Drzyzga w mózgu

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Dyskusja o noszeniu koszulek np. z Che czy sierpem i młotem już się przez forum kiedyś przetoczyła. Zapewniam Cię, że wiele osób zareagowałoby — wbrew Twoim oczekiwaniom. Mnie w szkole o gułagach nie uczono tyle, co o hitlerowskich obozach, w zasadzie poza tym, że były, niewiele więcej mówiono. To, co wiem, wyczytałam na własną rękę z Sołżenicyna i innych książek, więc racz mi wybaczyć braki. Jak również to, że reaguję na to, co znam.

A teraz może udowodnij, że traktujesz temat poważnie, jak deklarujesz, i przedstaw swoje wnioski, przemyślenia. Chyba że na tym postanowiłeś zakończyć?
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Sierp i młot występują też w herbie austriackim...
Starasz się udowadniać, że nie jesteś wielbładem i do błędu własnego dorabiasz ideologię, obbie.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
obb
Dwelf
Posty: 517
Rejestracja: sob, 12 lip 2008 21:47

Post autor: obb »

Tak, macie rację, napisałem, że jestem z nkwd, bo pracuję dla Putina. Masz rację, Ika, Ci ludzie noszą autriacki herb na koszulkach.
Głupi nie wymierają, a mądrzy nie chcą umierać. Ale każdemu pisana jest śmierć.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Obbie, symbole są różne i występują w róznych sytuacjach - co cały czas Ci próbuję powiedzieć. Jeśli poprzez nie próbowałeś wywołać dyskusję to znalazłeś wyjątkowo beznadziejny sposó i raczej trudno mi uwierzyć, że wklejenie sobie dowolnego symbolu w awatar może byc metodą na rozpoczęcie czegokolwiek. Moim zdaniem próbujesz wykręcić kota ogonem i tyle. A to, co Ty masz w sygnaturce, ma niewiele wspólnego z tym, co ludzie noszą na koszulkach.
Ostatnio zmieniony czw, 06 lis 2008 14:36 przez Ika, łącznie zmieniany 1 raz.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Feline
Kurdel
Posty: 756
Rejestracja: pt, 01 sie 2008 11:06

Post autor: Feline »

Hipolit pisze: Z pamięci na podstawie "Dialogów na cztery nogi" Firedmanna i Kofty.
Jakoś tak to szło... Ciekawe, prawda?

Awatar użytkownika
obb
Dwelf
Posty: 517
Rejestracja: sob, 12 lip 2008 21:47

Post autor: obb »

Hm, ja tu widzę hipopotama w masce Vadera. Strach pomyśleć, jaki rzuca cień.
Widzę, że temat małych penisów jest bliższy duszy.
Głupi nie wymierają, a mądrzy nie chcą umierać. Ale każdemu pisana jest śmierć.

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

obb pisze: Hm, ja tu widzę hipopotama w masce Vadera.
Dobrze widzisz.
obb pisze:Strach pomyśleć, jaki rzuca cień.
Niektórzy do dzisiaj się boją. ;)
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Z szóstej strony, najważniejszą rzeczą jaka należy się wielkim totalitaryzmom 20 wieku to brak powtórki. Kultura, prawo i cywilizacja i ludzie cywilizowani dążyć powinni do tego żeby na ile to możliwe nikomu w głowie nie postało stawianie nowych obozów za pokolenie, dwa lub pięć. I z reguły dążą.

Na oko otoczenie tematu tabu i zachowanie powagi i szacunku dla zmarłych jest reakcją słuszną. Ludzie jako dzieci powinni dzięki temu wykształcać sobie alergię i odruch wstydu/odrazy/strachu potępienia na wszystko co się tak kojarzy.
A człowiek który złamie tabu jest w najlepszym wypadku postrzegany jako cham, ignorant lub psychopata.

I dobrze, ale po 3 pokoleniach te kulturowe zabezpieczenia zaczynają się kruszyć. Lepiej obserwować to i zastanowić się nad problemem zaczynając od zniesmaczającej prowokacji niż zdziwić się któregoś dnia na kogo głosuje Twoje dziecko.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Albiorix pisze:Z szóstej strony, najważniejszą rzeczą jaka należy się wielkim totalitaryzmom 20 wieku to brak powtórki. Kultura, prawo i cywilizacja i ludzie cywilizowani dążyć powinni do tego żeby na ile to możliwe nikomu w głowie nie postało stawianie nowych obozów za pokolenie, dwa lub pięć. I z reguły dążą.
Jestem zdania, że takie zdarzenia można wyrazić za pomocą sinusoidy. Tyle że podchodzę do sprawy wg pewnej filozofii, która zakłada następowanie po sobie "Dni" (rozwoju) i "Nocy" (upadku).

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Obbie, weź na wstrzymanie, a ja pójdę jednak po jabłuszko dla Ciebie ;)
Jabłuszko?

A my wróćmy może do dziesięciu centymetrów, względnie miłości, przez duże i małe "em". Totalitaryzmy proszę w nowym wątku.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