Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lahkoona
Smoczyca
Posty: 136
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:33

Post autor: Lahkoona »

Lubie reklamy z udzialem kabaretu Mumio. Zajefajne sa, moim zdaniem i mówiac brzydko.

Poza tym w pamiec zapadly mi spoty dotyczace Forda SportKa. A mianowicie rudy kot idzie sobie obok samochodu, spaceruje po chodniczku i by sobie poszedl gdzies, ale samochod nagle otwiera szyber. Kot to zauwaza i wskakuje na maske, potem na dach i zaglada do srodka. Najpier niesmialo zerka, a nastepnie wsadza cala glowe. W tym momencie szyber sie zamyka, dekapitujac ciekawskiego. Bezglowe cialo osuwa sie na ziemie, a samochod jak stal tak stal. Koniec reklamy, napis: Ford SportKa: The Ka's evil twin.

Jest jeszcze wersja z golebiem. Obrywa sie ptaszynie, bo spacerowala po masce :-)
Nie masz wyboru, Sai... (C) by Ja.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

A jedno z piw miało też pięknej urody reklamę. Rzecz się rozgrywa w zatłoczonym pubie. Ludzie sobie piją piwo. Zbliżenie na jeden stolik, gdzie kilka osób sobie siedzi i rozmawia. Kto wypije piwo, odstawia pustą szklankę na blat, a tu - myk! Skulony facecik w zielonej koszulce i daszku błyskawicznie podmienia pustą szklankę na pełną. I tak kilka razy. Kamera oddala się, widać panoramę zatłoczonej sali - w kątach przyczajeni, skuleni faceci w zielonych koszulkach pilnie śledzą, co się dzieje. Nagle jeden zrywa się do biegu - wymienia szklankę pustą na pełną, w tym samym czasie przy innych stolikach czynność powtarzają pozostali, ale teraz już wszystko jest jasne => tak samo dzieje się na korcie tenisowym, gdy pomykają ci faceci od zbierania piłek ;)))
I slogan odpowiedni: Piwo X - oficjalny sponsor Australian Open Cup.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Z reklam zagranicznych (prawdopodobnie kompilacja dwóch, bo - oczywiście - nie pamiętam:)
Facecik po czterdziestce z brzuszkiem, siedzi w boksie, nerwowo ogryza paluchy, drze papier, robi z niego kulki, rzuca je na podłogę. Wychodzi z boksu, podchodzi do kserokopiarki, która nie lubi gościa i mu nie kopiuje odpowiednio. Obok flirtuje jakaś zadowolona z życia para. Facecik podchodzi, łapie uśmiechniętego delikwenta za tak zwany wszarz i wpuszcza jego krawacik do maszynki do 'archiwizacji' akt. Wraca do boksu, zza przepierzania lądują na jego biurko owe kulki papieru. Więc podnosi się, ze stoickim spokojem, ale wqurwą na twarzy wyrywa z biurka monitor i przerzuca przez przepierzenie do boksu obok. Podpis: nie dajesz rady, bo rzuciłeś palenie - zażyj produkt X.
I druga - na razie na pierwszym miejscu w prywatnym rankingu - produktu ni cholery nie pamiętam, ale nie o to chodzi:
Dwie Latynoski wędrują autobusem, ciafoczą do siebie niezrozumiałym językiem. Wchodzą do potężnej posesji od tyłu. A tam burdel jakich mało, więc zaczynają sprzątać, prawdopodobnie narzekając na niechlujnego pracodawcę. Wycierają kurze, poprawiają przekrzywiony obraz, odkurzając ramę, zmiatają kawałki szkieł. Przecierają szklany blat stolika, na którym pełno odcisków wszelakich, myją podłogi. Fantastyczny widok z góry - olbrzymi hol, mniej więcej sto metrów kw. One już kończą, robią ostatnie pociągnięcia mopem, wycierając ślady po ubłoconych butach. Są przy wyjściu głównym, otwierają sobie tyłem te drzwi. I nagle jedna z nich pośladkami zaczepia o jakąś taśmę. Odwracają się, widać napis na taśmie: police line. do not cross. Przerażone spoglądają, zwrot kamery na zewnętrze: całe tabuny policji, karawan, technicy z otwartymi walizkami do daktyloskopii...

