Magic the Gathering

czyli Rocket Propelled Grenade albo coś zupełnie innego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
kruczywiatr

Magic the Gathering

Post autor: kruczywiatr »

Trochę tu pustawo, więc coś opowiem.
Pewnego razu wybrałem się na zawody w Magic the Gathering w klubie Angmar w Gdańsku. Gracze się trochę zdziwili na mój widok, bo tam sami swojacy i jeden obcy typ (czyli ja), który im w dodatku w karty zaglądał:)))
Później sobie kupiłem starter Magica i trochę pograłem z kumplami (obrazki na kartach maja fajny klimacik). W sumie RPG - fajna rzecz, choć zaczyna rdzewieć powoli.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Też kiedyś się na to napaliłem. Teraz mi przeszło, a karty które mi zostały służą mi jako zakładki. Ale i te mi się kończą. Myślę nad jakimś boosterem. Może do Thorgala? ;D
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

kruczywiatr

Post autor: kruczywiatr »

A jest rpg thorgalowski?

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Nie wiem. Właściwie to nawet by się nadawał jako materiał :D
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Tredo
Sepulka
Posty: 14
Rejestracja: czw, 01 gru 2005 23:33

Post autor: Tredo »

Hmm... Coś mnie bardzo zaciekawiło...

Czy Szanowny kruczywiatr nie widzi różnicy między RPG a karciankami?

Pozowlę sobie posłużyć się niewielkim linkiem do dość popularnej Wikipedi... link 1 oraz link 2

Wybaczcie, że z braku czasu nie opisuję różnic sam. Ale sadzę, że badą widoczne od razu nawet po przyjrzeniu powyższych artykułów.

Może admini powinni zmienić nazwe działu na RPG i inne gry...
ACTA to nie wszystko...

Cyberterroryzm zagrożeniem XXI wieku 15 marca 2012
- zapraszam na KUL do Lublina lub online

kruczywiatr

Post autor: kruczywiatr »

Czy Szanowny kruczywiatr nie widzi różnicy między RPG a karciankami?
Kruczywiatr widzi różnice. Kruczywiatr nawet myśli o połączeniu RPG i karcianek (nic nowego) (dlatego ja już sobie podciagam jedno pod drugie:)). Ale uwaga słuszna. Akurat Magic jest karcianką, nie karcianką RPG-ową.
Nie widzę jednak osobnego działu dla karcianek, więc pozwoliłem sobie na umieszczenie tematu w tymże dziale, zwłaszcza, że nieco tu pusto.

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Tredo pisze:Może admini powinni zmienić nazwe działu na RPG i inne gry...
Coz... W nazwie dzialu tak prawde powiedziawszy nie ma ani slowa o grach. Jest natomiast RPG
czyli Rocket Propelled Grenade albo coś zupełnie innego


A karcianki sa chyba wystarczajaco blisko rpg, zeby tu o nich pisac, jesli ktos ma ochote. Ja, na ten przyklad, wciaz mam gdzies zbunkrowana moja talie do Doom Troopera :)
You and me, lord. You and me.

Dżibril

Post autor: Dżibril »

Coleman pisze:Ja, na ten przyklad, wciaz mam gdzies zbunkrowana moja talie do Doom Troopera :)
Hyhyhy. W Doom Troopera grałem chyba od początku istnienia tego systemu karcianego i moc jest:) W Magic: The Gathering gram od daaaaaawna. Gdzies w okolicach czwartej edycji zainteresowałem się tą grą, choc mam jeszcze kilka kart z Revized Ed. Nadal gram, choc bardziej okazjonalnie i w gronie znajomych. Hmm.., z osiągnięc na tym polu mogę się pochwalić drugim miejscem w lokalnym turnieju i rozwaleniem smietanki z zachodniopomorskiego (ale to poza turniejem, graliśmy w pięciu a ja miałem deck Turbo Stasis). Obecnie kolekcjonuję, choć może jeszcze kiedyś wybiore się na jakiś turniej. Tyle, że nie podobają mi się nowe dodatki. Za dożo kombinacji i "kart wypas", czwarta edycja rulez:))

Revant

Post autor: Revant »

Magic...porządna partyjka w sobotę...to były czasy :D...a teraz to liceum i grupa się rozpadła :( , ale karty ciągle stoją w widocznym miejscu...

