Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: neularger »

Juhani pisze:Nie podobają mi się te nowe zwyczaje ze wstawianiem poprawionego tekstu. Tyle.
To jest wyjątek, nie zasada. Poprzedni tekst autora nie dostał, oficjalnie, żadnej łapanki, więc zdecydowaliśmy się - w drodze wyjątku, jak napisałem - dopuścić poprawioną wersję.
Stąd wynika, także to, że zablokowane łapanki sprutegogolfa i laszlo odeszły w niebyt.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Juhani »

Nie zrozumiałem tak naprawdę powodów tego wyjątku, ale dziękuję za wyjaśnienie.
Tak na marginesie, ciekawe kiedy spruty czy laszlo zdecydują się znowu poświęcić swój czas po to, żeby efekt ich pracy poleciał w kosmos. No, ale komentujących są takie tabuny, że to pewnie nie stanowi problemu.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: hundzia »

No kurczę, ja zawsze łapankę robię w wordzie, i wklejam potem w odpowiedź, żeby uniknąć wypadków, że mi tyle pisaniny zjadło, bo internet zastrajkowal, albo jakiś błąd na stronie wyskoczył.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

laszlo
Sepulka
Posty: 27
Rejestracja: ndz, 01 gru 2013 22:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: laszlo »

Juhani pisze:Nie zrozumiałem tak naprawdę powodów tego wyjątku, ale dziękuję za wyjaśnienie.
Tak na marginesie, ciekawe kiedy spruty czy laszlo zdecydują się znowu poświęcić swój czas po to, żeby efekt ich pracy poleciał w kosmos. No, ale komentujących są takie tabuny, że to pewnie nie stanowi problemu.
Poświęcą, ale do następnego tekstu. Tak się zastanawiam, można na forum szlachtować własny tekst? :D

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Juhani »

hundzia pisze:No kurczę, ja zawsze łapankę robię w wordzie, i wklejam potem w odpowiedź, żeby uniknąć wypadków.
Niby tak, tyle że komentarz sprutego odnosił się do innego tekstu - tego przed poprawką.
laszlo pisze:Poświęcą, ale do następnego tekstu
To i tak dobrze:)

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: neularger »

Juhani pisze:Nie zrozumiałem tak naprawdę powodów tego wyjątku, ale dziękuję za wyjaśnienie.
Tak na marginesie, ciekawe kiedy spruty czy laszlo zdecydują się znowu poświęcić swój czas po to, żeby efekt ich pracy poleciał w kosmos. No, ale komentujących są takie tabuny, że to pewnie nie stanowi problemu.
Trudno, w wątku o którym mówisz, znalazło się info od moda, że nie dajemy łapanek przed dopełnieniem przez Autora
formalności regulaminowych. Ta zasada obowiązuje na Warsztatach już od bardzo dawna. Panowie jednak dali, łapanki zostały zablokowane, wtedy Autor zdecydował się na poprawiony tekst. I wyszło jak wyszło. Nazywamy to pechem.
W żadnym wypadku nie zgodzilibyśmy się zablokowanie/usunięcie/nową wersję tekstu, który miał choć jeden komentarz dany zgodnie z regulaminem.

edit. Jeszcze jedno, łapanki są, nigdzie nie zostały wywalone w sensie fizycznym, jeno po prostu nie będą dołączone do żadnego z tekstów. Jeżeli jednak Komentujący sobie życzą, to łapanki zostaną zwrócone. W takim przypadku proszę o kontakt na PW.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: No-qanek »

I to wszystko dlatego, że publikujący nie zamieścił postu treścią "Cześć." w wyznaczonym do tego wątku. Bo wy macie zasady.

No chapeau bas. Niech żyją królowie piaskownicy!
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Juhani »

neularger pisze:Ta zasada obowiązuje na Warsztatach już od bardzo dawna. Panowie jednak dali, łapanki zostały zablokowane, wtedy Autor zdecydował się na poprawiony tekst. I wyszło jak wyszło. Nazywamy to pechem.
Ja to rozumiem, tyko zwykle to próby wstawiania poprawionego przez autora tekstu leciały w kosmos, nie łapanki. Oczywiście to sprawa adminów, ale mnie wyszło, że autor dał dwa teksty (przed i po poprawkach) w krótkim okresie czasu. Wielu nie miało takiej szansy.
e.
No-qanek pisze:I to wszystko dlatego, że publikujący nie zamieścił postu treścią "Cześć." w wyznaczonym do tego wątku. Bo wy macie zasady.
No i dobrze. Zasady są po to, aby się ich trzymać. Tylko w myśl tych zasad, jak już autor powiedział "cześć", to nie komentarze powinny polecieć, tylko ten drugi tekst.

laszlo
Sepulka
Posty: 27
Rejestracja: ndz, 01 gru 2013 22:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: laszlo »

Miesiąc odstępu pomiędzy tekstami to zbyt dużo moim zdaniem. Podejrzewam, że zasada powstała w czasach, gdy na forum był tłok i brakowało czasu na pastwienie się nad utworami. Obecnie są pustki. Jak często pojawia się nowy tekst w Otwartych? Raz w tygodniu? Rzadziej nawet.

A tak w ogóle to mam wrażenie, że zbyt restrykcyjne podejście do zasad odstrasza użytkowników. Ilość czy jakość?

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Zasady Zakużonych Warsztatów Otwartych

Post autor: Juhani »

laszlo pisze:Ilość czy jakość?
Jakość. Zdecydowanie jakość. Przeżyłem już kilka okresów zamieniania jakości w ilość. Zaprawdę powiadam, że wolę pogadać z kilkoma mądrymi niźli z tłumem durniów.

ODPOWIEDZ