fabryka słów a zabawki?

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Xiri pisze:Nie napisałam, że to infantylność, tylko... coś, co powoduje wewnętrzny wylew paliwowy. Nie podoba mi się, że kobiety upodobniają się do mężczyzn. Powinny być skromne, oczywiście nie siedzieć w garach, ale mieć tę estrogenową subtelność :). Zaznaczyłam jeszcze, że to moje zdanie.
Ale ja Cię zapewniam, że Madzik, nawet z bronią palną w garści, jest zdecydowanie bardziej podobna do kobiety niż mężczyzny. I subtelniejsza estrogenowo od niektórych znanych mi kobiet, co bez spluw chodzą...
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
inatheblue
Cylon
Posty: 1013
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 16:37

Post autor: inatheblue »

Gnat do Magdy pasuje, bo to jest naturalne dla niej. Nienaturalne by było, gdyby się ustroiła na lata 30 albo wyglądała jak Einstein (znaczy, włos rozwiany, wzrok dziki i pourywane guziki), co z kolei dla niektórych z nas jest całkiem naturalne. A z kolei gnaty nie, bo niektórzy z nas strzelali dwa razy w życiu z kabekaesu na zajęciach.
(Sukienka do tego gnata to leciutkie przegięcie, oczyma wyobraźni widzę Magdę wyrypującą się w tej kiecce podczas biegu przełajowego - no ale wiem, że to jest z przymrużeniem oka)
Natomiast zawsze miałam mięszane uczucia co do podkreślania w kółko przez osobniki rozmaitej proweniencji, jak to Magda strasznie męsko pisze i że męska, choć kobieta i w ogóle. Drażni mnie to z zasady, po prostu nie lubię rysowania tą kreską.
A skromne dziewczynki nie idą rządzić światem. Więc do chrzanu ze skromnością.
Co do nieśmiertelników, nie mam zdania, pewnie wydawnictwo będzie wiedziało, czy im się opłacił eksperyment.
Ostatnio zmieniony czw, 06 lis 2008 23:27 przez inatheblue, łącznie zmieniany 3 razy.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Saperko

Nie odnosiłam się bezpośrednio do Magdy, tylko uogólniłam. Od jakichś 15 lat mamy bowiem wylew twardych, zbuntowanych kobiet dokopujących mężczyznom czy robiących karierę tak, że pracują dłużej od mężów, a dzieciaki chowają się na grach komputerowych i tv. Ale dobra, zbaczam z tematu.

No i w sumie nie powinnam rzucać kamieniami, bo sama jestem nie lepsza - jaka estrogenowa kobieta ogląda się za myśliwcami ;p

A wracając do Magdy - nie znam jej osobiście, wiem tylko tyle, co wyczytałam z różnych źródeł, więc nie mam prawa oceniać osoby.

Nie rozumiem, co ludzie widzą w tych agresywnych imo zdjęciach. Nie lepiej sfotografować się naturalnie, np. na spacerze, z rodziną czy wśród przyjaciół, z pogodnym uśmiechem na twarzy?

E: Nieśmiertelnik z książką - fajna sprawa. Czemu właściwie nie? Oby więcej było takich gadżetów, bo faktycznie ściągają nieczytatych (ktoś kupi książkę dla samego nieśmiertelnika... i przy okazji ją przeczyta. A nuż się spodoba).

Gassar
Sepulka
Posty: 28
Rejestracja: śr, 20 sie 2008 11:41

Post autor: Gassar »

A kiedy będzie apaszka? Nie musi być od razu szamotana wiatrem.

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

Gassar pisze:A kiedy będzie apaszka? Nie musi być od razu szamotana wiatrem.
Apaszka zeszła na manowce. Jak się zmęczy, wróci aby odpocząć. Ale wówczas będzie to apaszka z zapaszkiem zza paszki. Ogólnie bueeee...
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Rozumiem, Xiri, że jak zadebiutujesz, to mam prawo oczekiwać, że na zdjęciach będziesz w kostiumiku i szpilkach?

