Protest

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Zaczyna się robić naprawdę ciekawie...

http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/i ... tykul.html

Gotów jestem dać sobie uciąć głowę przy samej (_!_), że akurat ci, co prowadzą "cyberwojny" nie będą mieli problemu z uzyskaniem dostępu do sieci. A pojedynczy internauta - jakąż może wszcząć wojnę? I ciekawe jest to, że we wszelkich tego rodzaju inicjatywach bierze udział Małymiękki...

Być może indywidualni użytkownicy jakoś jeszcze przejdą, ale np. FF? Przecież "Walki w Klatkach" pasują jak ulał do definicji "Cyberwojny" ;-)))))...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Jakoś mnie ta analogia do prawa jazdy dziwnie nie przekonuje.
Heh, jak rozumiem, nie będzie już komentarzy na onecie?
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Ebola pisze: Heh, jak rozumiem, nie będzie już komentarzy na onecie?
Będą moderowane, bo onet nie będzie chciał stracić koncesji.
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Heh, jeszcze troche i dojdzie do tego, ze ktos zaproponuje licencje na zycie i ktos inny wezmie to na powaznie.

Moim zdaniem w duzym stopniu rozwiazaloby problem z cyberwojnami "odtajnienie internetu" czyli ograniczenie anonimowosci, a wrecz narzucenie jawnosci w postaci identyfikatora jakim jest stale IP. Do tego blokada przez providerow stron i narzedzi umozliwiajacych anoninimizowanie oraz wyciecie ruchu przezen generowanych. Nie ogranicza to praw obywatelskich, podobnie jak obowiazek rejestracji samochodow, a (w wiekszym stopniu niz w przypadku rejestracji samochodowych) wycina spora czesc buractwa, ktore mysli, ze jest anonimowe.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Taa, ułatwmy zadanie marketingowi, przestępcom i policji politycznej.
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

SzaryKocur pisze:Taa, ułatwmy zadanie marketingowi, przestępcom i policji politycznej.
A mozesz rozwinac?
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Agarwaen
Dwelf
Posty: 519
Rejestracja: wt, 04 lis 2008 18:57
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Agarwaen »

Nie możesz anonimowo dekonspirować nadużyć władzy, bo wjedzie Ci policja polityczna za 5 minut.

Nie możesz anonimowo zasięgnąć rady lekarza(to popularny sposób dla ludzi wstydzących się wizyty u prawdziwego, bardzo popularny), bo pracodawca, rodzina, firma ubezpieczeniowa dowiedzą się o Twojej przypadłości.

Koniec z nurtami i prądami awangardowymi w sieci, gdzie trzonem są artyści pozostający anonimowi.

Koniec z osobistymi dziennikami, publikacjami etc. Bo mogą zostać wykorzystane do napiętnowania autora.

Co do marketingu, firmy nie muszą wydawać miliardów na zbieranie danych o konsumentach, teraz konsument jest z pełnymi danymi w sieci, piszemy tylko program śledzący zainteresowania i ruch takiej osoby i wiemy jakie są jego preferencje i co mu sprzedać.

Przestępcy mają łatwy dostęp do danych osobowych, mnożą się szantaże, porwania stają się łatwiejsze (bogata córeczka pisze na blogu, że idzie z Tomkiem do tego, a tego kina o tej i o tej). Organizacje skrajne jak Red Watch nie muszą już zbierać danych o plugawych lewakach, teraz wystarczy, że raz skorzysta z internetu i już wiemy kto to, a jak wiemy kto to, z łatwością znajdziemy adres i kwas na twarzy murowany. Przykładów mogę mnożyć dalej, ale po co ?

