Nasze potomki, podomki i pociotki. Dzieci, znaczy

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gorgel-2
Klapaucjusz
Posty: 2075
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 23:04

Post autor: Gorgel-2 »

Millenium Falcon pisze:Nie widzę problemu w poinformowaniu "a mój już siada na nocnik", ale w zbyt rozbudowanym opisie.
Zastanawiam się... Swojego czasu Kiwak zdżebał mnie publicznie i przy ludziach na tym forumnie, gdy zalinkowałem do zdjęcia następującej treści: kabina kiblowa, w szczelinie pod przepierzeniem widoczne: damskie buty, laptop i palce na klawiaturze. Zadałem też pytanie: "Która z Pań jest tak uzależniona od FF?"
Pisał o "niesmaczności", "braku kultury" itp., co pozwoliło mi domniemywać, że faceci przebywający zdala od lądu mają uwznioślony wizerunek niewiast, jako istot eterycznych i z kibli nie korzystających, lub (vice versa) udających się za stodołę, bez laptopów zdecydowanie, za to z liściem łopianu.

Mógłbym uraczyć Szacowne Zgromadzenie licznymi (a dramatycznymi) historiami o s*ywaniu dziecka swego, a także potomków znajomych, ale tego nie czynię, albowiem uważam, że dyskusja intelektualna (a nawet -- chwilami -- yntelektualna) zostaje sprowadzona do tematów z gatunku promocji na "proszek jeszcze bielszy" w hpmarkecie itp.

A -- psychoanalitycznie i etologicznie rzecz ujmując -- Nosiwoda po prostu poszerza swoje terytorium, jak każdy uczciwy troglodyta, który dochował się młodych ;-P
"We made it idiotproof. They grow better idiots."

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Gorgel-2 pisze:Pisał o "niesmaczności", "braku kultury" itp., co pozwoliło mi domniemywać, że faceci przebywający zdala od lądu mają uwznioślony wizerunek niewiast, jako istot eterycznych i z kibli nie korzystających, lub (vice versa) udających się za stodołę, bez laptopów zdecydowanie, za to z liściem łopianu.
E tam. Zbytnio zawężasz. gdyby to było zdjęcie faceta w takim samym układzie też bym protestował. Bo dalej uważam, że epatowanie takimi rzeczami jest conajmniej niesmaczne.

Ale traumą musiało Ci się to odbić straszliwą, skoro jeszcze to wyciągasz ;)

A w tym temacie się wypowiadać zbytnio nie zamierzam, bo potem będzie znowu, że się uwziąłem na jakimś użytkowniku.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Nosiwodo, a wspomnienia z porodówki tez wrzucisz? Krew bryzgająca po ścianach, spazmatyczne jęki bólu, pękające... to co pęka. Na pewno warto się podzielić takimi przeżyciami ze światem.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Gorgel-2
Klapaucjusz
Posty: 2075
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 23:04

Post autor: Gorgel-2 »

kiwaczek pisze:Ale traumą musiało Ci się to odbić straszliwą, skoro jeszcze to wyciągasz ;)
A żebyś wiedział.
;-P
"We made it idiotproof. They grow better idiots."

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

O rany! Nie wiedziałem, że mam taki wpływ na ludzi...

Musze to przemyśleć głęboko... Bo mogę jeszcze komuś krzywdę jakąś zrobić. W kompleksy wpędzić czy co!
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Tu miało być o kupkach pociech, a nie o traumach starych pryków. Wszędzie wleza te offtopiarze, nawet dzieciom do nocników ;P
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Gorgel-2
Klapaucjusz
Posty: 2075
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 23:04

Post autor: Gorgel-2 »

Ebola pisze:Tu miało być o kupkach pociech, a nie o traumach starych pryków. Wszędzie wleza te offtopiarze, nawet dzieciom do nocników ;P
Kupki, pryki... Masz skojarzenia... ;-)
"We made it idiotproof. They grow better idiots."

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Dżizus, czy wy naprawdę musicie tracić czas i energię na takie pierdoły? Za mniej więcej 15 miliardów lat przestanie istnieć nasz Wszechświat, a wam w głowie takie drobiazgi... ;-)
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Nosiwoda, nie łam się. Oni nas nie rozumiejo. Ta duma, kiedy pierworodne samodzielnie i bezwstydnie oznajmia potrzebę, następnie przechwala się przyswojonym słownictwem oznajmiając czynność właśnie wykonywaną, w tym wstęp, rozwinięcie i zakończenie... Eh... Kiedyś siądziemy przy herbacie i powiemy: "To se ne vrati."
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Wiem, flamenco. Właśnie widzę, że totalne niezrozumienie i głupie porównania. Mam nadzieję, że modzi zrobią odsiew i zostawią posty tylko związane z tematem. Naprawdę nie spodziewałem się, że założenie wolnego tematu w hajdparkowej części forum wywoła taką (bezsensowną) dyskusję. Przy okazji napiszę, że potraficie zniechęcić do rozmowy. Taki był cel? No to super.

