Czystki

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ależ, Wirusu. Słyszeli, nie słyszeli. Ale jak już usłyszeli i poznali wielkość Stefana, to zaraz zapałali afektem grzecznym. Na oczy przejrzeli bystro, serca otworzyli na oścież, dusze na ramię chwycili i stanęli w szeregu tych, co wartości niezglobalizowane za wsze mają.

Znaczy, głowy skłonili i do rzesz czcicieli dołączyli. Teraz są uświadomieni, byle globalnego świństwa nie tkną, na komerchę spluną z pogardą należną, jeno w Stefana będą spoglądać, jako we wzór niedościgniony literatury polskiej patriotycznej i heroicznej.

I o to chodzi! :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

O wlasnie to to co wyzej napisane ;-)

A ja mam takie pytanie moze i glupie nieco:
To dzielo p. Giertycha zadnych praw nie ma? To jest, mozecie sobie szanowna redakcjo tak je tutaj publikowac?
Nie zebym bronil czy cos, tylko sie zastanawiam, co by bylo, gdyby moje bazgroly tak skonczyly... ;-) Myslalem ze bez zgody powyzszego autora nie mozna tak. Zgodzil sie?

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

To nie jest publikacja dzieła, tylko opracowanie krytyczne zaopatrzone w cytaty. ;>
Wieszczka Dorota pisze:No, tak, o Conanie słyszeli, o niziołkach, co to gdzieś popitalały z jakimś nikomu niepotrzebnym pogańskim pierścieniem, o wiedźminie ziołoleczniczo skażonym też, a o STEFANIE nie! Groza, wszak nasz on, nasz własny, polski, zdaniami prostymi, jako lud słowiański poćciwy, opisany, niezglobalizowany, nieskomercjalizowany, niczym Hektor Kamieniecki, bezgrzeszny jako ta Oleńka, co dzięcieliną pała i wszystko ma przepasane niby wstęgą, mieeee...
No, dobrze, nieważne. Młode to, płoche.

Dziś prawdziwych Stefanów juuuuuż nieeeee maaaaaa
I widzisz, Wirus, spadł na Twe barki ciężar długi, cętkowany, kręty... eee... no, taki z napisem "1 tona" - musisz nieść kaganek oświaty, dbać o to, by duch stefanizmu w narodzie nie upadł. Ty! Siłaczka, nad poziomy wylatująca!
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Husiaty pisze:To dzielo p. Giertycha zadnych praw nie ma? To jest, mozecie sobie szanowna redakcjo tak je tutaj publikowac?
(...) Myslalem ze bez zgody powyzszego autora nie mozna tak. Zgodzil sie?
Można bez zgody, byle cytować i nie przypisywać sobie cudzych osiągnieć ( oczywiście nie można "zacytować" całej książki, dlatego Wirusa opowiada:) )
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Zresztą, sam Autor do Dzieła się nie przyznaje - zupełnie nie wiem dlaczego. Czyżby, korzystając z dobrych średniowiecznych wzorców, nie chciał przywłaszczać sobie (należnej!) chwały?

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

Cień Lenia pisze:Zresztą, sam Autor do Dzieła się nie przyznaje - zupełnie nie wiem dlaczego.
Jak to "dlaczego"? Boż autor skromny jest nad wyraz.*

*)Odpowiedni wyraz, PT Użyszkodnicy wstawią sobie we własnym zakresie.
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
terebka
Dwelf
Posty: 562
Rejestracja: ndz, 13 lip 2008 23:56

Post autor: terebka »

O rany, rany!
Ten pan jest mi znany!

Nigdy nie przestaną mnie zadziwiać nasze polityczne megaumysły.
Tam Ludwiś skrobnie bajkę dla dzieci, sam - Romuś dzieło fantastyczne upichci. A propos. To ja mam do Wirusa prośbę - może by tak też coś z Ludwisia? Tego od Saby, aby rozwiać wątpliwości.

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Chwila chwila.
Czyli zalozmy ze ktos wlamal mi sie na komputer, znalazl moje opowiadania.
To teraz moze je publikowac na jakimkolwiek forum, cytujac i podajac, ze to moje?

o_O


Bo tak to wychodzi z tego:
Można bez zgody, byle cytować i nie przypisywać sobie cudzych osiągnieć ( oczywiście nie można "zacytować" całej książki, dlatego Wirusa opowiada:) )
A ta ksiazka chyba nie zostala wydana.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Nie może "cytować" całości, a samo włamanie jest przestępstwem. Ale jeśli przeczytał całość gdzieś legalnie, może zacytować fragment podając kto jest jego autorem. A w ogóle coś Ty taki wystraszony? :) A co do dzieua pana G. to nie wiem, nie czytałem :P
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Husiaty pisze:A ta ksiazka chyba nie zostala wydana.
Się kłania nie czytanie wątku... Została wydana. Można nabyć legalnie.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Znalazlem. Przeczytalem. Zrozumialem.
Myslalem ze pan Roman wyslal do Fahrenheita maszynopis, odrzucono go, a teraz jest uzywany ;-) Ale oswiecilo mnie.

Navajero: teraz boje sie gdziekolwiek wysylac moje teksty - zostana rozerwane na strzepy ku uciesze gawiedzi, a czlonki rozeslane na cztery strony swiata. Glowa utworu wbita na pal ku przestrodze innym pseudopisarzom, ktorzy mieli zamiar cos wyslac ;-)

(znowu nie mam polskich liter... cos sie popsulo. ide naprawic ;-) )

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Husiaty pisze:
Navajero: teraz boje sie gdziekolwiek wysylac moje teksty - zostana rozerwane na strzepy ku uciesze gawiedzi
To jest zrozumiałe, zdziwiła mnie Twoja obawa przed wykradaniem i plagiatowaniem Twoich tekstów.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Husiaty
Pćma
Posty: 234
Rejestracja: sob, 17 lis 2007 14:29

Post autor: Husiaty »

Podalem skrajny przypadek - gdyby ktos chcial mnie osmieszyc i wlamal mi sie na komputer bla bla, i wedlug mojej wiedzy wtedy, gdy to pisalem, wychodzilo na to, ze taka publikacja jest legalna. Tylko wtedy nie wiedzialem ze pan Roman ksiazke opublikowal.
Ostatnio napisałem bestsellera, tylko jakoś kiepsko się sprzedaje...

Awatar użytkownika
podzjazdem
Dwelf
Posty: 505
Rejestracja: śr, 21 mar 2007 07:58

Post autor: podzjazdem »

Stefan wrócił! Wzruszenie mi mowę odebrało...
Osusz skrzydła, bracie. Na mokrych od łez daleko nie zalecisz...

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Stefan! Stefan! Stefan!!!
Sasasasasa...

ODPOWIEDZ