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Post autor: Orson »

Agarawen- panikujesz i trochę przesadzasz. Nawet bardzo, moim zdaniem. Ostateczny kształt przepisów nie jest jeszcze znany. To raz. Dwa- z pewnością, w razie wątpliwości pojawią się definicje legalne. Przynajmniej na to liczę.
Koniec z nurtami i prądami awangardowymi w sieci, gdzie trzonem są artyści pozostający anonimowi.
No patrzcie Państwo, jaka ta awangarda skromna i nieskora do poklasku:).
Poczekamy, zobaczymy.
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Agarwaen pisze:Nie możesz [...] Nie możesz [...] Koniec z [...] Koniec z [...] firmy nie muszą [...] Przestępcy mają [...] Przykładów mogę mnożyć dalej, ale po co ?
Skad wyciagnales takie wnioski? Na jakiej podstawie twierdzisz powyzsze?
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Agarwaen
Dwelf
Posty: 519
Rejestracja: wt, 04 lis 2008 18:57
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Agarwaen »

Znikąd, bo nawet Chiny nie zdecydowały się na pełny przymus jawności i rejestracji jak zaproponowałeś i do takiej hipotetycznej sytuacji w sieci się odniosłem.

Uważam, że właśnie takie skutki by to przyniosło w państwie gdzie władza byłaby tak silna by wprowadzić i egzekwować przymus jawności.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Agarwaen pisze:Uważam, że właśnie takie skutki by to przyniosło w państwie gdzie władza byłaby tak silna by wprowadzić i egzekwować przymus jawności.
Rozumiem, ze obowiazek rejestrowania samochodow tez zagraza swobodom obywatelskim? To, ze komputer bedzie mial przypisane stale IP i wszelkie proby tego obejscia beda blokowane, wcale nie oznacza konca anonimowosci w postaci rozpowszechniania danych osobowych. W sieci masz ogromna liczbe komputerow, ktore maja stale IP i jakos to wszystko funkcjonuje...
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Agarwaen
Dwelf
Posty: 519
Rejestracja: wt, 04 lis 2008 18:57
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Agarwaen »

Poprzez nieznane mi skojarzenia myślowe, zestawienie jawności i obowiązku posiadania stałego IP z rejestracją samochodów zrodziły po przeczytaniu Twojego postu koncepcje, do której się odniosłem, a której Ty wcale nie przedstawiłeś, w której osoba jest przypisana do stałego IP.

Mea culpa, mea maxima culpa.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

A.Mason pisze:To, ze komputer bedzie mial przypisane stale IP i wszelkie proby tego obejscia beda blokowane, wcale nie oznacza konca anonimowosci w postaci rozpowszechniania danych osobowych. W sieci masz ogromna liczbe komputerow, ktore maja stale IP i jakos to wszystko funkcjonuje...
Czyli, jak rozumiem, chodzi Ci po prostu o to, by do PITu czy innego badziewia dopisywać numer IP. I tylko urząd będzie Twoje IP znał.
Pytanie: a po kiego? Jak policja chce, to policja zdobędzie. Jak skarbówka chce, to skarbówka zdobędzie. Błyskawicznie. Po co więc mielibyśmy rejestrować numer IP na wieki wieków amen, jak adres stałego zamieszkania? IMO zupełnie niepotrzebne.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Ilt pisze:Czyli, jak rozumiem, chodzi Ci po prostu o to, by do PITu czy innego badziewia dopisywać numer IP. I tylko urząd będzie Twoje IP znał.
Przeczytaj uwaznie jeszcze raz, a potem drugi to, co napisalem, a potem podejmiemy dyskusje, ok? Gdzies wspominalem o policji i urzedzie skarbowym?
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Piszesz, że uważasz, że numery IP powinny być przypisywane na stałe, co ograniczyłoby buractwo w sieci ("wycina spora czesc buractwa, ktore mysli, ze jest anonimowe."). Albo to pociąga za sobą jawność osoby - IP i jakaś baza danych z imieniem i nazwiskiem (ale stwierdziłeś, że nie tak), albo obowiązek rejestracji w jakimś urzędzie (innej opcji sobie wyobrazić nie mogę by spełniało te warunki). Jeśli miałeś na myśli coś innego, proszę, wytłumacz jak obowiązek posiadania stałego i jednego IP wytnie sporą część buractwa, które myśli, że jest anonimowe.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

ODPOWIEDZ