Wiosna

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Wiosna

Post autor: Marcin Robert »

Szpaki przyleciały 20 lutego. (Chociaż z niektórych terenów Polski pewnie wcale nie odlatywały).

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wiosna

Post autor: Alfi »

A ja od paru tygodni słyszę coś, co brzmi jak szpaki, ale kiedy się rozglądam, to widzę na drzewach coś szarego, odrobinę większego niż wróbel, ale mniejszego od szpaka. Co to za ptoszek, nie mam pojęcia.
Zmieszczaniałe kosy już śpiewają na całe gardło. Ubiegłorocznym samcom już pożółkły dzioby (jeszcze w styczniu były w jakimś takim mieszanym kolorze, jakby młodzian wsadził żółty dziób do sadzy).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wiosna

Post autor: Alfi »

Jemiołuszki zachowują się trochę niezgodnie z naturą. W ciągu zimy widziałem chyba tylko raz nieduże stadko, a w mijającym tygodniu, kiedy już powinny zmierzać na północ, widziałem i słyszałem, jak obsiadały dęby, w stadkach odrobinę większych.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wiosna

Post autor: Alfi »

Widziałem dzisiaj kwitnące topole, w liczbie dwóch. W koronach uwijają się jakieś ptaszęta. Te mniejsze to chyba czyżyki (zbyt ruchliwe, by się im dobrze przyjrzeć), te większe to na pewno grubodzioby, których w okolicach mojego grajdołka jeszcze nie spotkałem.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wiosna

Post autor: Alfi »

Dziwne zjawisko: według prognozy na Interii, w moim grajdołku między 2:00 a 3:00 temperatura ma spaść o 1 stopień. Niby w jaki sposób, w czasie wyrażonym - w dowolnej jednostce - liczbą 0?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Wiosna

Post autor: Beata »

No to akurat proste jest. Żeby przepchać Twój grajdołek do równoległego wszechświata, w którym czas jest o godzinę późniejszy, trzeba skądś wziąć energię, prawda? Generalnie pobiera się od mieszkańców danego terenu, ale przy okazji zawsze coś tam z powietrza się zassie. No i to jest właśnie efekt. I tak masz dobrze, że w wysokich górach nie mieszkasz, tam wydatek energetyczny jest większy (góry mają większą bezwładność), zatem i spadek temperatury dużo bardziej odczuwalny. Dlatego też operację tę przeprowadza się nocą, żeby obywateli nie niepokoić. Dziwię się, że Interia to ujawniła - chcą wywołać panikę, czy jak?
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wiosna

Post autor: Alfi »

Jakaś niewiasta zadzwoniła rano do Trójki i ujawniła, że jadąc do pracy widziała osowiałego bociana.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wiosna

Post autor: Alfi »

Zawilce kwitną.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wiosna

Post autor: Alfi »

Mirabelki w pełnym rozkwicie. Szczawiu na razie nie widziałem. Wyjątkiem jest ten szczawik, który zajęczy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wiosna

Post autor: Alfi »

Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej drobny, topniejący śnieg. W Krakowie trochę więcej. Od Nowej Huty aż do Połańca biało jak w środku zimy. A potem nagle zielono, chociaż mokro i zimno.
A jeszcze dwa tygodnie temu, z niewielkim ułamkiem, mieliśmy prawdziwy upał.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Siekierka
Pćma
Posty: 223
Rejestracja: pn, 22 kwie 2013 18:38
Płeć: Kobieta

Wiosna

Post autor: Siekierka »

Alfi, to nie jest drobny, topniejący śnieg. Zimę mamy za oknem, a śniegu leży już prawie 20 cm... I końca tej śnieżycy nie widać... Na dodatek dziś pokonanie trasy, która normalnie zajmuje około 35 min, zajęło ponad 1,5 godziny... No i sypie mniej więcej od godziny 12. Jutro trapery wychodzą z szafy
Każdego dnia głupieję do reszty, ale i tak nie dogonię społeczeństwa

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wiosna

Post autor: Alfi »

Alfi pisze:Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej drobny, topniejący śnieg.
Siekierka pisze:Alfi, to nie jest drobny, topniejący śnieg.
Ty gdzieś na Jurze mieszkasz? Ale ja pisałem o stanie z godzin circa ebałt 6:30 - 8:00 z dnia wczorajszego. O 8:05 byłem już na dworcu w Krakowie. A ok. 9:00 w Nowej Hucie śnieg topniejący zaczął się zamieniać w taki zalegający coraz grubszą warstwą.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Buka
C3PO
Posty: 828
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 16:55
Płeć: Kobieta

Wiosna

Post autor: Buka »

Obecnie na trasie Nowa Huta - Zabłocie śnieg z deszczem i jesiennie.

Awatar użytkownika
Siekierka
Pćma
Posty: 223
Rejestracja: pn, 22 kwie 2013 18:38
Płeć: Kobieta

Wiosna

Post autor: Siekierka »

Alfi pisze:
Alfi pisze:Na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej drobny, topniejący śnieg.
Siekierka pisze:Alfi, to nie jest drobny, topniejący śnieg.
Ty gdzieś na Jurze mieszkasz?
Alfi, ja mieszkam w chwili obecnej w Nieświętym Mieście, co z obrazu na desce malowanego słynie. Powiem więcej, pomimo ocieplenia, na ulicach leży prawie pół metra śniegu, a do tej pory strażacy nie są w stanie usunąć wszystkich połamanych gałęzi z chodników i bocznych uliczek.
Każdego dnia głupieję do reszty, ale i tak nie dogonię społeczeństwa

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Wiosna

Post autor: Alfi »

We Francji, w miejscowości Céret w departamencie Pyrénées-Orientales, zebrano w sadach pierwsze czereśnie. I działo się to u stóp góry Canigou, którą właśnie pokrył świeży śnieg.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