Strony Forumowiczow

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
padawan
Mamun
Posty: 128
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 12:00

Post autor: padawan »

Jesli miałbym poradzić coś zmienić, to zrobić coś grafiką, bo moim zdanie aktualna jest lekko męcząca dla oczu.
I zmniejszyłbym czcionkę linków, by nie było paska przewijania.
Stronka jest prosta jak cep, ale przecież nie trzeba więcej do galerii zdjęć.


Co do dyskusji nad przewagą Stylów nad tabelkami zgadzam się ogólnie z Nerfinem. Style są dużo bardziej eleganckie, ale czasem są przerostem formy nad treścią. ( Choć teoretycznie używanie tabeli do "podziału" stron jest sprzeczne ze specyfikacją HTMLa )
Kiedyś bawiłem się trochę Stylami i najbardziej mnie irytowała różnica w wyglądzie strony między przeglądarkami. Ale to chyba jest nie do uniknięcia, teraz trzeba stronę sprawdzać przynajmniej na IE i FF, na Operze wypadałoby także.
To zdanie jest fałszywe.

"Statystyka jest jak kobieta w bikini. Widać wszystko, ale nie to co najistotniejsze..."

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

nerfin pisze:I jeszcze bez cytatów, tylko od siebie. Nie krytykuję wykorzystywania tabel do projektowania stron. Sam w ten sposób również koduję. Chciałem tylko pokazać, że projektowanie z użyciem stylów ma sens.
Jak napisalem, zaprojektowanie strony za pomoca styli jest mozliwe.
Jesli ktos tworzy nowa strone, jak najbardziej powinien z nich korzystac.
nerfin pisze:Na wszystko jednak potrzeba czasu, a póki co tworzenie stron z użyciem tabel jest jak najbardziej prawidłowe i wszystko zależy od wyborów programisty.
Dziekuje za bardzo dobry wyklad.

Fragmentu W3C o tabelach nie zauwazylem/nie zapamietalem.
Na swoje usprawiedliwienie ostrej reakcji na post % podam, ze layout F tworzylem w czasach, kiedy roznice miedzy przegladarkami byly ogromne, bo na rynku byly dwie liczace sie przegladarki + niemal nieznana Opera. Dzis rzeczywiscie roznice moga byc niewielkie.
Jako pozytywny wniosek podam dwie rzeczy:
1. Procencie, przepraszam za troche zbyt ostra reakcje.
2. Zastanowie sie nad tym, na ile proste i czy mozliwe bedzie zrobienie layotu F zupelnie bez tabel...

--
Kto mnie przychwyci na niewiedzy, nic mnie tym nie pognebi; jakoz
bowiem moglbym obstac przeciw komus drugiemu z mymi wywodami, kiedy
naprzeciw siebie z nimi nie obstaje, ani nie jestem z nich zadowolony.
M.E.de Montaigne - "Proby"

nerfin

Post autor: nerfin »

A.Mason pisze:Dziekuje za bardzo dobry wyklad.
Ale ja nie miałem na celu czynić wykładu. Trochę przydługi wyszedł mi cały ten wywód. :)
A.Mason pisze:2. Zastanowie sie nad tym, na ile proste i czy mozliwe bedzie zrobienie layotu F zupelnie bez tabel...
Na pewno pożyteczne będzie poćwiczenie takiego wariantu, nawet gdyby się nie sprawdził.
Kilka informacji można znaleźć np. tu: http://republika.onet.pl/0,1,1615,1614,artykuly.html

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

nerfin pisze:
A.Mason pisze:2. Zastanowie sie nad tym, na ile proste i czy mozliwe bedzie zrobienie layotu F zupelnie bez tabel...
Na pewno pożyteczne będzie poćwiczenie takiego wariantu, nawet gdyby się nie sprawdził.
NIE SPRAWDZIL SIE!!!

Przygotowalem strone bez uzycia tabel.
Sprawdzalem pod Opera - ideal.
Wlaczylem Internet Explorer - dalej miodzio.
Uruchomilem Firefoxa - &^%$@#!!!

