dobra. I znowu taka, że aż dreszcz bierze... Jeśli niedługo pojawi się kolejny jej tekst w takim klimacie, to uznam go za jej znak firmowy.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
ChoMooN
ZakuŻony Terminator
Posty: 240
Rejestracja: pt, 03 lis 2006 23:08

Post autor: ChoMooN »

Hurra... nowy fahrenheicik! A w nim... moja publikacyjka :D

Za linią chmur
Siebie komentować nie będę, ale zastrzegę sobie jedną rzecz. To opko nie jest bardzo reprezentatywne dla mojego pisarstwa (takiego jak je widzę i do jakiego dążę), natomiast jest reprezentatywne dla mojego poczucia humoru. Wciąż proszę o komentarze i rady... :)

Piotr Bormor Panna
Trochę za mało pomysłu tutaj na tak długie opko. Mógł być równie dobrze dwuwiersz, albo krotochwila. Po co rozciągać to na pół strony.

Szczurka Prima Aprilis
Się przyznam, że przeczytałem jeszcza zanim F wyszedł bo było w tym samym pliku w którym przysłano mi moje opko do korekty. I podoba się bardzo, choć też w pewnym momencie stało się monotonne. Bo przyznać trzeba, że bardzo niewiele się tutaj dzieje. Ale Mon świetnie buduje klimat słowem i aż czuć tą emocję bijącą z tekstu. W krótkich tekstach to duzy plus.
Wszędzie dobrze, ale gdzie dwóch się bije, tam raki zimują.

Mój blog w znajdziesz dokładnie pod "WWW". Tu niżej między tymi innymi buttonami.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Panna
Jedyne co mi się podobało, to styl autora. Reszta nic - za długie, za nudne, no po prostu nie dla mnie.

Prima Aprilis
Nie, tym razem mi się nie podobało. Owszem, styl, a nawet Styl jest świetny, ale tekst jest zbyt monotonny, zbyt długi i nie zrobił na mnie wrażenia.

Za linią chmur
Fajne zakończenie, ale nie wzbudziło we mnie żadnych emocji - może dlatego, że nie podzielam twojego poczucia humoru :) Za to tekst jest ładnie opisany, szkoda tylko, że wleciał i wyleciał, nie pozostawiając śladów w pamięci.
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Szczurkowy Prima Aprilis - mam mieszane uczucia. Na plus - mhroczny klimat. Na minus - zostawia uczucie niedosytu.

Czyli - średnio, z tendencją do wchodzenia na plus.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Prawdziwa opowieść o prawdziwych czarnoksiężnikach
Próbowałam przeczytać do końca. Starałam się i nawet daleko doszłam, ale czy dojdę do końca nie wiem. Tak jak powiedziała Milenka - najniższy poziom. A ja mam wrażenie, że autor pisał to śpiąc, albo mu się wybitnie odechciało. Ten tekst mnie znudził i nie czuję żadnej przyjemności z czytania. Po poprzednich częściach, świetnie napisanych, pełnych humoru i ciekawych zdarzeń, jest to bardzo niemiłe rozczarowanie.
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Tak, teraz się zacznie...
Szczurko, teraz zaczną Ci wciskać, że debiutem postawiłaś sobie wysoko poprzeczkę i takie tam... Ale Ty się nie przejmuj :) "Prima Aprilis" to bardzo dobry tekst. Muszę przyznać, że chyba podobał mi się nawet bardziej, niż "Dziewczynka...". Może dlatego, że sam jestem ojcem? W każdym razie - tak trzymać! I oby tak dalej... :))))

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Dziękuję :)

Ja słucham i czytam uważnie komentarze i wszystko sobie koduję, bo chciałabym pisać kiedyś naprawdę dobre rzeczy. Dziękuję więc serdecznie za każdą opinię :)
A tymczasem przeczytałam kilka opowiadań:

Panna
Nie bardzo mam pojęcie o czym to jest, bo, owszem, pomysł jest, jest zgrabnie napisane, ale nie ma w ogóle puenty/zakończenia. Nic, niciewo. Dlatego mocno się tym rozczarowałam, niestety.

