I łaciate, i kudłate, pręgowane i skrzydlate

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Post autor: Alfi »

Uroczy czworonożny łobuziak z mojej ulicy (potomek jamnika, beagle'a i czyjś tam jeszcze) klika dni temu usiłował mi przeżuć obrąbek prawej nogawki dżinsów. W dwa dni później ancymonek bardzo sprawnie rozwiązał mi lewy but. Bez użycia rąk.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Niegrzeszny Mag

Post autor: Q »

Ponoć publiczne mówienie, a tym bardziej pisanie, o cudzych sprawach rodzinnych jest w złym guście, ale po prostu muuszę wspomnieć, że na drzewie, tuż za moim kuchennym oknem, rozgrywa się właśnie historia w zasadzie identyczna do tu opisanej:
https://gorzowwielkopolski.naszemiasto. ... c8-2532140
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

A już miałem nadzieję, że na tym drzewie się lagun zagnieździł, jak niedawno temu w Krakowie ;-).
Przeszukałem atlas ptaków i nie natknąłem się na żadnego wróblopodobnego ptaka przypominającego te widywane ostatnio u nas na trawnikach. W pierwszej chwili myślałem, że to samiczka wróbla, ale w ubarwieniu coś było nieuchwytnie innego, a sylwetka smuklejsza, zupełnie jakby ktoś pomniejszył paszkota. Potem się okazało, że toto nie ćwierka, a terkocze. I nie wiem, co to może być.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna

Z życia najbardziej długowiecznych zwierząt świata
Australia: Diabły tasmańskie rozmnożyły się pierwszy raz od 3000 lat
Tako rzecze Interia.
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Niegrzeszny Mag

Alfi pisze: czw, 20 maja 2021 09:31na tym drzewie się lagun zagnieździł, jak niedawno temu w Krakowie ;-).
A, tak, znana historia :D :
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/lagun-z ... ie/1rx550e
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Q
Niegrzeszny Mag

Wracając do (zaokiennego) gniazda... ;) Pierwszy z gołąbków wykluł się z jaja kilka godzin temu. To z rodziców, które było wówczas w gnieździe, b. porządnicko wyniosło skorupki jajka - najpierw mniejszą, potem większą - lecąc z nimi dość daleko. A potem przystąpiło do karmienia.

Awatar użytkownika
Q
Niegrzeszny Mag

Minimum od wczoraj, pisklaczki za oknem są już dwa. Duże, dorodne.

ODPOWIEDZ