Dobry żart, tynfa wart

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
podzjazdem
Dwelf
Posty: 505
Rejestracja: śr, 21 mar 2007 07:58

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: podzjazdem »

A to nie jest czasem Tesco w Świebodzinie? Zbudowane ze trzy lata przed Chrystusem? :)
Osusz skrzydła, bracie. Na mokrych od łez daleko nie zalecisz...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: Alfi »

I o to chodzi. Z tą drobną różnicą, że - jak mi mówił pewien zielonogórzanin - nie trzy, a pięć.

A przy okazji:
- Dlaczego w Katowicach przy ul. Panewnickiej w jednym budynku ulokowały się bank i pralnie chemiczna?
- Co takiego serwują w barze "Piwniczka" przy tejże Panewnickiej, że nad ową "Piwniczką" otworzono zakład pogrzebowy?
Tu odpowiedzi nie znam.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: ElGeneral »

Kobieta u lekarza psychiatry:
- Panie doktorze, nie wiem, co robić. Mąż ubzdurał sobie, że jest koniem. Je siano i trawę, rży i biega po domu na czworakach. Mógłby pan go zbadać i coś na to poradzić?
- Owszem, proszę pani, ale kuracja będzie dość kosztowna.
- Och, o pieniądze proszę się nie martwić. Mąż ostatnio wygrał kilka gonitw na Służewcu.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: A.Mason »

Na jednej z uniwersyteckich auli, profesor filozofii stanął przed swoimi studentami i położył przed sobą kilka przedmiotów.
Kiedy zaczęły się zajęcia, wziął spory słoik i wypełnił go po brzegi dużymi kamieniami. Potem zapytał studentów, czy ich zdaniem słój jest pełny, oni zaś potwierdzili.
Wtedy profesor wziął pudełko żwiru, wsypał do słoika i lekko potrząsnął. Żwir oczywiście stoczył się w wolną przestrzeń między kamieniami. Profesor ponownie zapytał studentów, czy słoik jest pełny, a oni z uśmiechem przytaknęli.
Następnie profesor wziął pudełko piasku i wsypał go, potrząsając słojem. W ten sposób piasek wypełnił pozostałą jeszcze wolną przestrzeń. Ostatni raz zapytał się studentów czy ich zdaniem słój jest pełen. Wszyscy chórem odpowiedzieli, że tak..
W końcu profesor wyjął spod biurka dwa piwa. Otworzył je i wlał sprawnie do słoika.
„Teraz” – powiedział profesor, chciałbym byście przyjrzeli się dokładnie temu słojowi. Przedstawia on Wasze życie...
Kamienie – to ważne rzeczy w życiu: Wasza rodzina, Wasza druga połowa, Wasze dzieci, Wasze zdrowie, Wasza życiowa Pasja. Gdyby nie było wszystkiego innego, Wasze życie i tak byłoby wypełnione.
Żwir – to inne, mniej ważne rzeczy: praca, pieniądze, mieszkanie albo samochód.
Piasek symbolizuje rzeczy mało ważne i często bezwartościowe.
Jeżeli najpierw napełnicie słój piaskiem, nie będzie już miejsca na żwir, a tym bardziej na kamienie.
Dlatego jeśli nie włożymy kamieni jako pierwszych, później nie będzie to możliwe..
Tak jest też w życiu..
Jeśli poświęcicie całą Waszą energię na drobne rzeczy, nie będziecie jej mieli na rzeczy istotne.
Dlatego ważne jest, by zadać sobie pytanie: co stanowi kamienie w moim życiu? Następnie włożyć je jako pierwsze do słoja i dbać o nie. Zostanie Wam jeszcze dość czasu na inne sprawy.
Dlatego spędzajcie czas z rodzicami i Waszymi rodzinami. Odwiedzajcie dziadków, zabierzcie dziewczynę na obiad.
Zważajcie przede wszystkim na kamienie – one są tym, co się naprawdę liczy. Reszta to piasek.” – powiedział profesor.
W pewnym momencie, jedna ze studentek podniosła rękę i zapytała się co oznaczało piwo.
Profesor uśmiechnął się i odpowiedział: „Cieszę się, że o to spytałaś.
Piwo, mówi nam to, że bez względu na to jak zapełnione może wydawać się nam nasze życie, to zawsze powinno być w nim miejsce na kilka piw w gronie przyjaciół...
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: ElGeneral »

Skoro studentka "zapytała się", to powinna sama sobie udzielić odpowiedzi :-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: hundzia »

Dzisiaj usłyszałam, spolszczyłam co sią da :D

Anglojęzyczna firma zamieściła ofertę pracy. Odpowiedziały na nią trzy osoby: Niemiec, Francuz i Hindus. Komisja chcąc sprawdzić znajomość języka u kandydatów, poprosiła o ułożenie zdania zawierającego słowa: green, pink i yellow.
Pierwszy napisał Niemiec:
- When I wake up and see yellow sun, green grass I think to myself that it will be wonderful, pink day.
Drugi był Francuz:
- When I wake up I put my green pants, yellow socks and pink shirt.
Na koniec Hindus:
- When I come back home I hear the telephone green green so I pink up the phone and say: yellow?
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: neularger »

Jako ktoś pracujący w międzynarodowym środowisku powiem - straszliwie prawdziwe. :/
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: hundzia »

A przy okazji zabawnie prawdziwe :D
Próbowałes kiedyś robić reklamację u Ciapatego na obsłudze klienta? XD
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Narsil
Pćma
Posty: 286
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 23:01

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: Narsil »

Przypomina mi się dowcip o Chińczyku odpowiadającym za "supplies". A nawiasem mówiąc, w Izraelu krąży zbliżony klimatycznie dowcip o Polakach. ;)
"Malarstwo kończy się wtedy, kiedy można zawiesić obraz do góry nogami bez szkody dla odbiorcy."

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: Alfi »

A ja się kiedyś dowiedziałem od pewnego Boliwijczyka, że ratón to miś, a ratoncito to mała miseczka.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: ElGeneral »

- I znowu się pan spóźnił do pracy, panie Kowalski.
- Przepraszam, szefie, zaspałem. W nocy żona budziła mnie pięć razy do dziecka.
- Przecież wy nie macie dzieci.
- No właśnie.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: A.Mason »

Alfi pisze:A ja się kiedyś dowiedziałem od pewnego Boliwijczyka, że ratón to miś, a ratoncito to mała miseczka.
Alfi, Ciebie nigdy nie posądziłbym o taką niedokładność. Nie "miseczka" a "misieczka" ;-D
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: Alfi »

Bo on wyraźnie powiedział "miseczka". Ja tylko cytuję.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: ElGeneral »

- Jak udało się pani, pani Kowalska, oduczyć męża od późnych powrotów?
- Normalnie. Jak wracał nad ranem, pytałam: "Czy to ty, Jureczku"?
- A on?
- A on Janek.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Kordylion
Pćma
Posty: 209
Rejestracja: pn, 18 lut 2013 19:35
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobry żart, tynfa wart

Post autor: Kordylion »

Może to już było na forum, ale i tak warto obejrzeć.
http://www.cda.pl/video/78586d/Tenaciou ... Pierscieni
Są rzeczy ważne, ważniejsze i te do zrobienia

ODPOWIEDZ