Zastanawia mnie Xiri, dlaczego oczekujesz od świata, że dopasuje się do Ciebie? Twoich wymagań? Poglądów? Dlaczego nie pozwalasz ludziom być sobą? Każdy się fotografuje tak, żeby na zdjęciu pokazać siebie, a nie spełnić Twoje oczekiwania. Ty taka orędowniczka indywidualizmu z takimi tekstami: "po co to takie jest, skoro mnie się nie podoba"?

Do tych kocopołów o roli kobiety w domu to się nawet nie będę odnosić.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Xiri pisze:Nie napisałam, że to infantylność, tylko... coś, co powoduje wewnętrzny wylew paliwowy. Nie podoba mi się, że kobiety upodobniają się do mężczyzn.
Na przykład, kiedy są ochroniarzami?
NMSP
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Ludzie w ogole sa podobni, a wygladaja tak jak moj awatarek. Maja oczy, buzie, wlosy, nogi i buty. Buty odrozniaja ich od zwierzat :)

edit: awatarek, nie sygnaturka

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Ika pisze:Rozumiem, Xiri, że jak zadebiutujesz, to mam prawo oczekiwać, że na zdjęciach będziesz w kostiumiku i szpilkach?
Nie sądzę, że zadebiutuję, a nawet jakby to nie muszę przecież wysyłać w świat swojego życiorysu i zdjęć. Jeśli będę chciała zachować prywatność, to mam do tego całkowite prawo.
Zastanawia mnie Xiri, dlaczego oczekujesz od świata, że dopasuje się do Ciebie?
Niczego on nikogo nie oczekuję. To jest forum, a forum to miejsce, gdzie się dyskutuje i wyraża opinie. Jeśli ktoś odbiera, że ustawiam ludzi pod siebie, to odbiera to źle.
Twoich wymagań? Poglądów? Dlaczego nie pozwalasz ludziom być sobą?
Przypisujesz mi coś, czego nie napisałam. Ktoś może się nawet fotografować nago i puszczać to w świat. Ja mogę się najwyżej zgorszyć i nic więcej.
Na przykład, kiedy są ochroniarzami?
Zawód ochroniarza to jak zawód lekarza - ma masę odmian. Jest i konwój, i ochrona osób bądź obiektu, ale też zakładanie alarmów, całkiem bezpieczna praca na recepcji czy monitoring, gdzie siedzi się w akwarium i maluje paznokcie. A w tych ostatnich wymienionych są same kobiety. Zresztą jest to jeden z kilku zawodów, jakie ciągnę i nie traktuję go poważnie.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Zaznaczaj proszę, gdzie cytujesz mnie, a gdzie Wirusellę, bo mnie się mózg zagrzewa przy skanowaniu zasobów pamięci :P i próbach odkrycia, gdzie to ja coś takiego powiedziałam.
Xiri pisze: Nie podoba mi się, że kobiety upodobniają się do mężczyzn. Powinny być skromne, oczywiście nie siedzieć w garach, ale mieć tę estrogenową subtelność :).
Xiri pisze:Nie rozumiem, co ludzie widzą w tych agresywnych imo zdjęciach. Nie lepiej sfotografować się naturalnie, np. na spacerze, z rodziną czy wśród przyjaciół, z pogodnym uśmiechem na twarzy?
No odczytałam to jednak jako pewnego rodzaju wytyczne :), z zaznaczeniem, że to Twoje zdanie, si, ale jednak: czy nie lepiej by było gdyby lud podążał w kierunku Twojego zdania? Tak to w moich oczkach kaprawych wygląda.
Pomijam już, że wielce, ale to wielce mnie to dziwi w postach osoby, która uważa szpilki za szczyt kiczu, a marteny za obuw doskonały – bo jak połączyć jedno z drugim, to wychodzi, że jest to kamasz wybitnie estrogenowy i jeno do sukienki :P.
Wracając do zdjęć – wydaje mnie się, że taki właśnie zdjęcia z jakimś charakterem przybliżają w pewien sposób osobę autora czytelnikom i każdy może pokazać się tak, jak chce, żeby go kojarzono/pamiętano. I tak jest ciekawiej.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Ika pisze:Zaznaczaj proszę, gdzie cytujesz mnie, a gdzie Wirusellę, bo mnie się mózg zagrzewa przy skanowaniu zasobów pamięci :P i próbach odkrycia, gdzie to ja coś takiego powiedziałam.
To najwyższy czas dokupić więcej pamięci RAM i zmienić mózg na czterordzeniówkę. Ja tak zrobiłam ;)

