Czystki

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MalaMi
Fargi
Posty: 455
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 17:41

Post autor: MalaMi »

Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie,
ten Stefan co bohaterem jeeeeeeeest...
§ 13
"Przy interweniowaniu wobec żołnierzy członek ORMO obowiązany jest zachować takt, umiar oraz szacunek należny mundurowi wojskowemu"

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

W dniu wczorajszym, komórka d/s analizy bieżącej programu ECHELON zdekodowała depeszę nadaną z okolic Londynu. Depesza brzmiała:
"Żyw i zdorow.
Major Stefanow."
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Porządki to ZUO! Widać los tak chciał :/

SCENA CZWARTA "Tymczasem przenoś moją duszę utęsknioną"

Stefan, wraz z Ukochaną płyną statkiem po wodach Morza Białego. Nasz bohater nadal myśli o rozmowie z gościnnym księdzem. Jest pod wrażeniem informacji o masowych nawróceniach w Rosji. Jest pełen otuchy i wiary w lepszą przyszłość, choć martwi się sytuacją w Izraelu, gdzie tysiące ludzi nawracało się, a w bazylice pod wezwaniem świętej Edyty Stein sto dorosłych osób dziennie przyjmowało Chrzest Święty. Ale w Izraelu władze prześladowały katolików i wielu z nich dołączało do męczeństwa świętej Edyty <kochany Stefan, tyle ma kłopotów, a jednak myśli o innych>. Jednak coś sprowadza Stefana na ziemię. Oto grupa azjatycko wyglądających ludzi, którzy jeszcze przed chwila modlili się do Allacha zaczyna przyglądać się Łucji. Próbują zaczepiać Stefana, ale ten ma niezawodny pistolet promienny. Najstarszy obwieś pada na pokład a resztę poraża strach. <Ha! Ze Stefanem, żaden muzułmański drapichrust nie ma szans>
W Murmańsku, w drodze do polskiego konsulatu Stefan zauważa samych ładnie i elegancko ubranych ludzi, sprawiających wrażenie szczęśliwych. Mija nowo wybudowane kościoły. W jednym z nich dostrzega figurę Matki Boskiej Fatimskiej i ze ściśniętym sercem myśli o biednej Portugalii, której mieszkańcy okazali się najwierniejszym narodem zachodniej Europy. Trwali przy normalnych prawach, aż do chwili zbrojnej okupacji angielsko-amerykańskiej. Ale nic to Baśka. Wszak na pólnocy półwyspu Iberyjskiego wybuchło powstanie przeciwko ustrojowi narzuconemu przez Unię Wszechświatową.
Na twarzyczce Łucji widać było zmęczenie. Stefan bał się jednak wziąć taksówkę. <sprytny> W końcu znaleźli się na ulicy, gdzie był konsulat. Stefan zaczął odczuwać odprężenie. Byli prawie w domu. <jak dobrze>
Przed konsulatem stał czarny samochód.
<aj niedobrze> Stefana to zastanowiło. <ufff> Mijali ostatnią przecznicę przed konsulatem. Stefan gwałtownie skręcił w lewo, pociągając Łucję za rękę. Zimny pot zaczął spływać mu po plecach. Po raz kolejny podczas czterdziestu ośmiu godzin pomyślał, ale jestem idiota. <a łyżka na to NIEMOŻLIWE>
- Nic się nie bój skarbie - powiedział. Tam mogą stać nasi wrogowie <podkład muzyczny z dreszczykiem. Źródło "Stawka większa niż życie". Najmłodszym czytelnikom wyjaśniamy: to taki serial o dzielnym agencie Polski i Rosji, który jako pierwszy przeciwstawił się spiskowi Euroniemieckiemu>
Oczyma wyobraźni zobaczył granatnik skierowany na ich osoby, który pozbawiłby ich życia, oraz zniszczył dyskietkę, a następnie pisk opon odjeżdżającego samochodu. <tadadadammm> Nie na darmo angielski wywiad ma opinię najlepszego na świecie <PFY!>
Stefan postanawia nie wracać do konsulatu. Szuka agendy jakiejś polskiej instytucji. Zwrócenie się do Rosjan nie wchodzi w grę, w końcu mimo więzów przyjaźni, łączących oba kraje, słaba Rosja może chcieć zdobyć informacje, będące w posiadaniu Stefana i tym sposobem spróbować dorównać polskiej potędze. Po godzinie chodzenia <jednak ten Murmańsk nie powinien być taki duży> znaleźli filię Polskiej Agencji Rybołówstwa, <tadadada tadadadammm> przed która stał Czarny Samochód. <Przebóg, zostali rozpoznani!> Stefan chwycił Łucję za rękę i biegł ile sił w nogach. <Run, Forrest, run!> Za nimi słychać było szybko zbliżający się samochód. Wypadli za róg domu. Stefan wyjął pistolet. Długa seria trafiła w zbliżające się auto, które stanęło w płomieniach <Cieniasy!>
- Co się dzieje, Stefanie? - zadyszany głos Łucji drżał ze strachu. <no, tak, ale za to ładna jest>
- Angielscy agenci próbują nas zlikwidować. Niewątpliwie rzucili wszystkie siły, a teraz na pewno zostaną zawiadomieni przez radio o tym, że tu jesteśmy i będą nas próbowali osaczyć. Musimy zmienić ubrania. Nie martw się kochanie, nic się nam nie stanie.
<Prawdziwy mężczyzna, wie jak uspokoić kobietę. Zakupy, wyprzedaże, te rzeczy. Wirusie serduszko nie bez powodu drży>
Weszli do sklepu z ubraniami. Stefan zamówił telefonicznie taksówkę za dwadzieścia minut i zaczęli zmieniać całkowicie swoją garderobę. Stefan stał się okazałym biznesmenem ubranym w tweedową marynarkę, czarne buty, kapelusz i ciemny szary płaszcz. Łucja przebrała się w długą wyjściową suknię i nałożyła futro z lisa. <No, teraz to faktycznie wtopią się w tłum> Wsiadają do taksówki i udają się na lotnisko.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Stefan wrócił! Mój UKOCHANY ROMANTYCZNY HEROS!
Ten byroński unijny SS się chowa przy Stefanie! Taaak! :)))

