Kącik dla paparazzi - fascynujące niusy z życia sfer

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Z życia sfer w latach dawniejszych:
http://www.silva_rerum.republika.pl/12matrym.html
http://www.focus.pl/historia/artykuly/z ... warzystwa/
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Ożenię się z panną poważnie myślącą do lat 20, która mi dopomoże do ukończenia wynalazku, pożyczając mi 400-500 złotych. Fotografia pożądana, zwrot, dyskrecja. Poważne zgłoszenia do Adm. Kuryera pod "Młody technik".
Piękne.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

To był pewnie wynalazca "Młodego Technika" ;-).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Stęskniony do życia rodzinnego, dobry chłopczyk, lat 26, urzędn. instytucyi handl., pragnie dać wyrozumiałej, uczciwej niewieście, pedantce do lat 24, szatynce lub brunetce, zupełne zadowolenie życia, jednak dla wspólnego dobra, prosi o pożyczenie na rok 1.000 dolarów, ostatecznie 500 dolarów.
Piękne są. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Kiedyś to były czasu... Dzisiaj takich romantyków ze świecą szukać. ;)
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Dla kuzyna mego na stanowisku, poszukuję żony z odpowiednim posagiem do lat 25, najchętniej z prowincyi.
Włos się prawdę mówiąc na głowie jeży. A ja myślałam, że takie rzeczy to tylko w egzotycznech krajach, panie dziejku. Ale jak widać i tu i tam był targ bydlęcy.
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
e Eridani
Mamun
Posty: 167
Rejestracja: pn, 21 wrz 2009 11:38

Post autor: e Eridani »

Która z pań od 18 do 25 lat ze średniem wykształceniem - bez przeszłości, życzyłaby być prawdziwą żoną państwowego urzędnika lat średnich, wzrostu średniego, ciemno-blondyn, dobry, przystojny, - posiada własną realność - zechce dać odpowiedź bez anonimów.
Własną realność? Brzmi cudnie! Czy w latach dwudziestych to oznaczało, nie wiem, niezależność finansową może?
I want to be an idealist, but I just Kant.

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Raczej real estate, czyli nieruchomości. Szalenie ciekawe: te teksty aż roją się od kalek z angielskiego ("dama ubrana w selskiny" zwłaszcza się rzuca w oczy), a są to zupełnie inne zapożyczenia, niż dzisiaj.
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Eee tam. Przeciętni Ludzie dobierając się na imprezach mają podejście nie mniej przedmiotowe tylko kryteria inne (więcej fizycznych, mniej finansowych).
A kiedy przy dobieraniu par brano pod uwagę jeszcze urodzenie, wychowanie i charakter - szanse na dobry związek (a przynajmniej płaszczyznę porozumienia) były chyba nawet niezłe.

Realność oznacza zapewne to samo co do dziś działające w angielskim "real estate".
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Nie wiem, czy ta realność to nie jakaś nieruchomość przypadkiem. Albo może coś, co w polskich tłumaczeniach starszej literatury francuskiej nazywane jest rentą.
Trzeba by przewertować Prusa, Żeromskiego, Reymonta i paru innych.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Millenium Falcon pisze:Kiedyś to były czasu... Dzisiaj takich romantyków ze świecą szukać. ;)
Przypuszczam, że są nadal tylko lepiej się maskują ;).

E: Trzebaby przebadać serwisy randkowe pod tym kątem ;).
Ostatnio zmieniony pt, 30 paź 2009 20:38 przez Q, łącznie zmieniany 2 razy.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
e Eridani
Mamun
Posty: 167
Rejestracja: pn, 21 wrz 2009 11:38

Post autor: e Eridani »

Albiorix pisze:Realność oznacza zapewne to samo co do dziś działające w angielskim "real estate".
Zanthia pisze:Raczej real estate, czyli nieruchomości.
Aaaach, racja, ja coś dzisiaj nie myślę.
I want to be an idealist, but I just Kant.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Zanthia pisze:
Dla kuzyna mego na stanowisku, poszukuję żony z odpowiednim posagiem do lat 25, najchętniej z prowincyi.
Włos się prawdę mówiąc na głowie jeży. A ja myślałam, że takie rzeczy to tylko w egzotycznech krajach, panie dziejku. Ale jak widać i tu i tam był targ bydlęcy.
Nie był, ale jest. Swego czasu na zajęcia z analizy treści analizowałyśmy (grupa była babska) ogłoszenia matrymonialne z "Anonsów". Szczegóły owej analizy mi umknęły z pamięci, ale jedno ogłoszenie to zapamiętałam dobrze (tylko szkoda, że go nie zapisałam :-/). Jakiś pan leciwy poszukiwał kobieciny steranej życiem, słabej psychicznie, bez poczucia własnej wartości, z problemami i nie mającej dokąd pójść (odrobinę, ale tylko odrobinę mniej dosadnie to ujął), najlepiej pielęgniarki z wykształcenia.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Milenijna: O rany.

A jakiś czas temu zbulwersowana byłam wielce, kiedy gazeta.pl opublikowała tekst o studentkach w dużych miastach Europy Zachodniej, które w zamian za stancję użyczały swego ciała właścicielom... Szok i obrzydzenie, co za czasy, a teraz czytam, czytam, a tu...
Absolwent medycyny - ożeni się z panną intel. do lat 27, któraby mu dopomogła do ukończenia studyów. Zgłoszenia pisemne do Adm. Kuryera pod "Jugoslowian".
I jeszcze pomylił "student" z "absolwent".

i drugie:

Która z pięknych Krakowianek, panna przystojna, smukła, zgrabna, do lat 24, odstąpi pokój osobny, słoneczny, w śródmieściu - otrzyma dobrego męża.
Jakie wymagania...

[EDYT]I jeszcze jedno... sporo tych postów sugeruje cudzołóstwo deklarując jednocześnie, że oferentowi wisi nacią od pietruszki wyznanie potencjalnego/ej partnera/partnerki. Jednocześnie lwia część, jeśli nie wszystkie religie twardo potępiają cudzołóstwo. Zatem wybiórcze stosowanie się do zasad religii (jestem katoliczką... chodzę do kościoła co niedzielę, nie stosuję się postu, stosuję za to antykoncepcję regularnie, akceptuję związki homoseksualne, oko za oko - ząb za ząb) które widzę u znajomych, nie są żadną nowością.
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Zanthia pisze:
Absolwent medycyny - ożeni się z panną intel. do lat 27, któraby mu dopomogła do ukończenia studyów. Zgłoszenia pisemne do Adm. Kuryera pod "Jugoslowian".
I jeszcze pomylił "student" z "absolwent".
Może doktoranckie robił? ;)
W tym wypadku bym się nie czepiała, nie mam pojęcia jak wyglądały studia medyczne/nazewnictwo te osiemdziesiąt lat temu.

E:
Zanthia pisze:[EDYT]I jeszcze jedno... sporo tych postów sugeruje cudzołóstwo deklarując jednocześnie, że oferentowi wisi nacią od pietruszki wyznanie potencjalnego/ej partnera/partnerki. Jednocześnie lwia część, jeśli nie wszystkie religie twardo potępiają cudzołóstwo. Zatem wybiórcze stosowanie się do zasad religii (...) nie są żadną nowością.
A bo to nowość... ;)
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

ODPOWIEDZ