fabryka słów a zabawki?

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
silesiaster
Sepulka
Posty: 8
Rejestracja: sob, 25 paź 2008 19:01

fabryka słów a zabawki?

Post autor: silesiaster »

Witam

Tak sie ostatnio zastanawiałem co w zasadzie ludzie myślą o tym wydawnictwie niby książki dość poczytne natomiast nie podobaj mi sie bądź nie rozumiem tej akcji paczka książek plus gratis nieśmiertelnik w zasadzie do kogo to jest skierowane dla dzieci koło 10 lat czy może dla jakiś gadżeciarzy? Dlaczego o tym pisze - bo czuje się z tym nieswojo wychodzi na to, że tytuły promowane/wydawane przez FS są skierowane do dzieci - tzn. że ja czytam książki dla dzieci czy jak?:) A może to jakiś uraz mój,,, może jestem niedojrzały w jakiś sposób. Was to nie irytuje?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Nie.

Oczywiście mówię za siebie.
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Znaczy się, że masz jakiś kompleks? Czy może masz 15 lat, czujesz się na 18 i obraża Cię traktowanie jak 16-tolatka?
Zapraszamy do Łowiska i lektury Forumokiety.
Ostatnio zmieniony sob, 25 paź 2008 19:53 przez flamenco108, łącznie zmieniany 1 raz.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Łoj, o Forumokietę i temat "Łowisko" się ktoś tu nie potknął. Najpierw należy się przywitać. W odpowiednim temacie :)
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Ubaw po pachi. Ostatnio, na innym forum, czytałam jakieś takieś narzekania, że o proszę, co to za porządki, że gadżet tylko do trójpaka, a czytelniczka, ma już pierwszy i drugi tom i co? Jak kupi trzeci oddzielnie to jej nieśmiertelnik nie przysługuje. I to nie jest sprawiedliwe.
A tu proszę, jakby zupełnie inna postawa. Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził.

Swoją drogą, człowiek dojrzały nie obawia się chyba zagrożenia tej dojrzałości ze strony gadżeta :). Ale, co ja tam wiem. Na gadżetach się nie znam. "Pani Domu" ani innych "Gali" adresowanych do małoletnich czytelników nie kupuję :P:P:P
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
blazenada
Fargi
Posty: 363
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 11:34
Płeć: Kobieta

Post autor: blazenada »

ale o so chosi? : P
' Nazwali mnie szalencem, ja ich nazwalem szalencami i, do diabla, przeglosowali mnie. '
(Nathaniel Lee, angielski dramaturg z XVII wieku, ktory zostal zeslany do slawnego londynskiego azylu psychiatrycznego Bedlam)

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Ostatnio w sklepie Toys for Boys kupiłem kaszlącą popielniczkę i dostałem breloczek gratis. I tutaj uwaga - nie poczułem się nieswojo! :)

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Ja też żałuję że kupię tylko trzecią część i stracę nieśmiertelnik. Ale niezbyt mocno ;)

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Ika pisze:Ubaw po pachi. Ostatnio, na innym forum, czytałam jakieś takieś narzekania, że o proszę, co to za porządki, że gadżet tylko do trójpaka, a czytelniczka, ma już pierwszy i drugi tom i co? Jak kupi trzeci oddzielnie to jej nieśmiertelnik nie przysługuje. I to nie jest sprawiedliwe.
Zawsze można zamówić w sklepie militarnym :)

Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

A ja chciałbym mazak do kefiru. I do jogurtu też. Kupujesz książkę, czy dodatki?
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

A do "Kanonu Barbarzyńców" poproszę miecz. Nie jestem taki znowuż wybredny, może być zaledwie półtoraczek. A i takie fajne gatki, co to Conan noisł też by były mile widziane.

A tak bardziej na temat, od kiedy to narzeka się na gratisy? Jak cie to tak ubodło, to kup książki, a nieśmiertelnik (do wyboru): wyrzuć, zostaw w Empiku, przekaż jekiejś fundacji, tudzież wystaw na Allegro.

Ot, i po problemie.

I jeszcze jedno - książki Fabryki sprawiają, ze czujesz się dzieckiem... A inne wydawnictwa? Np, gdy czytasz klasykę SF, to czujesz się stary?

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

A czy jak wypożyczam, to powinnam poprosić w bibliotece o pożyczenie też nieśmiertelnika? ;))

Silesiaster - chodzi o to, że akurat nieśmiertelnik, czy o to, że w ogóle gadżecik dają? Bo mnie na ten przykład kiedyś koledzy z pracy sprezentowali nieśmiertelnik na urodziny, takie już mocno pod czterdziestkę i cieszyłam się jak popaprana...

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Aż musiałem sprawdzić w Wikipedii, co to takiego ten nieśmiertelnik, bo początkowo myślałem, że to jakiś kwiatek. :D

A płytki z filmami kiedy będziecie dodawać?

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Marcin Robert pisze:Aż musiałem sprawdzić w Wikipedii, co to takiego ten nieśmiertelnik, bo początkowo myślałem, że to jakiś kwiatek. :D
To filmów wojennych nie oglądasz? Nie miałeś o tym na historii? Nie pokazywali na PO? Aż mnie zdziwiło. Nie wiedzieć, co to nieśmiertelnik to tak, jakby nie wiedzieć, co to lampa. Ale w porządku, nie zetknąłeś się i tyle.

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

No, mnie w kwestii nazewnictwa wychowali znajomi dopiero parę lat temu, przedtem zawsze była to dla mnie "ta blaszka na łańcuszku, co to żołnierze noszą" (a i teraz zdarza mi się zapomnieć słówka, jak mam go na szybko użyć). ;-) A nieśmiertelniki-suchołuski miałam w ogródku.
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

ODPOWIEDZ