Nie chcę na siłę pisać postów, więc zostawię pole innym rodzicielom. Będą chcieli, napiszą i temat zostanie. Nie będą chcieli, nie napiszą i temat zdechnie. Tylko naprawdę bym prosił o wywalenie wszystkich offtopujących postów i zostawienie tylko tematycznych. Wtedy będzie można naprawdę stwierdzić, czy temat jest komuś potrzebny.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Gorgel-2
Klapaucjusz
Posty: 2075
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 23:04

Post autor: Gorgel-2 »

Z JoeMonstera -- sądzę, że wyczerpuje to temat... ;-P
====================================
Gdyby dzieci pisały na forach...

Zastanawialiście się kiedyś, gdyby maluchy, noworodki, niemowlaki miały swoje fora, to jakie byłyby tematy ich dyskusji? Oto kilka przykładów:

Pomocy! Mam pełnego pampersa. Doradźcie lepszy model!

Chce mnie nakarmić czerwoną kapustą. Jak zareagować?

Co sądzicie na temat nowego krzesełka Fisher-Price?

SOS! Mama przesypia całą noc!

Nie pozwalają zrywać tapet.

Jak podkraść się do kotka?

Kładzie mnie spać o 21. Jak z tym walczyć?

Nie pozwala bawić się kocim żwirkiem. Jak mam zareagować?

Fotki mojej nagiej pupy w internecie. Jak z tym walczyć?

Granie na ustach i inne sposoby twórcego samowyrażenia.

Zdjęli i pochowali wszystkie kryształy. Gdzie one są? Co mam teraz zrzucać z szafek?

Paw zupą marchewkową na 3 m . Kto plunie dalej?

Moi rodzice nie rozumieją, że z dwojga identycznych zabawek ta od mojej siostry zawsze jest fajniejsza. Jak ich przekonać?

Siadam pół centymetra od telewizora. Jak usiąść jeszcze bliżej? Pomoże ktoś?

Rodzice każą mi jeść śniadanie, obiad i kolację. Kurcze, ja tego nie wytrzymam...

Wie ktoś może jak upchnąć więcej niż siedem chusteczek w CD?

Czemu paczki chusteczek starcza tylko na połowę pokoju i gdzie mama trzyma drugą?

Co powinna umieć mama w wieku 27 lat?

Kto próbowal smaku maści Bepanten? Bardzo chcę, ale jak na razie się nie udało...

Cycka oddzielnie od mamy - jest taka możliwość?

Ile telefonów już zaśliniliście?

HELP! Nałożyli mi buciki! Jak mam teraz wstać?

Moja mama ma zupelnie nieelastyczny nos. To normalne?

Kto ma jaki pluszowy telefon? Znudziły mi się melodyjki, chętnie się zamienię...

Jak nauczyć się spać nie gubiąc piersi? Jak tylko zasypiam, wypada mi z ust...

Wypoczynek za granicą. Brać ze sobą rodziców?

Pomóżcie! Rosną mi włosy!

Czemu kozie bobki nie smakują jak draże?

Zapałki - Fakty i mity.

Wpływ diety marchwianej na zapach kupy.

Jak daleko od mamy da się odciągnąć jej założone kolczyki - podawajcie osiągnięcia.

Jaka tonacja jest najlepsza do wyrażenia niezadowolenia - buczymy czy piszczymy?

Rośliny doniczkowe - niedoceniane przez rodziców źródło witamin.

Po jakim czasie wasi rodzice odkryli kanapkę w odtwarzaczu wideo?

Śmieci - podział i zastosowanie.

Sprzedam komplet ubrań na mamę, rozmiar 46.

Jaką pozę przyjąć we śnie, żeby wszyscy domownicy przyglądali się z zachwytem? Podzielcie się pomysłami.

Doradźcie logopedę dla babci (to właśnie kiedyś zaproponowałem teściowej, gdy "uroczo" śepleniła do Potwora... Jakoś przeżyłem jej kontratak ;-P).

Mama to tak po prostu stuka w klawiaturę, czy to coś znaczy?

Co zjeść, żeby zrobić fioletową kupkę?

Czy was też całują w pupę?

Maleństwo, króliczek, słoneczko, rybcia, żabcia... Jak rozpoznać swoje imię?

Mama jak nienormalna cieszy się z moich kupek. Do jakiego specjalisty ją zaprowadzić?

Ma 25 lat i nie umie śpiewać. Do kogo się zwrócić?

Tacie nie zarasta łysina. Czy to groźne?

Dla mnie - puree z marchewki, sobie czekoladę. Gdzie sprawiedliwość!!??

Gdzie nosek? Gdzie oczka?... Czy oni sami nie wiedzą?

Moja mama ma długie włosy, czy one rosną szybciej, jeśli się je z całej siły ciągnie?

Co jest w pokoju, który tak pieczołowicie przede mną zamykają?? Wiem! szkliwo (kryształy) które zniknęły ze stołowego. I jak się do nich dobrać?

Dlaczego koty sikają do piaskownicy, skoro piasek z niej jest taki smaczny????

