Twój debiut

Żale i radości wszystkich początkujących na niwie.

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Re: Twój debiut

Post autor: Nath »

Fajnie, że się pewna dyskusja wywiązała, myślałem w pierwszej chwili, że nikt się nie odezwie... A szkoda by było, bo uważam że sporo osób może być ciekawych, jak to obecnie wygląda na rynku. Teraz już wiem, że trzeba poszerzyć horyzonty o "inne" wydawnictwa. Postaram się iść w tym kierunku. A to, że debiutant zawsze będzie mieć przegwizdane warto sobie przypominać do znudzenia :P

Pozdrawiam!
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Twój debiut

Post autor: Ebola »

Nath pisze:A to, że debiutant zawsze będzie mieć przegwizdane warto sobie przypominać do znudzenia :P
Musi być pot, krew i łzy, nędzne poddasze lub piwniczna izba, mróz w lodówce i wino Wisienka. No i suchoty. Inaczej, co to byłby za debiut. ;>

Problem z debiutami fantastycznymi, co warto podkreślić: fantastycznymi, polega obecnie chyba na tym, że autorzy nie wiedzą, gdzie się zwrócić. Są zdezorientowani. Jeszcze niedawno wszystko było jasne, krąg zainteresowanych wydawców był niewielki, ale znany. Teraz trzeba szukać.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Lux Perpetua
Fargi
Posty: 453
Rejestracja: pt, 23 lut 2007 18:51

Re: Twój debiut

Post autor: Lux Perpetua »

Witam po latach, nieśmiało pozwolę sobie wrzucić informację o swoim cztery tysiące lat wyglądanym debiucie:)
http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/przypadek-alicji.html

A czynię to na forum Fta, bo sześć lat temu z Ftem zaczęła się moja przygoda z publikowaniem :)
I am the one who tells the story.
Oh, I don't what made me, what gave me the right,
to mess with your values, and change wrong to right.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Twój debiut

Post autor: Ebola »

Grzeczna dziewczynka. Brawo. :D
A niech tam, aż notkę z tej radości wrzucę na Fta.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Twój debiut

Post autor: nimfa bagienna »

Jaka przyjemna wiadomość, gratulacje, Luxencjo!
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Lux Perpetua
Fargi
Posty: 453
Rejestracja: pt, 23 lut 2007 18:51

Re: Twój debiut

Post autor: Lux Perpetua »

Dziękuję, wzruszonam :) Mieć własną notkę na Fcie! Parę lat temu się nawet o tym nie śniło!
I am the one who tells the story.
Oh, I don't what made me, what gave me the right,
to mess with your values, and change wrong to right.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Twój debiut

Post autor: nimfa bagienna »

Ja już zażyczyłam sobie w bonito.pl, żeby mi dali znać, kiedy ta książka będzie dostępna:)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Twój debiut

Post autor: hundzia »

O, Luxy, gratulacje!
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Lux Perpetua
Fargi
Posty: 453
Rejestracja: pt, 23 lut 2007 18:51

Re: Twój debiut

Post autor: Lux Perpetua »

Przypadek Alicji w księgarniach, więc zapraszam do czytania i kończę ten egoistyczny spam :)
I am the one who tells the story.
Oh, I don't what made me, what gave me the right,
to mess with your values, and change wrong to right.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Twój debiut

Post autor: Xiri »

To może zaryzykuję i się chwalnę swoim skromnym, grafomańskim dzieUem.
Link.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Twój debiut

Post autor: neularger »

Ja... przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Przeczytałem darmowy fragment... a potem przeczytałem go raz jeszcze. Autorka zdecydowanie przekroczyła moje oczekiwania, żałuję że Xiri zdecydowała się udostępnić za darmo tylko taki mały kawałek. Fragmencik budzi ogromne emocje i aż nie można uwierzyć, że cały e-book kosztuje tylko 10 złotych, w mojej opinii powinien kosztować więcej, jeżeli reszta jest napisana tak samo - czytelnik nie będzie się nudził. Oczywiście, na zachętę wybiera się fragmenty najlepsze...
I przyznam sobie punkt za znalezienie nawiązania kulturalnego. :)
Na podstawie taka małej próbki trudno wyrokować o fabule czy konstrukcji postaci, choć pewne podejrzenia już mam i po przeczytaniu całości*gdyż kupić zamierzam mam nadzieję, że zgadnę.
To co można ocenić, to język - zdecydowanie widać starania Autorki - i to właśnie stanowi o sile fragmentu. Właśnie język skłonił mnie do zakupu, uważam że każdy "wyższolevelowy" czytacz powinien z "Czwartą Szansą" się zapoznać - ma zagwarantowane emocje i na pewno nie pożałuje.
A ja przeczytam całość, i jak Ebola się zgodzi, napiszę reckę.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Twój debiut

Post autor: Xiri »

Dziękuję Ci bardzo za miłe słowa. Jak zobaczyłam Twoją odpowiedź, byłam pewna, że będzie to ostra, lecz szczera krytyka, czyli porządne baty :) Lecz miło mnie zaskoczyłeś.

Chciałam wydać kilka papierowych książek przez Wydaje.pl (nie każdy lubi e-booki), bo oferują taką możliwość, ale obecnie tego nie robią i nie wiadomo, kiedy będą. Więc poszukam wydawnictwa w moim mieście albo spytam się agencji reklamowej, w której kiedyś pracowałam. Oni robią na zamówienie druki w każdej formie, współpracują z wydawnictwami, więc powinno się udać. Będą zatem też książki tradycyjne.

Cena jest jaka jest, bo nie miałam profesjonalnej korekty i redakcji. Gdyby takowa była i poniosłabym za nią koszty, to odbiłabym sobie w cenie. Powieść była czytana wiele razy (pierwszy raz po rocznym leżakowaniu) i mam nadzieję, że z tekstu wyszli ludzie. Przynajmniej po części.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Twój debiut

Post autor: hundzia »

Eee, naprawdę nie jestem pewna, czy to była pochwała ze strony Neu. Patrząc na fragment, ja bym tak nie wychylala się z brakiem korekty i redakcji. Tego drugiego w szczególności. No, w ogóle bym się nie wychylała. Szczerze Xiri.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Twój debiut

Post autor: Xiri »

Była robiona, ale jak napisałam - nie profesjonalna. W sensie, że nie przez wydawnictwo, tylko prywatnie. Nie odebrałam posta neulargera jako pochwałę, bo chwalić nie ma jeszcze czego, skoro tekstu nie widział. Napisałam, że miłe słowa to były.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Twój debiut

Post autor: neularger »

Kupiłem! :D
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

ODPOWIEDZ