Co my mamy w nickach

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
podzjazdem
Dwelf
Posty: 505
Rejestracja: śr, 21 mar 2007 07:58

Post autor: podzjazdem »

Kiedy próbowałem założyć pierwsze konto pocztowe, wypróbowałem kilkanaście wariacji swojej ksywki, niestety, wszystkie były już przez kogoś użyte jako nicki. W geście rozpaczy, licząc na pomysłowość braci łażącej po skałach, użyłem nazwy jednej z dróg wspinaczkowych na Sukiennicach. Tych w Sokolich Górach, nie w Krakowie. Trafiłem za pierwszym razem, choć w zanadrzu miałem jeszcze sporo interesujących możliwości. I tak już zostało, siła przyzwyczajenia, czy co... :))
Osusz skrzydła, bracie. Na mokrych od łez daleko nie zalecisz...

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Pierwotnie bywałam na forum poświęconym starym grom, tj. grom wydanych na PC circa do roku 1995. "Zanthia" to imię bohaterki jednej z najlepszych przygodówek fantasy - alchemik, kobieta biznesu, nader atrakcyjna, z wielkimi walorami intelektualnymi w obu znaczeniach tego wyrażenia, utrzymująca kontakty z rodziną królewską, i wspaniale, cudownie zabawna ^_^ I potrafiąca obchodzić się z mężczyznami, co gra "The Hand of Fate" pokazuje. Potem forum trochę się rozlazło, a inny użytkownik zalinkował mi FF, nick był ładny, więc zostawiłam. Tylko nie należy się sugerować wyglądem ava, bo w realu, jak i w Biedronce jestem brunetką i wyglądam jak klon Fealoce.
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

A ja nie mam nicka :(
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Przytuliłabym żeby pocieszyć, ale nie mam stroju ochrony biologicznej.
FTSL
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Buuuuuuuuuuuuuu
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Ebola pisze:A ja nie mam nicka :(
Prosze, oto Nick dla ciebie
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Ebola pisze:A ja nie mam nicka :(
Biedna Ebola. Zaraz coś wymyślimy. Hmmm...

Może Wesoły Wrocławski Wirus? W skrócie WWW?

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Hm, jesli już to warszawski, ale wesoły? Z czego tu się cieszyć, odwilż, trza zarażać, pełne nibynóżki roboty:(
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Ebola pisze:Hm, jesli już to warszawski, ale wesoły? Z czego tu się cieszyć, odwilż, trza zarażać, pełne nibynóżki roboty:(
Odwilż? Gdzie? Nie widzę zza świeżo spadłego śniegu.

Wracając do nicka, niech będzie Warszawski, też pasuje. :) A cieszyć się można na przykład z mozliwości znęcania nad biednymi forumowymi ałtorami. Takimi jak obok podpisany. Sami się pchamy pod znęcarkę w każde warsztaty. :D

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Ale tak do adremu poproszę, do adremu... :)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Nakago
Fargi
Posty: 382
Rejestracja: śr, 09 sty 2008 22:06

Post autor: Nakago »

Ebola pisze:A ja nie mam nicka :(
A co masz? Tylko nie mów, że ebolę... :-P.


Mój nick pochodzi z anime. I mangi pod tym samym tytułem, ale najpierw poznałam anime. W serialu telewizyjnym "Fushigi Yuugi" jest taki blondwłosy, podły czarny charakter, którego na końcu zrobiło mi się żal (żywot miał przechlapany, jak to bywa u schwartzów w m/a). Kiedy więc rozpoczęłam karierę w internecie, to wzięłam sobie imię tego faceta za nicka (a portret za avatara ;-)); uznałam, że takiego drania to nikt nie lubi i pewnie mu przykro. Jak trochę po necie pobuszowałam, to doszłam do wniosku, że naiwnych nie sieją (owszem, ma spore grono miłośników..., a zwłaszcza miłośniczek :-P), ale pseudo mi już zostało. I używam go prawie wszędzie (tylko na jednym forum nazywam się inaczej, bo już tam kiedyś "Nakago" byłam, ale zapomniałam hasła :-().
You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
("Innuendo", Queen)

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Proszę bardzo, niech będzie do ad remu.

Mój nick, to po prostu moje pierwsze i drugie imię. W 2005 roku zacząłem tak podpisywać się na Wikipedii i zdecydowałem, że mogę to robić także na forum dorównującego jej powagą Fahrenheita.

Kiedyś używałem innych nicków, m. in. złożonego z inicjałów moich imion i nazwiska, ale ten ostatni okazał się tak rozpowszechniony, że w końcu miałem go dosyć.

Awatar użytkownika
Avlinn
Mamun
Posty: 160
Rejestracja: pt, 14 gru 2007 17:53

Post autor: Avlinn »

Mój został wymyślony już kilka lat temu... chyba jako imię postaci do RPG / jakiejś pseudopowiastki. Pamiętam, że miałam wymyślone takie imię, a taka jedna wredota stwierdziła, że ona była pierwsza, i w końcu z tego nic nie wyszło, zostałam przy starej ksywie - Silkalantil (ech, ta moja miłość do elfów ^^).
Kiedyś, rejestrując się na jakimś forum chwilowo nie miałam weny na nicka, po czym przypomniał mi się ten - i tak przylgnęło. Mam na FF, na klasowym, jest to również imię postaci odgrywanej przeze mnie w RPG prowadzonym przez Mort00sa ;-)
A ostatnio przykleiło się do mnie (ze względu na animację, która dość niedawno weszła do kin) - "Avlinn i wiewiórki" :D
It's time to choose sides now... that's what you said when we talked unfurl

Awatar użytkownika
fealoce
Kadet Pirx
Posty: 1388
Rejestracja: sob, 14 kwie 2007 21:02

Post autor: fealoce »

Zanthia pisze:Tylko nie należy się sugerować wyglądem ava, bo w realu, jak i w Biedronce jestem brunetką i wyglądam jak klon Fealoce.
Bliżej nam do szatynek, ale niech będzie ;)

"Fealoce" to w Quenya "smok ognisty". W swoim czasie czytywałam niemal nałogowo Tolkiena a to słowo strasznie mi się spodobało, i tak już zostało. Czyli nie dość, że cthulhu, to jeszcze smoczek - fear me, mortals! :D
A wcześniej był jeszcze inny nick, ale z różnych względów wolałam z niego zrezygnować.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

slodka19xoxoxo, hmmm? :D
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

ODPOWIEDZ