Dżibril

Post autor: Dżibril »

Lahkoona pisze:Lubie reklamy z udzialem kabaretu Mumio. Zajefajne sa, moim zdaniem i mówiac brzydko.
Małe sprostowanie. Mumio nie jest kabaretem, to raczej teatr absurdu. Zresztą sami tak o sobie mówią. W raklamach telefonii komórkowej dostali wolną rękę za co wielka chwała specom od reklamy w tej sieci.

Reklama Forda z gołębiem powala mnie za każdym razem gdy ją widze:))

Awatar użytkownika
Lahkoona
Smoczyca
Posty: 136
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:33

Post autor: Lahkoona »

Dzieki, Dzibril :-)

A z reklam obecnych w TV zapadla mi w pamiec ta, w ktorej dziewczyna wychodzi z lazienki po oblucji, mokra jest aczkolwiek opatulona w recznik. Wchodzi do kuchni, a tam babcia wesolo miesza ciasto jej (dziewczyny) wibratorem. Najazd na blogi usmiech babci, najazd na zniesmaczona dziewczyne. Babcia wyjmuje z miski ociekajacy ciastem srebrny wibrator, dzierlatka zalamana wychodzi z kuchni. Pytanie lektora jest nastepujace: Czas na wlasne mieszkanie?

Fakt, by sie przydalo... :-)
Ostatnio zmieniony sob, 11 cze 2005 21:26 przez Lahkoona, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie masz wyboru, Sai... (C) by Ja.

Vanin

Post autor: Vanin »

Lahkoona pisze:A z reklam obecnych w TV zapadla mi w pamiec ta, w ktorej dziewczyna wychodzi z lazienki po oblucji, mokra jest aczkolwiek opatulona w recznik. Wchodzi do kuchni, a tam babcia wesolo miesza ciasto jej (dziewczyny) wibratorem.
Mocna. Zwłaszcza, że poszedł na to bank.

Zawsze wiedziałem, że France Telecom jest Ciemną Stroną Mocy.

O, nie wiedziałem, że polscy aktorzy reklamują zagraniczne browary :O

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Vanin pisze:O, nie wiedziałem, że polscy aktorzy reklamują zagraniczne browary :O
Człowieku, żebyś ty wiedział co reklamują polscy sportowcy ;)

A tak btw ;)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Lahkoona
Smoczyca
Posty: 136
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:33

Post autor: Lahkoona »

a niezaleznie robi sie miedzy innymi tak: http://szorty.pl/download.php?id=1489.s0&pr=edb2
Nie masz wyboru, Sai... (C) by Ja.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Te z Fordem mam w kolekcji, Mumio też trafiły - bo można pochichotać przy nich.
Blondyno, ta reklama, to była jakiegoś płynu do czyszczenia, widziałam ją na Nocy Reklamożerców - Crackfilmu.

Ze starszych natomiast reklama porównawcza dwóch brandów samochodowych. Zima, lekki śnieg, plac manewrowy. Jedzie pierwszy samochód, zakręty robi na placu, a kontroler kręci z niezadowoleniem głową i coś bazgrze w notesie. Widok z góry na plac manewrowy - widać, że auto zostawia ślad - cztery nachodzące na siebie w rzędzie kółka. Ta sama sytuacja, ale inny samochód - kontroler zadowolony kiwa głową, uśmiecha się. Widok z góry - samochód porusza się po idealnym okręgu.

A w prywatnym rankingu - nadal I miejsce dla tzn. banned commercial pt. Bush VooDoo. Historyjka gościa zwiedzającego wystawę lub galerię sztuki, który potrącił afrykańską figurkę jakiegoś bożka i próbuje ją "po cichu" ustawić na miejsce. Figurka ma niesamowite oczki wbite w zdjęcie Georga Busha, co nie pozostaje bez znaczenia, bowiem gdy pechowy gość galerii manipuluje figurką, te same ruchy powtarza przymusowo Bush przemawiający właśnie w Kongresie. Figurka nie jest zbyt stabilna, przewraca się (Bush spada z mównicy), zdesperowany gość galerii w końcu dostrzega, że pechowy eksponat wparty był na żeliwnym szpikulcu - unosi figurkę i... cięcie/slogan: "Kłopoty? Zadzwoń - Towarzystwo Ubezpieczeniowe X"
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ach, spóźniałam się z postem! Smoczyco, na tym linku się dziwne litery otwierają...