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Mam starter z Tempesta :) Swego czasu grywałem z kuzynkiem, ale on się wkurzał, bo nie potrafił mi dołozyć (choć, co to za sztuka rozłożyć chłopcika młodszego o sześć lat, zapytacie. Nic bardziej mylnego! Czasami nieźle się napociłem).

Teraz jakoś przeszło, bo nie ma z kim grać. Choć talia dobrze zachomikowana, w woreczku, by się nie kurzyła.
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Magic świetna sprawa, jedyny minus to to, że kasę ssie :( (chociaż są i większe, jeśli by kto np. zapragnął pobawić się figurkami, Warhammenr to dopiero ssacz kasy) ale kiedyś się w to bawiłem z kumplami, talię wciąż mam, nawet taką do pogrania z czymś mocniejszym. Póki co, MtG powędrowało na półkę, bo i nowe wydatki się pojawiły, a i nie podoba mi się też, co szanowni Wizardzi popełnili w kilku ostatnich edycjach. Jak dla mnie to brak im pomysłów i idą teraz na samą kasę, a Magic powinien się skończyć na Ravnicy.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Geoule

Post autor: Geoule »

Hmm, mi akurat maniakalne zagrywanie się w Magic'a przeszło kilka lat temu. Jednym z problemów było oczywiście ciągłe modyfikowanie talii (wraz z pojawiającymi się dodatkami), co niestety wiązało się nieraz z całkiem sporymi kosztami.

Z drugiej strony, znalezienie w booster'ku karty wartej kilkanaście złotych w wieku nastu lat było ogromną frajdą i właściwie chyba pierwszym w życiu zarobkiem.

Nawet nie wiem jak sytuacja ma się teraz z MTG, ale dokupywanie kart i zmienianie taktyki talii raz na dwa miesiące było naprawdę żmudną, w gruncie rzeczy irytującą czynnością. Już nie wspominając o akcjach takich jak wykosztowanie się na jakąś cholernie drogą kartę, tylko po to, żeby potem została oficjalnie zakazana w rozgrywkach turniejowych. Po prostu krew człowieka zalewała... :)

Natomiast gdyby ktoś chciał się w to jeszcze kiedyś pobawić, polecam MTG: Online. W sumie wychodzi dużo taniej, nie trzeba z domu wychodzić, można się odprężyć przy piwku grając z osobami z całego świata, a na dodatek praktycznie codziennie trafia się nam nowy przeciwnik, więc z pewnością nie zanudzimy się na śmierć. Przed rozpoczęciem studiów zamierzałem na poważniej zająć się graniem, ale potem jakoś z braku to czasu, to ochoty - moje zafascynowanie grą odniosło gwałtowny spadek, niebezpiecznie zbliżając sie do poziomu zerowego.

Oczywiście po drodze był też romans z Doom Trooper'em, ale dość krótki - mało kto z moich znajomych posiadał jakiekolwiek karty. Inny stwierdzili, że gra jest przekombinowania i "za dużo się trzeba uczyć". No ale o gustach się nie dyskutuje. :)

PS. Jedno bardzo nieprzyjemne wspomnienie z czasów zagrywania się w karcianki: miejski klub fantastyki, nagle do środka wpada przestraszony chłopak i nieśmiało pyta czy może z kimś zagrać. Po dokładnych oględzinach oczyma zgromadzonych, delikwent w końcu znajduje przeciwnika, po czym wyjmuje karty na stół tylko po to by usłyszeć z tyłu "ej, patrzcie na tego frajera, nawet koszulek na karty nie ma!" od jakiegoś geek'a. Po kilku takich przygodach skończyło się na graniu z grupką znajomych, wyłącznie dla przyjemności - czasami nawet naginając reguły gry. Ale przynajmniej człowiek nie czuł się jak odludek... :)

Ragefast

Post autor: Ragefast »

A jest może ktoś z Wawy, kto miałby chęć pograć w MTG?;)
Gram deckiem czarnym i niebieskim:)

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Ja nie jestem z Wawy, ale chętnie zagrałbym, chociażby i przez apprentice'a.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

PrzemekPyza
Sepulka
Posty: 1
Rejestracja: śr, 08 maja 2013 14:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Magic the Gathering

Post autor: PrzemekPyza »

Ja z Mińsk Więc mogę do Warszawy na jakąś partyjkę podskoczyć. Można zapytać co to apprentice'a. ???





Wyedytowano przez A.Mason: Usunięty link.

ODPOWIEDZ