ChoMoon
Podobało mi się, udało Ci się mnie zaskoczyć z tym roztrzaskaniem się, ciekawe, miłe, z pomysłem. Duży plus :)
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
ChoMooN
ZakuŻony Terminator
Posty: 240
Rejestracja: pt, 03 lis 2006 23:08

Post autor: ChoMooN »

Cieszę się, że ci się, Szczurko, podobało.

Jeszcze dodam do swojego komentarza... jesteś dobra w krótkich formach, ale... prawda jest taka, że na shortach się nie wybijesz... dlatego na twoim miejscu spróbowałbym się w dłuższej formie i dał nam do skomentowania coś co ma przynajmniej cztery rodziały i sześciu bohaterów. Ponoć optymalna ilośc znaków do publikacji papierowej to ~40.000... A wtedy podtrzymywanie klimatu tak jak to robiłaś w tym i wcześniejszych tekstach jest dużo trudniejsze.
Wszędzie dobrze, ale gdzie dwóch się bije, tam raki zimują.

Mój blog w znajdziesz dokładnie pod "WWW". Tu niżej między tymi innymi buttonami.

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Skąd wiesz, że tak nie robię? ;P
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
ChoMooN
ZakuŻony Terminator
Posty: 240
Rejestracja: pt, 03 lis 2006 23:08

Post autor: ChoMooN »

nie wiem... chociaż może już wiem... ale nie wiem czy wiem, bo mnie ten jęzor z przymrużeniem oka na końcu zdania zbił z tropu. :)

W kazdym razie jeżeli coś dłuższego w zakużonych zawiśnie pod twoim pseudo to na pewno przeczytam.
Wszędzie dobrze, ale gdzie dwóch się bije, tam raki zimują.

Mój blog w znajdziesz dokładnie pod "WWW". Tu niżej między tymi innymi buttonami.

Awatar użytkownika
PP
Fargi
Posty: 354
Rejestracja: śr, 19 kwie 2006 11:16

Post autor: PP »

Dabliu pisze:Tak, teraz się zacznie...
Szczurko, teraz zaczną Ci wciskać, że debiutem postawiłaś sobie wysoko poprzeczkę i takie tam...
No właśnie. Ustawiłaś sobie poprzeczkę wysoko i takie tam... :P
Miniaturka jak najbardziej dobra, jednak zabrakło mi pewnej magii. Przy poprzedniej popłynąłem z tekstem od pierwszego zdania, tutaj początek jest solidny, ale brak mu tego błysku. W obu utworach mamy klimat niepewności, pewne niedomówienia. Ech.. Dobra, miałem nie porównywać, ale jakoś tak normalnie nie mogę. ;)
Co do niepewności, niejasności.
"Prezydent na pewno wie." Wybiło mnie nieco z rytmu czytania. Zacząłem się zastanawiać, o czym dokładnie wie Prezydent Po co wie? Dlaczego jest tak ważny by o nim wspominać?
"Tylko wróć przed wieczorem, dobrze?
Mamusia... będzie tęsknić. Nie lubi zostawać sama... wieczorem. Wrócisz, dobrze?" - Końcówka znów błysk. Podobała mi się. :)

Opowiadanko na plus. :)

-------------

Za linią chmur - Fajny świat alternatywny, dobre zakończenie (to z przed epitafium), trochę humoru. Opowiadanko na plus. :)

-------------

Panna - Nie trafiło do mnie, pewnie po części z powodu mojego słabego tekstowego poczucia humoru. Choć żarcik z zimnym deserem nawet ok. :)
Pytający :))

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Dotyk kata
Świetny, ładnie napisany tekst. Niemal czułam to samo co bohater, a pod koniec zaczęłam się zastanawiać co ja bym zrobiła na jego miejscu. Gdy zaczynałam lekturę, myślałam, że tekst będzie pełen krwawych opisów, ale nic takiego nie było. Zamiast tego jest miłość, nienawiść, zemsta... I świetna, powalająca końcówka.
I to jest tekst numeru! A ja jestem pewna, że zapamiętam go na dlugo.
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Polecam w takim razie udać się do księgarni i zakupić "Gwiazdozbiór Kata".
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

ODPOWIEDZ