Vanin, dzięki ogromne za browar => jeszcze tego nie miałam w kolekcji! :)))

A tak przy okazji, czy ktoś może trafił na reklamę piwa z "Waazuuup" w wersji SF? Z psem, który jest wciągnięty do statku kosmicznego, a wewnątrz okazuje się agentem UFO. Jak w MIB, otwiera się głowa psa, wychyla z niej zielony ludzik i na pytanie, czego się nauczył na Ziemi, odpowiada: "Waaaazuup!"
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
tarkus
Mamun
Posty: 165
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 21:55

Post autor: tarkus »

Dżibril pisze:
Lahkoona pisze:Lubie reklamy z udzialem kabaretu Mumio. Zajefajne sa, moim zdaniem i mówiac brzydko.
Małe sprostowanie. Mumio nie jest kabaretem, to raczej teatr absurdu
Sprostowanie do sprostowania : prawidłowa nazwa brzmi Teatr EPTY-a , zaś "Kabaret Mumio" to tytuł ich pierwszego autorskiego programu. I tak już zostali Mumiami ;) A Plusowi należy się noszenie na rękach za to, że zdecydował się na wykorzystanie Mumiów w reklamie. W dodatku nie narzucano im tekstów, tylko pozwolono na improwizację na temat. Wyniki są coraz bardziej odjechane i coraz cudowniejsze :) Ostatnie reklamki jak "kategoria Duże Dioptrie : plusoooosieeem" to mistrzostwo świata :) Ale i tak mój ulubiony ich skecz reklamowy to ta norweska piosenka ludowa.
<glootech> dochodze do wniosku, ze ksiezyc jest bardziej potrzebny od slonca
<glootech> bo swieci, gdy jest ciemno
<glootech> a slonce, gdy jest jasno

Awatar użytkownika
Lahkoona
Smoczyca
Posty: 136
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:33

Post autor: Lahkoona »

To nie wiem co sie dzieje z linkiem. Nie umim tak madrze wklejac na niebiesko, zeby z kolorowego slowa i po kliknieciu przechodzilo bezposrednio do pliku filmowego czy zdjecia. No nie umim i juz. Glosno mowie i sie nie wstydze.
Filmik wzielam ze strony www.shorty.pl dzial: niezalezne.

A poza tym na stronie www.plusgsm.pl pojawily sie dwie nowe reklamy z Mumio wlasnie. Tytuly: Do Babuni, Van Gogh i Dioptrie.

A piosenka norweska ludowa po-wa-la. Na równi z "zaczarowanym pierniczkiem".
Ostatnio zmieniony sob, 11 cze 2005 22:21 przez Lahkoona, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie masz wyboru, Sai... (C) by Ja.

Awatar użytkownika
tarkus
Mamun
Posty: 165
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 21:55

Post autor: tarkus »

Dwie nowe reklamy, trzy tytuły, ale i tak Dioptrie są najlepsze :)
<glootech> dochodze do wniosku, ze ksiezyc jest bardziej potrzebny od slonca
<glootech> bo swieci, gdy jest ciemno
<glootech> a slonce, gdy jest jasno

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Aprops klimatów norweskich, kiedyś chodziła tam pieeeeeękna seria reklam napoju "Solo" (taka przesłodzona fanta, btw). Jedna szczególnie cięła z nóg.
Otóż tak: narciarski skoczek ląduje wieczorkiem na opustoszałej skoczni, odpina narty i zaczyna się gramolić zurueck na górę. Idzie, idzie, idzie, belka startowa zbliża się pomału... a tymczasem na dole wyłania się typ zarośnięty i plugawy, od razu widać, że techniczny, i podchodzi do budki z bezpiecznikami. Skoczek dociera wreszcie do startowej belki i zdyszany taki z zaspy wyciąga sobie butelkę Solo, z której pociąga zdrowy łyk. Potem siad na belkę i przypinanie nart. W końcu zjazd. Natomiast techniczny zabiera się za wyłączanie świateł. I taki wesoły montaż - jeden zjeżdża, drugi pstryka. Aż w końcu skoczek wybija się z progu... a pan na dole gasi światło na zeskoku.
I napis: "Solo. Pomaga tylko na pragnienie."
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

To z tej serii chyba pierwsza była równie udana. Bardzo posunięta w leciech pani śpiewa. Koszmarnie fałszuje, kiks za kiksem. Na stoliku obok stoi "Solo" i szklanka. Babuleńka przestaje śpiewać na chwilę, bierze napój, wypija do dna. I znowu zaczyna śpiewać. Myślicie, że lepiej? W życiu! Te same fuszerki :)))
I slogan, który już podał TJT: "Pomaga tylko na pragnienie" :)))
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