Zrobilem najprostszy uklad jaki mozna, i co? Pod FF dalej &^%#$!!!

Sprawdzilem strone w W3C i:

This Page Is Valid HTML 4.01 Transitional!

The uploaded document "03.html" was checked and found to be valid HTML 4.01 Transitional. This means that the resource in question identified itself as "HTML 4.01 Transitional" and that we successfully performed a formal validation using an SGML or XML Parser (depending on the markup language used).


Firefox i Mozilla sa DO DUPY, a nie do przegladania stron www!
Nefrin swiadkiem.


--
Co oni robia? Oni, panie, wyprowadzaja ludzi w pole!
To byloby jeszcze nie najgorsze. Wmawiaja w stare
mozgownice rzeczy, o jakich im nigdy sie nie snilo.
K.Dickens - "Klub Pickwicka"

Harad

Post autor: Harad »

Ekhm. moja strona dotyczy Konkursu, więc jest, hm, technicznie średniowieczna. .Ale działa. .

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Harad pisze:Ekhm. moja strona dotyczy Konkursu, więc jest, hm, technicznie średniowieczna. .Ale działa. .
Z pierwszych uwag jakie mi sie nasunely:
- podoba mi sie to "Wydawnictwo Fahrenheit" :-)
- troche zbyt dluga jest, przez co imho malo czytelna. Nie ma jakis logicznych wyroznien tematycznych
- strona jest strasznie oskryptowana, nie za bardzo wiem po co?
- menu po prawej, strasznie skacze... imho lepiej byloby za pomoca "chmurek" rozwiazac opisy linkow...
- zdjecie grupowe, na stronie jest malych rozmiarow, w rzeczywstosci, zdjecie jest wieksze. Niepotrzebna strata czasu przy ladowaniu, lepiej fizycznie przeskalowac zdjecie i zrobic, ze po kliknieciu otworzy sie jego duza wersja...
- kolorystyka linkow - nie wiadomo co jest linkiem, a co nie jest... pewnosci nabiera sie dopiero po najechaniu...
- brakuje troche porzadku i logicznego wyroznienia co jest co. Nie, zeby mi przeszkadzalo, ze ktos myslac, ze to menu, kliknie na przyklad w odnosnik Fahrenheit, ale wchodzac na zupelnie obca mi strone wolalbym wiedziec dokad prowadzi link :-)
- sporo rzeczy moznaby poprawic, np. imho w tytule, tam gdzie jest "KONKURSFAN-FICTION II", nalezaloby dac raczej "OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA OPOWIADANIE FAN-FICTION" i podtytul II edycja, albo cos w tym rodzaju...
- zaraz! strona niby o konkursie na fanfiction, a w menu po proawej linki do nie wiadomo czego... znaczy do strony immanently... ale jakos tak nie po ludzku... bardzo mylace...

To na razie tyle.

Harad

Post autor: Harad »

No tak. Bo szybko zrobione ze strony "tamtorocznej".
Najdłużej ładuje się przez sondę, eh.
Do 15 listopada będzie. Zastosuję się do sugestii. Dziękuję.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Harad pisze:No tak. Bo szybko zrobione ze strony "tamtorocznej".
Najdłużej ładuje się przez sondę, eh.
Nie wiem, tego juz nie chcialo mi sie sprawdzac. Na pewno podczas ladowania widzialem na pasku jakies ad hit gemiusy, czy jakos tak. Z reguly to sa reklamy...
Harad pisze:Do 15 listopada będzie. Zastosuję się do sugestii. Dziękuję.
Ok, chetnie zobacze wynik. Jeszcze jedna uwaga mi sie nasunela - tekst jest timesem, a linki po najechaniu Arialem albo Verdana, to tez powoduje dziwne skakanie tekstu.
Moze dla wyjasnienia, uzywam Opery 9.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

