Co my mamy w nickach

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Daduś

Post autor: Daduś »

"Błądzenie jest rzeczą ludzką... ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską." =]

Awatar użytkownika
eses
Psztymulec
Posty: 984
Rejestracja: sob, 01 paź 2005 19:59

Post autor: eses »

Od inicjałów.

Od czasów II wojny światowej są niestety mocno kontrowersyjne, ale:
1. Nie mam tyle lat;
2. Nie mam drugiego imienia, żeby coś wstawić w środek, a tego z bierzmowania się nigdzie nie podaje i nie ma go w żadnym oficjalnym dokumencie ;)
3. A w zasadzie dlaczego nie? ;)
BB + PnL = 66,6%...
I więcej w formie książki nie będzie ;)

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

Przeglądając ostatnimi czasy słownik francusko - polski odkryłam, że mój nick znaczy ni mniej, ni więcej, tylko "sobie, się". :/
Kurtka, podświadomie egoistka ze mnie wyłazi :[

strix
Sepulka
Posty: 26
Rejestracja: wt, 16 gru 2008 14:48

Post autor: strix »

Przeczytałam cały wątek i cieszę się niezmiernie, chociaż nie do końca wiem dlaczego.
Mój nick.
Mało oryginalnie. Od czarownic i wiedźm. Strix oznacza wiedźmę zmieniającą ludzi w zwierzątka. Takie raczej mało przyjemne. Jeszcze nie próbowałam, ale chętnie spróbuje, jak się znajdzie ochotnik...
Swoją drogą dowiedziałam się, że mam na forum co najmniej jeszcze jedną Siostrę w Sztuce.
No co ty... Nie umiesz zaginać czasoprzestrzeni?... Każdy to potrafi...

Awatar użytkownika
Teano
Kadet Pirx
Posty: 1309
Rejestracja: wt, 05 cze 2007 19:05

Post autor: Teano »

Zaraz tam wiedźma. Zwykły puszczyk jesteś i tyle! ;P
Mordor walnął maczugą Orbana w łysy czerep. Po chwili poczuł to samo.
Umowa sporządzona została w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach,
po jednym dla każdej ze stron.

� Dżirdżis

strix
Sepulka
Posty: 26
Rejestracja: wt, 16 gru 2008 14:48

Post autor: strix »

też się tym zdziwiłam
gdzieś coś czytałam i ta strix zakodowała mi się w mózgu pod hasłem wiedźma, z odnośnikiem do zwierzątek i tak zostało
No co ty... Nie umiesz zaginać czasoprzestrzeni?... Każdy to potrafi...

Awatar użytkownika
Teano
Kadet Pirx
Posty: 1309
Rejestracja: wt, 05 cze 2007 19:05

Post autor: Teano »

Wiesz, jedno drugiego nie wyklucza ;P
Chodzi o to, że łacińska nazwa puszczyka mogła wziac się od jakiejś mitycznej postaci.
Mordor walnął maczugą Orbana w łysy czerep. Po chwili poczuł to samo.
Umowa sporządzona została w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach,
po jednym dla każdej ze stron.

� Dżirdżis

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Po łacinie, strix,-gis to sowa, puszczyk. Ale nasuwa się dość podobne brzmieniowo strzyga. :P
So many wankers - so little time...

tuberoza

Post autor: tuberoza »

Dobreee... Uwielbiałam bajkę o strzydze... To taki miły upiorek;)

Haha;) Gesualdo nie martw się, ja też nie grzeszę spostrzegawczością... Dopiero ten temat uświadomił mi, że Terebka to nie Torebka:D Ach, ten zez;-)
Ja to normalnie padłam po przeczytaniu tych wszystkich dążeń do nadania sobie najbardziej odpowiedniego nick'a. Jakoś tak wcześniej nie przypuszczałam nawet, że może to być efekt wielogodzinnych starań:D
W sumie to teraz aż się zawstydziłam, że ja nie poświęciłam tyle czasu by wymyślić coś...co ma swoją historię:D
Opowiadania nie będzie...przykro mi;-)

Impuls, spontaniczność...czy coś tam takiego... Dlaczego? A któż to wie?

A gdybym kierowała się przezwiskiem, pseudo lub czymkolwiek z czym się utożsamiam to miałabym nick Buka (taki użytkownik już jest, więc cóż...ale w moim środowisku występowanie Buk jest bardzo popularne. Jaki to proces?<myśli>... Jakieś takie to...przerażające?:D) albo...

Bądźmy tajemniczy...

Powiało grozą.

Awatar użytkownika
djabin
Sepulka
Posty: 9
Rejestracja: wt, 20 sty 2009 17:14

Post autor: djabin »

Mój nick wziął się od ... mojego nazwiska. Nigdy nie miałem pomysłu na nicka, co dzień jakbym mógł to bym zmieniał. Czasem wychodziły dosyć dziwne takie jak Defect czy Inmortality. Przez to, że chciałem być wyjątkowy wybrałem jako nick moje nazwisko. Fajne, nie ? ;D

Awatar użytkownika
Buka
C3PO
Posty: 828
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 16:55
Płeć: Kobieta

Post autor: Buka »

tuberoza pisze:A gdybym kierowała się przezwiskiem, pseudo lub czymkolwiek z czym się utożsamiam to miałabym nick Buka (taki użytkownik już jest, więc cóż...ale w moim środowisku występowanie Buk jest bardzo popularne.
Każda Buka wie, że jest jedyną Buką :P

tuberoza

Post autor: tuberoza »

U mnie to wygląda tak, że po prostu żyję w towarzystwei kilku Buk i dlatego nie jestem przekonana o swojej całkowitej, niepodważalnej bukowatości. :)
Ale jeżeli chcesz - Jesteś jedyną Buką w swoim rodzaju. :)

IMHO> Fajnie jest wiedzieć, że na świecie istnieje jeszcze kilka bukowatych osobistości. :)

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Lasek - od nazwiska.
ziom - tu jest trochę dłuższa sprawa.
Zawsze używałem nicku Lasek, ale kiedyś nie mogłem się zarejestrować, bo już był ktoś o takim nicku. Nie mogłem wstawić np Lasek24 bo nie kojaże numerów. Spróbowałem z "łowca lasek", "lasek zdobywca", "nawiedzony lasek", "laseklol" (ten portal miał od groma użytkowników), aż w końcu wyczerpany wpisałem Lasekziom. Jako, że byłem w podstawówce, debilowata nazwa wcale mi nie przeszkadzała, a że nie lubię zmieniać nicków, rejestrowałem się tak już wszędzie.
Muszę jednak przyznać, że to jest jedyne forum w którym mówi się do mnie per "ziomie", a nie "lasek". Śmiesznie to brzmi :P

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

No, bo żadnych lasków nie znam, ale ziomów paru - i sympatycznie ta znajomość mi się kojarzy, więc "Ziomie" lepiej mi zabrzmiało, gdy skracałam Ci nicka. :)))

Poza tym, to dobrze, że udało się inaczej niż na innych forach, czyż nie? Zaznaczenie odrębności i takie tam... :P
So many wankers - so little time...

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

A czy ja coś mówię:P
Na innych forach jestem po prostu laskiem, a tu jestem ziomkiem (jakby wszyscy chcieli być moimi kumplami ;):P ).

ODPOWIEDZ