Ach, cóż za przebiegłość i wyczucie sytuacji, normalnie, szósty zmysł (siódmy?). I to podejście do kobiet, jakiego dzisiaj już nie ma... Zakupy, wyprzedaże - serce rośnie!

No, Stefan ponad wszystko! :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Steeeefaaaan...
Och, aż się wzruszyłam i łza mi się w oku zakręciła.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Ellen
Ośmioł
Posty: 690
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 22:33

Post autor: Ellen »

I mnie, i mnie!!!!
Jak Ebola skończy streszczać to z sentymentu chyba napiszę sequela :D
Widzisz te martwe bałwanki? Tędy przeszła wiosna! (by Andrzej)
Klub Dyskryminowanych i Wykorzystywanych z Powodu Posiadania Prawa Jazdy.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Napisz, Ellen, napisz. Na pewno był ciąg dalszy, tylko Stefan skromny. Mój cichy bohater.

Stefan, jam spodni twych niegodna prasować!
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Och! Stefan wreszcie do nas powrócił, jak duch poprzednich świąt, jak bumerang, jak źle przetrawiona fasolka! Trzy ochy dla weterana! Kiiiii!!! *ogłuszającego pisku ciąg dalszy*

A byroniczny SS typowo brytolski jest, nawet XIXw. tużurek i pelerynę nosi. Żaden on unijny preparowany produkt, o nie!

*rozerwana konfliktem lojalności wobec dwóch wielkich herosów...* *ale po chwili miłość do SS zwycięża! Przynajmniej on nie dał się zwieść jakiejś zepsutej unijnej flamie!* *tuli Snejpusia*
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

<rozgląda się zdezorientowany i robi wielkie oczy> A kto to jest Steefaaan?</>
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Nie bijcie ale...
Kto to jest Stefan? Czyjego autorstwa ten bohater?
Przeczytałem dwa fragmenty, ale to jaka czarna magia albo i ni wiadomo co...

EDIT: widzę że nie tylko ja jestem taki zdziwiony ;-)

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

A zajrzeć na pierwszą i drugą stronę wątku nie łaska? Zwykle na początku takie rzeczy zostają wyjaśnione... ;P
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Ale na stronie drugiej pada nazwisko autora dzieła i wyjaśnienie, czemu właśnie Wirus streszcza. ;) Potem to jest... napisałabym wolnoamerykanka, ale to by zabrzmiało imperialistycznie.

A tak na marginesie, odświeżyłam sobie wątek. Przy kluchu (pamiętacie przekręcania klucha? ;>) się prawie popłakałam.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

O żesz(ż ;-)) ty...
Ja oczywiście regulaminowo, najpierw zajrzałem na pierwszą stronę a tam o panu nie-pośle Giertychu, a potem, 40 stron dalej jakieś luźne fragmenty.
Powiązanie tego razem było dla mnie nie do pomyślenia...

To ja też chce więcej Stefana! :-D

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

No, tak, o Conanie słyszeli, o niziołkach, co to gdzieś popitalały z jakimś nikomu niepotrzebnym pogańskim pierścieniem, o wiedźminie ziołoleczniczo skażonym też, a o STEFANIE nie! Groza, wszak nasz on, nasz własny, polski, zdaniami prostymi, jako lud słowiański poćciwy, opisany, niezglobalizowany, nieskomercjalizowany, niczym Hektor Kamieniecki, bezgrzeszny jako ta Oleńka, co dzięcieliną pała i wszystko ma przepasane niby wstęgą, mieeee...
No, dobrze, nieważne. Młode to, płoche.

Dziś prawdziwych Stefanów juuuuuż nieeeee maaaaaa
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