Mam taki zwyczaj, że jak cytuję kogoś z nickiem, a poniżej pojawiają się kolejne anonimowe cyty, to one wszystkie dotyczą tej samej osoby. Ale czasem się własnie zdarza, że przez pomyłkę wrzucę cytat kogo innego. Postaram się już tak nie robić.
czy nie lepiej by było gdyby lud podążał w kierunku Twojego zdania?
A który człowiek by tego nie chciał? :)
Pomijam już, że wielce, ale to wielce mnie to dziwi w postach osoby, która uważa szpilki za szczyt kiczu, a marteny za obuw doskonały – bo jak połączyć jedno z drugim, to wychodzi, że jest to kamasz wybitnie estrogenowy i jeno do sukienki :P.
Ja w ogóle jestem dziwna. Lubię samoloty, a jestem pacyfistką. Uwielbiam wirtualne strzelanki, a w realu boję się dotknąć nawet noża, by obrać nim ziemniaki, nie wspominając już o tym, jaki jest ze mnie tchórz, który tylko by płakał i zwijał się w kącie w kłębek. Ubieram się trochę jak metal, a nie znoszę metalu (poza niektórymi spokojnymi kawałkami). Tak można lecieć dalej. Tyle że nie przywiązuję praktycznie wagi do żadnego symbolizmu ani z niczym się nie utożsamiam. Glany lubię, bo są dla mnie najwygodniejsze obok adidasów. To samo z samolotami - lubię je jako ciężkie, fruwające maszyny, a nie obchodzą mnie ich walory bojowe.

Aha, za szczyt kiczu uważam ostatnio ratlerki, jamniczki i yorki w ubrankach, a te ostatnie z kitkami na łebkach <szoooook> ;p

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Xiri pisze:Aha, za szczyt kiczu uważam ostatnio ratlerki, jamniczki i yorki w ubrankach, a te ostatnie z kitkami na łebkach <szoooook> ;p
A ja uważam, że są słodkie.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Pieski tak, słodkie - chociaż czasem wgryzą się w spodnie, że trzeba wywijać nogą - ale niemało muszą się naprzeżywać wstydu w psiej społeczności :)

Awatar użytkownika
Gorgel-2
Klapaucjusz
Posty: 2075
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 23:04

Post autor: Gorgel-2 »

Dabliu pisze:
Xiri pisze:Aha, za szczyt kiczu uważam ostatnio ratlerki, jamniczki i yorki w ubrankach, a te ostatnie z kitkami na łebkach <szoooook> ;p
A ja uważam, że są słodkie.
Nie są słodkie. Po prostu smakują jak psy...
;-P
"We made it idiotproof. They grow better idiots."

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Gorgel-2 pisze:
Dabliu pisze:
Xiri pisze:Aha, za szczyt kiczu uważam ostatnio ratlerki, jamniczki i yorki w ubrankach, a te ostatnie z kitkami na łebkach <szoooook> ;p
A ja uważam, że są słodkie.
Nie są słodkie. Po prostu smakują jak psy...
;-P
A próbowałeś polukrowane?

ODPOWIEDZ