Mamie strasznie rośnie brzuch. Co się z nią dzieje?

Pytanie do karmionych piersią. Co chcielibyście, żeby wasza mama zjadła w sylwestrowy wieczór?

Pytanie: kto próbował roślin pokojowych? Które są smaczniejsze?

Znudziła mi się cyca mamy! Chcę taty! Ktokolwiek próbował?

Jak pozbyć się włosów z klaty ojca? Na wyrywanie reaguje krzykiem. Doradźcie mniej bolesny sposób.

Pomóżcie! Mama nie zaśnie dopóki ja nie possam jej piersi ze 40 minut.

JESTEM NAJEDZONY!!! Jak to wyjaśnić rodzicom?

Krzyk duszy: Kota karmią smaczniejszym, a wszystkie moje próby wprowadzenia sprawiedliwości spełzają na niczym. Dlaczego?

Dlaczego moja starsza siostra ciągle pokazuje mi język albo różki z palców? Niski poziom kultury?

Myją mnie codziennie. Są tu jeszcze takie brudasy?

Ssanie cycki i palca jednocześnie. Maksymalizm?

Aaa, kotki dwa... Ach śpij, kochanie... Ta Dorotka, ta malusia... A jaki jest potencjał twórczy waszych rodziców?

Gdzie, oprócz sernika na zimno, można schować ojcu kluczyki. Wpisujcie ciasta.
"We made it idiotproof. They grow better idiots."

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Zabawne to było ;-D Może i lepiej, że niemowlęta nie mają swojego forum. ;-D
Co do kupek, to ja nie mam zamiaru pisać o ich kolorkach czy konsystencji.
Niemniej na pytanie: "Co dzieci mają wspólnego z FF?" odpowiem, że są fantastyczne;-D A czasami jest przez nie niezły horror.
Nasza mała daje nam wycisk już trzeci dzień. Usypiałem ją przez 3 godziny. Co chwila płakała. W końcu zmęczona usnęła. Ale ja sam też padam. I z dnia na dzień robią mi się zaległości m.in. w lekturze. Jedynie co mi się udaje, to na chwilę zajrzeć na forum. A i to częściej w pracy niż w domu. I jeszcze jedno, udało mi się zrobić małej kilka fantastycznych zdjęć ;-D
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Swoje odczekałem, więc...

Maciek wykonał dzisiaj kontrolowany pad do przodu, skontrowany wysunięciem stopy, a potem drugiej. Mówiąc krótko, trzymany za rączki zaczął chodzić. Nie powinno się prowadzać dziecka, i tego nie robimy: dziś podniosłem go za rączki, a on zaczął machać w powietrzu nóżkami, opuściłem go, a ten łapserdak poszedł. Nie jest to jeszcze wielki przełom, no i nadal nie będziemy go prowadzać, bo to niezdrowe, ale - po coraz śmielszym dreptaniu w bok przy kanapie i półkach - to już coraz bliżej, żeby móc cytować Neila Armstronga. Myślę, że jak skończy rok (za niecały miesiąc), będzie śmigał.

O mówieniu tata, mama, baba i nie nawet nie wspomnę :)
I o mówieniu e-e w sytuacjach bulwersujących (MSPANC).
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Asiek
Mamun
Posty: 114
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 21:38

Post autor: Asiek »

z rzeczy fantastycznych uskutecznianych przez Gracholaśne to na tapecie jest ostatnio Robin Hood ("Lobin Hood to jest dobly człowiek, nie?") i Kapitan Jack Sparow (aka Spalow :)
Oraz Laputa, którą oglądać może na okrągło, powtarzając sobie z cicha listę dialogową. Co już raz doprowadziło do skandalu dyplomatycznego (Grachol do żony żołnierza: "naprzód! pokażmy trepom, na co nas stać!").

cdn :)

Awatar użytkownika
Gorgel-2
Klapaucjusz
Posty: 2075
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 23:04

Post autor: Gorgel-2 »

Meduz pisze:Co do kupek, to ja nie mam zamiaru pisać o ich kolorkach czy konsystencji.
THX God! ;-)

Nie mam się czym chwalić -- Potworu (lat obecnie 8) zmogło całego Chorego Portiera i domaga się Świata Dysku (dawkuję delikatnie).

Co do tematu zas*anego, jak widać nieodłącznie związanego z dziećmi, wspominkiem kombatanckim rzucę:
...Pchałem wózek z coś 2-letnim Potworem wąskim chodnikiem (Stare Miasto), przed nami wlekła się stara, pooootwornie gruba baba z gatunku buldogów moherowych. Nie dawało się wyprzedzić (co byłoby związane ze zjazdem na jezdnię), bo z przeciwka jechało kilka furgonetek zaopatrzenia do sklepów... Natenczas babie wydarł się pierd, grzmiący i przeciągły. Potworu na to zareagowało radosnym okrzykiem: -- Kupku! Kupku!
Baba ruszyła do przodu niemal paląc gumę obcasów. Już nie trzeba było wyprzedzać... ;-D
"We made it idiotproof. They grow better idiots."

ODPOWIEDZ