Pikaczu, wybieram cię! - pokemony z naszej klasy.

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

A ja jakoś nie mam ochoty nikogo dawać na czarną listę na razie. Może dlatego, że generalnie ugodowy i miły byłem. Potem przyszedł internet i powstało monstrum, jakie Wy mieliście nieszczęście poznać :D
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Cóż, fajnie jest zobaczyć te wszystkie mordy po latach :) ("Mordy wy moje!") Szczególnie, że ja jakoś nigdy nie miałem problemów z zawiązywaniem znajomości (zna się te supły...). Jak ktoś miał jakieś wąty, to i się skopać mu dupsko zdarzało :P Przynajmniej mówili (bo dwóch ich było) cześć na korytarzu:D

Witajcie... Nazywam się Ignaś i... kolekcjonuję Pokemony...
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Dziś przeczytane. Mniej znane zastosowania naszej-klasy
Zobacz tu
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
tatsu
Mamun
Posty: 101
Rejestracja: wt, 18 gru 2007 22:41

Post autor: tatsu »

O tym, że namierzyli dzięki NK gościa, który zadzwonił z fałszywym alarmem, to czytałam.
Trzeba uważać, co się pisze w sieci, bo jest ogólnodostępna i każdy może zrobić z każdej informacji zupełnie inny użytek od zamierzonego.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Tylko błagam, nie czytajcie komentarzy pod tym tekstem! (wiem, że teraz właśnie zajrzycie :) Komenty na wp.pl i onecie to jest totalna porażka. Z ludzi wychodzi takie bagno, że można kalosze stracić)
A co do n-k - takie serwisy w USA działają od lat. I jak każda rzecz, mają swoje dobre i złe strony. U nas jest to nowość i dlatego mówi się o tym sporo. Ale za jakiś czas będzie codziennością, niektózy odejdą, inni przestaną się udzielać, kolejni przyjdą... I nie będzie tumultu w prasie, że pedofile, że zdrady z klasowymi miłościami, że przestępcy.
Trzeba uważać, co się pisze, i już.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

Co się pisze i z kim się pisze. Nie... n-k to po prostu koszmar. Chciano mnie w to wciągnąć. A nigdy w życiu!
Ciekawe, że nie jest to jakaś bardzo nowa strona, a dopiero teraz tak o niej głośno...
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Ona ma troszkę ponad rok. IMO to była kwestia masy krytycznej. Przez długie miesiące zbierała się, przygarniając nowych użytkowników, a w pewnym momencie, ze 2, 3 miesiące temu, została osiągnięta i nagle stała się powszechnie znana.
Przez pierwszy rok zarejestrowało się trochę ponad milion użytkowników. A potem, przez te 2, 3 miesiące, doszło 5 milionów.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Już jest tych milionów ponoć 6.
nosiwoda pisze:A co do n-k - takie serwisy w USA działają od lat. I jak każda rzecz, mają swoje dobre i złe strony.
Przede wszystkim mają o wiele bardziej rozbudowaną politykę prywatności (i problemu z nią na gruncie komercyjnym, ale to inna sprawa). Np. na Facebooku nikt, kto nie został zaakceptowany jako znajomy, nie może zobaczyć profilu użytkownika - a nawet jeśli zostanie zaakceptowany, to jest opcja pokazywania tylko ograniczonego profilu. N-k, jeśli zamierza się dalej rozwijać, będzie musiała coś takiego zrobić.
Poza tym, znaczna część tych ludzi "wykorzystanych" za pomocą n-k, czy innych podobnych portali, sama się o tym prosi: dane kontaktowe - dostępne ogólnie, nie tylko dla znajomych; zdjęcia domu/samochodu/inne - dające pojęcie o miejscu zamieszkania czy stanie majątkowym, opisywanie dokładne własnego życia. Ludzie wstawiają to wszystko i piszą na otwartych forach (mimo że istnieje przecież opcja ich zamknięcia), nie biorąc pod uwagę, że te dane są dostępne nie tylko dla osób z klasy, ale dla każdego, kto tam zajrzy - w przypadku n-k musi się tylko zarejestrować.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Cóż, z jednej strony świadczy to o głupocie części użytkowników, z drugiej o ich charakterze. Chęć pochwalenia się jest silniejsza niż zdrowy rozsądek. Inna sprawa, że nie wszystko, co ludzie piszą, jest prawdą.
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Millenium Falcon pisze:Już jest tych milionów ponoć 6.
Sokolico - przecieżżem to napisał właśnie :P
Przez pierwszy rok zarejestrowało się trochę ponad milion użytkowników. A potem, przez te 2, 3 miesiące, doszło 5 milionów.
1 mln + 5 mln = 6 mln :)
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

No fakt, chyba potrzeba mi jeszcze paru herbat, bo dziś jakaś półprzytomna jestem:-/.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Było przed chwilą. Ten sam artykuł, tylko portal inny;)
Meduz pisze:Dziś przeczytane. Mniej znane zastosowania naszej-klasy
Zobacz tu
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

O ja gupia nimfomanka;) :D
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

No to ja coś nowego i równie pesymistycznego :) linka
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

ODPOWIEDZ