Rzucanie palenia? Proste! Robiłem to ze 100 razy!

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

No-qanku, to nie tak, od lat dziewięćdziesiątych obowiązuje zakaz palenia w zakładach pracy (wszystkich) poza miejscami wyznaczonymi.
Aha, to zmienia postać rzeczy.
O ile zakaz mi się nie podoba, to póki jest obiecuje pracownikowi pewne warunki.

(BTW. czy w takim razie Margota redagująca z papierosem w ustach staje się kryminalistką? :P)

Ebolu, toż byłaś dyskryminowana! Jak śmieli ci odmówić usługi publicznej, one powinny być wszystkim równo dostępne ;-)
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No-qanek pisze:
Ebolu, toż byłaś dyskryminowana! Jak śmieli ci odmówić usługi publicznej, one powinny być wszystkim równo dostępne ;-)
A nie były?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

No-qanek pisze:(BTW. czy w takim razie Margota redagująca z papierosem w ustach staje się kryminalistką? :P)
Dopóki nie ma zakazu palenia w mieszkaniach to nie jest. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Ebola pisze:Yuki, gdzie Ty pracujesz?!
Od lat nie spotkałam się z takim przypadkiem w firmie czy instytucji, żeby pracownicy palili w pomieszczeniach. Chyba ze jest palarnia, ale to rzadkość.
U mnie też niektórzy palą na stanowisku. To są albo dinozaury pracujące w piwnicy (sami w pokoju), albo święci-nietykalni, wtedy zapewne jest to też oznaka pozycji. Ponieważ palarnia powstała tylko na papierze, palacze sami ją sobie ustanowili w nb. klatce przeciwpożarowej. Powietrze tam pięknie leci do góry, więc choć palą głównie na pierwszym piętrze, gdzie mają niewielki balkonik, to dym czuć na wszystkich. W dzisiejszej zalewie polipoprawności - nie mam nic przeciwko temu, że rzeczywistość nie pasuje do opisu...
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No-qanek pisze:Alfi, no przecież nie pozwolili jej zjeść w atmosferze dymu. Tak jak tobie "nie pozwalali" jeść w braku dymu...
Palącym brak dymu przez np. pół godziny nie przeszkadza. Gdyby przeszkadzał, musieliby palić non stop, a na jedzenie nie mieliby ani czasu, ani niezbędnych środków materialnych, bo wszystko by wydali na papierosy (mniej więcej wiem, ile one kosztują).
A niepalącym dym przeszkadza. Czyli nie ma tutaj symetrii.
Niepalący w ogóle nie ma przed czym się powstrzymywać, by nie szkodzić ani nie psuć komfortu palaczom. Choćby nie wiem jak się starał. Niesprawiedliwe, co?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »


Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Alfi pisze:Niepalący w ogóle nie ma przed czym się powstrzymywać, by nie szkodzić ani nie psuć komfortu palaczom. Choćby nie wiem jak się starał. Niesprawiedliwe, co?
Aś tam, niesprawiedliwe. Ty wiesz, jak potrafi zatruć życie trucie o tym, że palenie truje?
Równowaga jest zachowana, matka natura mądrą jest.
;D
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Taaak, niepalący nic nie robią, tylko stoją palaczom nad głową i pouczają o szkodliwości palenia. Bez przerwy, zapominając nawet o jedzeniu.
Ja tam jeszcze nikogo nie pouczałem. Egoistycznie zawsze pozwalałem palaczom, by sobie szkodzili do woli, byle tylko mnie zostawili w spokoju.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Ja też nikogo nie podsmradzam, tylko czasem sobie zapalę.
:D
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

A czy ja Ci coś zarzucam?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Ależ skąd. Przecież to tylko towarzyska rozmowa bez żadnych ukrytych podtekstów.
:D
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Grzegorz Buchwald
Pćma
Posty: 200
Rejestracja: ndz, 10 paź 2010 23:26

Post autor: Grzegorz Buchwald »

Nie kopce już dwa miesiące...

Awatar użytkownika
Narsil
Pćma
Posty: 286
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 23:01

Post autor: Narsil »

Ja miesiąc. Możemy powspierać się wzajemnie. :P
"Malarstwo kończy się wtedy, kiedy można zawiesić obraz do góry nogami bez szkody dla odbiorcy."

Awatar użytkownika
Nakago
Fargi
Posty: 382
Rejestracja: śr, 09 sty 2008 22:06

Post autor: Nakago »

A ja się dziwię, że ludzie w ogóle zaczynają palić. ;-)
You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
("Innuendo", Queen)

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

pama22 pisze:ja rzuciłam palenie dzięki elektrycznym papierosie, palilam go 4 dni az powiedziałam sobie ze jak mam nie palic to w ogóle nie pale, i tak udalo mi sie rzucic, wystarczy silna wola
Ekstra. Ale najpierw się przywitaj na Łowisku.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

ODPOWIEDZ