Reklamowisko - czym nas straszą i zadziwiają w tivi

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Piotrze, wspomniana przez ciebie reklama, miała ciąg dalszy! Ten sam Top Manager stoi na poboczu, bo zatrzymała go policja. Pobocze jest nad Wielkim Kanionem lub czymś podobnym, znaczy, niżej przepaść. Przy tymże poboczu stoi radiowóz zaparkowany niedbale, nieco ukośnie w stronę spadku. Top Manager ma ręce oparte na bagażniku radiowozu, obok stoi policjant. Nadjeżdża zdezelowaną cieżarówką radosny dreadman żujący batonika. Widzi sytuację, zatrzymuje się, rzecz jasna, wysiada, zapiera się o maskę obok Top Managera i z uśmiechem spycha radiowóz w przepaść :)))
Policjantowi i Top Managerowi pokazuje następnie uniesiony kciuk, wskakuje do zdezelowanej ciężarówki i odjeżdża ku zachodzącemu słońcu w rytmie reagge, żując reklamowanego batonika :)))

A jeżeli chodzi o reklamę z gwiazdą Dawida, etc. to znam taką, ale, niestety, nie została dopuszczona do emisji. To był projekt na billboard:
Czerwone tło. Na nim czarne symbole: krzyż, półksiężyc, gwiazda Dawida, swastyka. I podpis: "Norman Dawies: "Historia Wrocławia" - już do (data) w (nazwa wrocławskiego dziennika)". Niestety, zleceniodawca nie odważył się :(((
So many wankers - so little time...

Piter

Nad pięknym, skalistym kanionem

Post autor: Piter »

Szkoda, że nie widziałem dalszego ciągu, sądząc po pierwszym musiał być niezły :)), marnują się chłopcy, trzeba im było dać do napisania scenariusz Zemsty Shitów :))

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Vanin pisze:Zawsze wiedziałem, że France Telecom jest Ciemną Stroną Mocy.

O, nie wiedziałem, że polscy aktorzy reklamują zagraniczne browary :O
Orange ma te serie juz od dawna. Pamietam, ze pierwsza, ktora widzialem dotyczyla Wladcy Pierscieni, potem byl Patrick Swayze, Roy Sheider, Deryll Hannah i chyba ktos jeszcze, kogo dokladnie nie pamietam. A, karzelek z Austina Powersa. Kiedy chodzilem do kina przynajmniej raz w tygodniu mialem przesyt :) Za to Stella mnie naprawde zaskoczyla. Trafilem na te reklame w telewizji, ot po wlaczeniu telewizora, wiec przez chwile myslalem, ze byc moze BBC odkryla zagraniczna kinematografie. A potem wyszlo szydlo z worka i zrobilo sie niesmacznie. Tym bardziej, ze to dziadowskie piwo jest...
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Małgorzata pisze:A spot, który dostał nagrodę w Cannes, pamiętacie?
Zdjęcia filmowe, nieme, bardzo stare. Para starych ludzi. Podpis: Państwo Mussolini. Druga para staruszków - podpis: Państwo Hitlerowie. I trzecia para z podpisem: Państwo Castro. Potem logo prezerwatyw X i slogan: "Pomyśl, czym byłby świat, gdyby oni używali prezerwatyw..."
Genialne! :))))
Pamietacie. Nie jestem pewny co do Hitlerow, ale dobor rodzicow byl jeszcze bardziej bulwersujacy. Trzy pary. Pierwsza, nie pamietam, potem Pan i Pani Pinochet i Pan i Pani Thatcher... Riffi Condoms. Zapadla w pamiec, nie powiem.
Małgorzata pisze:A jeżeli chodzi o reklamę z gwiazdą Dawida, etc.[...]
Pamietam jedna spoleczna z cyklu tolerancji. Niepokazywana w telewizji. Sielskie obrazki, mazowieckie wierzby, zielone laki jakies, pewnie lekko podmokle, z offu slychac spiewanego silnymi meskimi glosami Mazurka Dabrowskiego. Kamera robi obrot i zastaje stojaca na drodze grupe (w roznym wieku) zydow w strojach dalece tradycyjnych spiewajacych hymn wlasnie. Jak dla mnie genialne, kiedy zobaczylem po raz pierwszy, wzruszylem sie do lez. Serio, serio.
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Reklama, o której wspominasz, Colemanie, to "W imię tolerancji" chyba. Widziałam ją dawno temu. Porażająco pięknej urody. Poszukam autorów i może linka do ściągnięcia.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Robert J. Szmidt
Kurdel
Posty: 778
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 01:12

Re: Nad pięknym, skalistym kanionem

Post autor: Robert J. Szmidt »

Piter pisze:Szkoda, że nie widziałem dalszego ciągu, sądząc po pierwszym musiał być niezły :)), marnują się chłopcy, trzeba im było dać do napisania scenariusz Zemsty Shitów :))
rasta man z pizza jest boski, to fakt. A widzieliscie tego eskimosa, co lekarstwo na sraczke zażywa:-) ten ma usmiech:-)
Tylko wyjątkowy głupiec, albo kanalia wredna, lży innych z powodu błędów, które sam nagminnie popełnia.

Bez gwiazdy nie ma jazdy!

