Co my mamy w nickach

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Bakalarz pisze:Z nicka miał zostać Brodaty, ale ktoś mnie przekonał, że Bakalarz (można wymawiać z ł :]) brzmi sensowniej :)
- nie chwaląc się ten ktoś to byłem ja, znaczy się Meduz ;-D
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Właśnie tak, nie inaczej :)
Meduz to nie chwaląc się sprawił ;)
Sasasasasa...

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Meduz pisze:Zanim powstał Meduz - dzięki Eboli i Oku Wuadzy, a zwłaszcza Oku Wuadzy - był Meduza71. Po raz pierwszy użyłem tego nicka na Travianie w grudniu 2006. Nick nawiązuje do bohatera z zaczętej przeze mnie i leżącej obecnie odłogiem powieści pt. "Meduz czyli w poszukiwaniu cudownego pasa cnoty". Jest to mój najnowszy nick z całej gamy. I sadzę, że już przy nim zostanę;-D
A mnie się zdawało, że to od greckiej Gorgony :)

Ciekawe historie, wszystkie posty miło się czytało.

Jeśli chodzi o Xiri (Również Xir, XRS. Prawidłowo Xirios, lecz skróciłam, bo brzmiało to po męsku, lecz na niektórych forach jestem zarejstrowana pod tym dłuższym nikiem), to pochodzi ono od DJ Xiriusa, dlatego, że ta nazwa choinkowo mi się podobała. W sumie lubię też muzykę trance i techno. Xiri ma także azteckie pochodzenie: skrót od jakiegoś tam bóstwa.

Ksywek mam wiele. Jakoś wolę te męskiego pochodzenia, bo np. Xirioska brzmiałoby wieśniacko. Oprócz Xiri znana też jestem jako Adrianator (od imienia), Sandra (od drugiego imienia), Laura (od trzeciego imienia ;)), Brajan lub Superbrajan (od segregatora "Supermózg", w którym kiedyś nosiłam notatki), Razorjack (dziesięcioletnia ksywka od broni w grze Unreal 1, której nie znosiłam w multiplayerze), Wiewióra (bo w każdej szkole zawsze najlepiej skakałam w dal, ponadto kocham wspinać się na drzewa i odpoczywać na gałązkach :)), Szpada (od imienia Ada), Unicorn [też Unic] (bo kocham jednorożce). Więcej tego było, niektórych nie mogę podać, a niektóre teraz akurat wyleciały mi z głowy.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

A ja myślałem, że to ja jakaś wariacja na temat Ciri z wiedźmina...
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Lux Perpetua
Fargi
Posty: 453
Rejestracja: pt, 23 lut 2007 18:51

Post autor: Lux Perpetua »

To może i ja się wyspowiadam na forumowej kozetce:) Miałam wiele nicków, ale najczęściej spotkać mnie można pod postacią Elmy Nevar (efekt sentymentu do pewnej piosenki, której zwykłam słuchać w drodze do szkoły koło szóstej rano w ramach psychodelii). Nick obecny zaistniał bardziej z powodu lekcji łaciny (gdzie pani nauczyła nas 'wieczny odpoczynek...' na dzień dobry) niż książki imć Pana Sapkowskiego, ale zainteresowania cyklem husyckim wypierać się nie będę:) Później, przezwano mnie Luksencją, co podoba mi się bardzo:) To chyba tyle o mnie, a Wasze historie czytało się z dużą przyjemnością.
I am the one who tells the story.
Oh, I don't what made me, what gave me the right,
to mess with your values, and change wrong to right.

Anamaria
Pćma
Posty: 269
Rejestracja: czw, 24 sty 2008 20:09

Post autor: Anamaria »

no a ja postanowiłam, że wykorzystam do czegoś swoje dwa imiona.

(mam w zapasie jeszcze trzecie! :))

na samym początku było f_anka bo tak mi się podobało.. nie no nie dlatego, tylko dlatego, że f z nazwiska, a anka to jasne chyba.

było jeszcze francyś (to już z nazwiska)

była też fafi, fafik czy inne dziadostwo (ciągle bazowano na tym nazwisku...)

no i w końcu pomyślałam nad innym, pogłówkowałam i wyszło Anamaria

ładnie, prawda? ;)
The goose drank wine
The monkey chewed tobacco on the streetcar line
The line broke, the monkey got choked
And they all went to heaven in a little rowboat

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Śliczne! Tak samo jak Twój avatarek ;-D
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Lafcadio pisze:A ja myślałem, że to ja jakaś wariacja na temat Ciri z wiedźmina...
Ja go nawet nie czytałam, ale ciiiiiiiiiiiii......

Anamaria
Pćma
Posty: 269
Rejestracja: czw, 24 sty 2008 20:09

Post autor: Anamaria »

Meduz pisze:Śliczne! Tak samo jak Twój avatarek ;-D
* dyga uroczo * Dziękuję ;) znaczy my dziękujemy :) ja i Alicja :)


juzznikam
The goose drank wine
The monkey chewed tobacco on the streetcar line
The line broke, the monkey got choked
And they all went to heaven in a little rowboat

Awatar użytkownika
Harkonnen2
Pćma
Posty: 291
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 10:19

Post autor: Harkonnen2 »

Przepraszam.... Czy są tu jacyś Atrydzi do zabicia? :P

NMSP
Aah! I see you have the machine that goes 'ping'. This is my favourite. You see, we lease this back from the company we sold it to, and that way, it comes under the monthly current budget and not the capital account.

Awatar użytkownika
mirael
Mamun
Posty: 175
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 22:59

Post autor: mirael »

Xiri pisze:
Lafcadio pisze:A ja myślałem, że to ja jakaś wariacja na temat Ciri z wiedźmina...
Ja go nawet nie czytałam, ale ciiiiiiiiiiiii......
Zraniłaś moje uczucia... Proszę w tej chwili naprawić popełnione błędy, a może bogowie ci wybaczą...

PS. Jeżeli podasz adres może będę w stanie załatwić ci książki... Potrafię popierać tych co zbłądzili... (bo mam taaakie dobre serduszko) :P:P
..::Reality Is Almost Always Wrong::..

Komu potrzebna jest inteligencja, świadomość i takie tam podobne?

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Bogowie wybaczą, bo na pewno nadrobię zaległości :). Za to filmy oglądałam, więc nie jest źle. Jednak książki zawsze są lepsze.

Oki. Jak coś, to odezwę się na prw.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Historia mojego nicka jest prosta. Generałem nazwał mnie NURS jeszcze w Indexie - a były to lata 80-te. Nie chciał pewnie się zadawać ze zwykłym porucznikiem. Przylgnęło to do mnie - a ja specjalnie nie protestowałem, bo NURS potrafił nadawać znacznie bardziej złośliwe ksywy.

Potem, w 1997-mym roku za namową Jurka Poprawy - swego czasu też nie byle postać w środowisku wrocławskich fanów - zacząłem współpracować z CDAction; naturalnie Jurek przypomniał mi dawnego nicka. Dla zabawy go zlatynizowałem - i tak już zostało. Co prawda kilka recenzji podpisałem jako Simkin - moja ulubiona postać z Darksword - ale El General Magnifico EGM był bardziej pracowity ;-).
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Xiri pisze:Bogowie wybaczą, bo na pewno nadrobię zaległości :). Za to filmy oglądałam, więc nie jest źle.
No nie wiem... Jest tragicznie, tam dobry był Żebrowski w siwych włosach i utwór otwierający, a reszta niestety słaba...
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Dokładnie, sam Żebrowski to za mało żeby uratować film/serial :)
Sasasasasa...

ODPOWIEDZ