Przesądy czyli czego to ludzie nie wymyślą

rozmowy nie zawsze niepoważne.

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/demonolo ... omosc.html

A ktoś mógłby pomyśleć, że mamy XXI wiek. Przecież to czyste średniowiecze... Niech mi nikt nie mówi, że KK ewoluuje. Jak kilkaset lat temu straszą i straszą. Zestrachane owieczki łatwiej strzyc. Chodzi, jak zwykle, o kasę. Wróżkom płacić? Takiego! Do kościółka i na tacę...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

"Według duchownych najbardziej narażeni na ataki są ludzie parający się praktykami okultystycznymi: wróżbiarstwem, jasnowidztwem, chiromancją, horoskopami."

Takie osoby nie są właśnie narażone, skoro siedzą w temacie i mają doświadczenie ;]

Szkoda, że artykuł taki krótki.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Generale, a możesz mi udowodnić, że piekło, a w związku z tym demony, złe duchy itd. nie istnieją? Jak w takim razie wg. ciebie miałaby ta ewolucja wyglądać :P?

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

A mogę użyć tych samych argumentów co przy dowodzie, że na Księżycu nie ma brodatego krasnoluda płci żeńskiej w czerwonych butach na obcasie stepującego tango milonga uszami i jednocześnie pijącego z niemetaforycznego kufla bez dna piwo warzone z żądeł marsjańskich os hodowanych w koronie Słońca?
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Mnie bardziej zdziwiło, co takiego niezwykłego odkryto w ciągu ostatnich 2 tys. lat, by nagle złe duchy stały się absolutnie niemożliwe. Jak dla mnie to nadal strefa wiary.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Xiri pisze:"Według duchownych najbardziej narażeni na ataki są ludzie parający się praktykami okultystycznymi: wróżbiarstwem, jasnowidztwem, chiromancją, horoskopami."
Z czego wynikałoby, że duchowni walczą z przesądami i zniechęcają do hołdowania im (tzn. przesądom).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Xiri pisze:Takie osoby nie są właśnie narażone, skoro siedzą w temacie i mają doświadczenie ;]
Drwale są najmniej narażeni na ucięcie palucha przy rżnięciu drewna, skoro siedzą w temacie i mają doświadczenie ;)
NCSP
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Iwan
Fargi
Posty: 344
Rejestracja: wt, 21 lip 2009 14:18

Post autor: Iwan »

Ilt pisze:A mogę użyć tych samych argumentów co przy dowodzie, że na Księżycu nie ma brodatego krasnoluda płci żeńskiej w czerwonych butach na obcasie stepującego tango milonga uszami i jednocześnie pijącego z niemetaforycznego kufla bez dna piwo warzone z żądeł marsjańskich os hodowanych w koronie Słońca?
O żesz ty… przez Ciebie posmarkałem się ze śmiechu...

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

E tam, lepszy jest ten ksiądz (Boniecki?), który twierdzi, że chińskie posążki i afrykańskie maski stawiane/wieszane w domu dla ozdoby lub jako pamiątka są niebezpieczne, bo zostały "omodlone przez szamanów".
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Zdaje się, że chodzi ci o księdza Natanka ;).

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Ilt pisze:A mogę użyć tych samych argumentów co przy dowodzie, że na Księżycu nie ma brodatego krasnoluda płci żeńskiej w czerwonych butach na obcasie stepującego tango milonga uszami i jednocześnie pijącego z niemetaforycznego kufla bez dna piwo warzone z żądeł marsjańskich os hodowanych w koronie Słońca?
Jak to na księżycu nie ma małych brodatych ludzików? Obrażasz moje uczucia religijne! :/

A dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli hitu internetowego w mimowolnym wykonaniu księdza N(Sz)atanka :)

link

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Achika pisze: lepszy jest ten ksiądz (Boniecki?), który twierdzi, że chińskie posążki i afrykańskie maski stawiane/wieszane w domu dla ozdoby lub jako pamiątka są niebezpieczne, bo zostały "omodlone przez szamanów".
Mnie najbardziej śmieszą ludzie o racjonalnych umysłach, którzy z całą powagą przyjmują doktrynę jakiegoś oświeconego na Wschodzie jasnowłosego i niebieskookiego guru imieniem np. Karmadlapsa, po czym obwieszają chałupę np. chińskimi dzwonkami i fletami (ustnikiem w górę, wylotem w dół) tudzież symbolami takiej i owakiej czakry, by absorbować pozytywną energię kosmosu. Niech się schowa św. Apolonia od bólu zębów i św. Antoni od serca zgubionego pod miedzą!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Iwan
Fargi
Posty: 344
Rejestracja: wt, 21 lip 2009 14:18

Post autor: Iwan »

Ale za to jaki wtedy mają fęg szuj w domu...

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Alfi pisze:Mnie najbardziej śmieszą ludzie o racjonalnych umysłach, którzy z całą powagą przyjmują doktrynę jakiegoś oświeconego na Wschodzie jasnowłosego i niebieskookiego guru imieniem np. Karmadlapsa, po czym obwieszają chałupę np. chińskimi dzwonkami i fletami (ustnikiem w górę, wylotem w dół) tudzież symbolami takiej i owakiej czakry, by absorbować pozytywną energię kosmosu.
Ogólnie ludzie, którzy wierzą, że przedmioty moga przynieść szczęście albo pecha, są trochę... dziwni.

A feng shui sprawdza się w pracy! Biurko stanowczo nie powinno stać tyłem do drzwi, bo wejdzie szef i zajrzy ci w monitor. :-D
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Achika pisze:A feng shui sprawdza się w pracy! Biurko stanowczo nie powinno stać tyłem do drzwi, bo wejdzie szef i zajrzy ci w monitor. :-D
Jak pan Żurdę przez całe życie nie wiedziałem, że stosuje się do fększuja. Swego czasu ubawiła mnie szefowa, która po wizycie speca od powyższego stwierdziła, że powinna mieć porządek na biurku.

ODPOWIEDZ