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Na fali reklam telefonii komórkowej już powstają dowcipy. Nie mogłam się powstrzymać:

Kontrola sanepidu w szkolnej stołówce:
Kontroler: Co to jest to zielone i pomarańczowe?
Pani ze stołówki: Zielony jest alegorią - trudne słowo - szyneczki z Constaru. A pomarańczowy jest metaforą - jeszcze trudniejsze słowo - barszczyku ukraińskiego...

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Jestem dumnym NIEposiadaczem pudełka zwanego telewizorem, więc na czasie z reklamami nie jestem. Ale pamiętam taką stareńką serię reklam Taco Bell, które widziałem w USA. Głównym bohaterem był mały piesek, chyba meksykańskiej rasy chihuahua, który mówił i generalnie był fanem Taco Bell. Jedna pokazywała wieczorem latynoską laskę, do której startuje jakiś Latynos, ale zaraz potem rozlega się głęboki męski głos, śpiewający romantyczną serenadę. Laska coraz mieksza w kolanach, facet zapomniany, stoi i się wścieka, a potem widać chihuahuę, który gra na gitarrrrrrze (gitarrra por la Revolucion!) i bierze piękną panią na kolację w Taco Bell. Ale lepsza była reklama z tymże pieskiem, który pokazywał nam, widzom, taką wirującą tarczę ze spiralą, wiecie, jak z filmów Mela Brooksa :), i mówił z bardzo mocnym meksykańskim akcentem: Jur gettin hangri, WERI hangri....I Taco Bell. Oczywiście reklam było więcej.
A chyba nikt jeszcze nie wspomniał reklamy "getappa!" - czyli renault oraz niezdarnego sprzątacza w przydrożnej knajpie, który codziennie o tej samej porze wybiegał na drogę i mijał go pędzący Renault z kewl chłopakami w dredach i robiącymi headbangin', słuchają Jamesa Browna "Get up offa that thing". A jaką furorę robił ten sprzątacz w swoim barze, gdy nucił przeraźliwym głosem: "Getappa! Getappa!" :)
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

nosiwoda pisze:A chyba nikt jeszcze nie wspomniał reklamy "getappa!" - czyli renault oraz niezdarnego sprzątacza w przydrożnej knajpie, który codziennie o tej samej porze wybiegał na drogę i mijał go pędzący Renault z kewl chłopakami w dredach i robiącymi headbangin', słuchają Jamesa Browna "Get up offa that thing". A jaką furorę robił ten sprzątacz w swoim barze, gdy nucił przeraźliwym głosem: "Getappa! Getappa!" :)
Ta reklama została z jakiegoś powodu zbanowana z TV.
Ostatnio oglądam reklamówki zwiazane z piłką nożną. Niektóre sa przeznaczone dla fanów futbolu, ale z serii o chorobie "footballitis" polecam każdemu - są świetne :)
Przypadkiem dorwałem też starą (1998?) reklamę piłkarską (nawiasem mówiąc - także zbanowaną) o tym jak czołowi gracze świata rozgrywają mecz przeciw drużynie z piekła rodem pośród niezłych efektów specjalnych - warto zobaczyć.
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Czy to była reklama Adidasa, na której czołowi gracze grali z jakby robotami? Była czarno-biała, right? I z tej samej serii była też czarno-biała reklama, kiedy ci sami gracze grali we wnętrzach tankowca, na takim maleńkim boisku, odbijając się od ścian itepe?
A pierwsza reklama z tej serii miała jako podkład "Angel" Massive Attack....

A co do "getappa" - zbanowana? Ale chyba o jakimś czasie? Bo wydaje mi się, że widziałem ją w TV (choć w kinach częściej i dłuższą wersję).
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Ta, w ktorej, bodajze Eric Cantona, wybija diablowi na bramce pilka dziure w srodku? To juz ladnych pare lat temu bylo. I pamietam, ze widywalem ja dosc czesto...
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

nosiwoda pisze:Czy to była reklama Adidasa, na której czołowi gracze grali z jakby robotami? Była czarno-biała, right? I z tej samej serii była też czarno-biała reklama, kiedy ci sami gracze grali we wnętrzach tankowca, na takim maleńkim boisku, odbijając się od ścian itepe?
A pierwsza reklama z tej serii miała jako podkład "Angel" Massive Attack....
Nie, to nie ta. Nie była czarno-biała (ta z robotami zresztą też nie) i nie była Adidasa tylko Nike (obie, tak samo zresztą jak seria "The Cage").
A co do "getappa" - zbanowana? Ale chyba o jakimś czasie? Bo wydaje mi się, że widziałem ją w TV (choć w kinach częściej i dłuższą wersję).
Po jakimś czasie została zabroniona.
Coleman pisze:Ta, w ktorej, bodajze Eric Cantona, wybija diablowi na bramce pilka dziure w srodku? To juz ladnych pare lat temu bylo. I pamietam, ze widywalem ja dosc czesto...
O, właśnie ta.
A że parę lat temu - przeca pisałem, że stara :)
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Własnie mnie się wzięła i wyświetliła reklama od komunikatora, która poinoformowała mnie napisem na różowym tle, że moje koleżanki mają orgazmy. I zakończyła podstępnym pytaniem czy ja też. Mam te orgazmy.
Skonfundowałam się.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Borsuk
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:12
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Borsuk »

Ika pisze:Własnie mnie się wzięła i wyświetliła reklama od komunikatora, która poinoformowała mnie napisem na różowym tle, że moje koleżanki mają orgazmy.
wymienione z imienia? ;-)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Ech, one się tylko chwaliły, a komunikator naiwny, to uwierzył.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