OK. To teraz ja. Zajalem sie stronka Packa, na razie uaktualnilem bibliografie i kilka innych rzeczy.
Bede bardzo wdzieczny za pomoc w zbieraniu materialow oraz wszelkie uwagi.
www.pacynski.now.pl

nerfin

Post autor: nerfin »

Skoro tak, to ja od siebie.
1. Skoro w biogramie podlinkowany jest Fahrenheit, to ładnie by też było podlinkować S-F czy Esensję.
2. Cytat "... oraz projektowaniem i utrzymaniem serwisów www, w technologiach php i MySQL". Trudno to nazwać technologiami, raczej "z wykorzystaniem/użyciem".

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

nerfin pisze:Skoro tak, to ja od siebie.
1. Skoro w biogramie podlinkowany jest Fahrenheit, to ładnie by też było podlinkować S-F czy Esensję.
E tam :-P
nerfin pisze:2. Cytat "... oraz projektowaniem i utrzymaniem serwisów www, w technologiach php i MySQL". Trudno to nazwać technologiami, raczej "z wykorzystaniem/użyciem".
Notka byla pisana przez Packa, staralem sie jej nie zmieniac. W przyszlosci zamierzam napisac nieco bardziej rozbudowany biogram, a stary zostawic w oryginale. Na razie robilem na szybko uaktualnienie tresci, bo strona byla nieaktualna jeszcze za zycia Packa, a nie powinna tak straszyc.

Awatar użytkownika
Borsuk
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:12
Płeć: Mężczyzna

Re: Strony Forumowiczow

Post autor: Borsuk »

Kolega podrzucił mi adres swojej strony, zawierającej zdjęcia z mojego ukochanego i znienawidzonego miasta:
la ville rouge

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Post autor: gorat »

Właśnie oglądałem swoją stronę na Mozilli. Komentarz? "Ch...a, spiep*** dokładnie".
1. brak części kolorów
2. błędne działanie skryptów (niepoprawnie generowane listy)
Aż sie dziwię, że nikt na to nie zwrócił uwagi. Lepszej zachęty do działania nie widziałem - byle szybciej pozbyć się tego ***.
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

nerfin

Post autor: nerfin »

gorat pisze:1. brak części kolorów
2. błędne działanie skryptów (niepoprawnie generowane listy)
A ja się temu nie dziwię
Wiem dobrze co może być dalej
I jakbyś był dziś szczęśliwy
Gdybyś kodował poprawnie


I to wcale nie jest złośliwość. Na początek proponuję przepuszczenie jej przez walidatory (ale nie stronki spod adresu http, tylko pliki, które masz na dysku, bo lycos nawstawia badziewia), zarówno html jak i css, bo tu i tu masz błędy. Druga sprawa to javascript. W większości zbyteczne.
Wrzuć gdzieś zrzut ekranu, jak wygląda ta strona u ciebie (ja explorera nie mam) to sobie porównam :)
U mnie na, zawsze zgodnej z aktualnymi standardami :D:D:D, Mozilli wygląda tak.

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Post autor: gorat »

Od kilku miesiecy niby przymierzam się, by to napisać w php (JS stałby się wtedy prawie bezrobotny), ale jakoś czasu oraz, o dziwo, chęci brak. Gdyby nie nowy tygodnik, który muszę zaliczyć (pod nazwą kolokwia) to chyba bym teraz od razu sie wziął, napisał i wrzucił już coś przyzwoitego. Nawet z izolatką wreszcie byłoby ;) :))))
A tak to badziew wisi w sieci i robi mi w plecy :(((
Oglądałem też w linksie (nie ma to jak wybór przeglądarek na wydziale :) ) - ledwo co widać -> brak obsługi skryptów w takich przeglądarkach. Nawet nie chce odnotować wejść z takich przeglądarek więc nie wiem, czy ktoś się nie wywalił :|

Edit
;o wyglądzie to lepiej mówi,ć już po zmieanie
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

ODPOWIEDZ