Strony Forumowiczow

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gorgel-2
Klapaucjusz
Posty: 2075
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 23:04

Post autor: Gorgel-2 »

Zamorano pisze:Cóż Gorgelu - 2 zapewne nie widzisz wykładniczej części tego co zrobiliśmy w tej Operze :]
No coż, Opera służy nie tylko do oglądania upiorów ;-P

Jak widzę, nie zauważyłem tego, co stanowi o, jak to pisaliście, klimacie strony.
Szczerze mówiąc, mocno się zdziwiłem przeczytawszy odpowiedź, że Waszym znajomym podoba się ten klimat, gdyż pamiętałem blok tekstu na białym tle... Ale uznałem, że każdy ma taką definicję klimatu, jaka mu odpowiada ;-DDD
"We made it idiotproof. They grow better idiots."

Awatar użytkownika
Zamorano
Mamun
Posty: 120
Rejestracja: sob, 18 cze 2005 14:45
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Zamorano »

Wybacz Gorgel - 2 ale oceniałeś ogladając dokument, który w Twojej przeglądarce akurat z jakiś powodów się krzaczył (posataram się to dzisaj poprawić) ergo trudno powiedzieć, że widziałeś jak to sobie wymyśleliśmy, czy też jak chcemy żeby to wygladało:)
Zresztą to ciągle bardzo robocza wersja strony, dlatego nie wrzucałem jej do tego wątku :)

Dla przykładu najnowszy wrzucony dokument (nawiasem pisząc też recenzja powieści Lissa) - czy tu Twoja Opera widzi już tło ?

http://www.dami.pl/~kamil78/liss3

A ze starszych tekstów spytam czy tu jest widoczne u Ciebie tło

http://www.dami.pl/~kamil78/moz

?
Stalin źle rysuje. Gorzej nawet niż Picasso.
"Kontrola"

Awatar użytkownika
Gorgel-2
Klapaucjusz
Posty: 2075
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 23:04

Post autor: Gorgel-2 »

Zamorano pisze:http://www.dami.pl/~kamil78/liss3

A ze starszych tekstów spytam czy tu jest widoczne u Ciebie tło

http://www.dami.pl/~kamil78/moz ?
Teraz widzę ;-)
Na białym tle bladoniebieskie znaki (jeden, jakby nie te poprzeczki, to byłby "żeń", czyli człowiek, drugi nie kojarzy mi się z niczym ;)
Zdjęcia okładek też są.
Dla ścisłości: Znaki stoją, gdy tekst się przesuwa. Jak to tło.
Ja bym się zastanowił nad jakąś delikatną teksturką w rodzaju papieru ryżowego... Należałoby tylko przećwiczyć, jak to się będzie miało do czytelności. Ale to tylko taka sugestia sugestii.
"We made it idiotproof. They grow better idiots."

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Tez widzę krzaczka w Operze :)
Zamorrano, może faktycznie warto się zastanowić nad propozycją Gorgela, co do "ubogacenia" tła. Gdyby wyszlo mógłby być fajny klimat. Ja się nie znam, w życiu nie robiłam strony, tak tylko stukam w klawisze. Grunt, że nie ma fajerwerków u Was, nic nie miga bo jak miga, świeci itp to na ogół wychodzę :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

No dobra - pochwalę sie, chociaż wiem, że jeszcze nie ma czym....

Strona domowa kiwaczka i Bebe

Strona na razie w budowie, ale można zobaczyć kilka ujęć z tegorocznego Nordconu.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Całkiem niezła ta strona. Tylko czemu galeria i relacja wyglądają inaczej? Najlepiej byłony je zrobić w tym samym layoucie Jeśli galeria jest generowana (a jest jak widzę) to trrzeba w kodzie pogrzebać i zmienić tło. Można też zrobić z tego ramkę i umieścić w layoucie I żeby nowości były jakoś odzielone, może wziąć je w ramki.
Niezłe zdjęcia, naprawdę profesjonalne.
Ostatnio zmieniony sob, 23 gru 2006 00:06 przez No-qanek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Próbowałem grzebac w kodzie, ale jedyne co uzyskuję, to to, że wyświetla mi obrazek tła sztuk raz. Zamiast go powielać. I nie potrafię tego za bardzo ominąć.

Galerie na razie będą wyglądały tak jak wyglądają. Najpierw skupie się nad wypełnieniem strony treścią. A Picasa jako generator galerii jest na tyle prosta i legalna, że dopóki sobie nie wymyślę innego sposobu prezentowania zdjęc to przy niej pozostanę.

Prace nad strona cały czas trwają, więc zmienia się co chwile ;)

EDIT: No to pozmianiałem sobie trochę. Dodałem 3 galerie konwentowe, dwie recenzje, pozmieniałem minimalnie graficznie i na okres świąt zawieszam pracę nad stroną. Żeby nie zbrzydło do reszty :D
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Krips
Sepulka
Posty: 53
Rejestracja: sob, 04 mar 2006 14:09

Post autor: Krips »

http://szmrew.fora.pl

Moje ulubione forum HP. Może nie jest już jakoś specjalnie oblegane, ale utrzymuje się tam stała grupka znajomych, przyjaciół z lipca 2005r. Baaardzo lubię to forum, jak i ludzi tam będących :D

Serdecznie Was tam zapraszam ;-)

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Trochę ludzi tam jest. Mam nadzieje, że ten "przecudowny" wygląd to tylko na święta :-)
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Krips
Sepulka
Posty: 53
Rejestracja: sob, 04 mar 2006 14:09

Post autor: Krips »

Na dzisiaj było zaplanowane zmienienie szaty i tak się stało :P

Awatar użytkownika
inatheblue
Cylon
Posty: 1013
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 16:37

Post autor: inatheblue »

Posiadam foruma. Podlinkowałam go do mojej strony, nikomu nie powiedziałam, a teraz się dziwię, że pusto. Okej...
Otóż powiadam właśnie: do Notkostron podlinkowany jest forum ów.

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

A dlaczego jak tam wlazłem to zamiast forum się objawiła niewiasta, która strategicznie chowa się pod samochodem? I dlaczego chowa tylko głowę? ;P
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
inatheblue
Cylon
Posty: 1013
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 16:37

Post autor: inatheblue »

Mnie się nie pojawia, killnij sobie popupy. :D

Niestety darmowe strony robione własnym przemysłem mają swoje zady...
(przepraszam za grę słów :> :> :>)

Awatar użytkownika
padawan
Mamun
Posty: 128
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 12:00

Post autor: padawan »

Taka mała uwaga co do strony - w linku do swojego bloga daj lepiej target do nowego okienka, bo tak to raczej dziwnie wygląda. Zwłaszcza że kolorystycznie się wówczas gryzie.
Ale poza tym strona bardzo przytulna
To zdanie jest fałszywe.

"Statystyka jest jak kobieta w bikini. Widać wszystko, ale nie to co najistotniejsze..."

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

A na naszej stronce pojawiło sie trochę zmian i troszkę nowości.

Zapraszamy.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

ODPOWIEDZ