Powódź i jej opłakane skutki

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

I jeszcze jedno: zamiast załamywać ręce i wyrażać gorące współczucie gotów jestem pomóc flamenco konkretnie i gotówką. Ostatecznie mogę się obejść bez kilku piw w miesiącu. Będę też w czwartek w Ndzicy - mogę zorganizować "zrzutkę na powodzian" . Po kilku piwach ludzie robią się hojniejsi. Podaj konto, Flamenco. Nawet jak się uzbiera z 500 zyli, to będzie to konkretna (i anonimowa) pomoc, zamiast "wyrazów współczucia".

A ja potrafię być nachalny nie tylko w postach.
Mało kto mi odmówi, jak stanę przed nim z puszką w łapie...
Ogień w oczach, serce me czyste, a cal szlachetny i tak dalej...

A tę puszkę, zapieczętowaną komisyjnie przez Sedeńkę i Solarycha, prześlę na adres Redakcji FF albo bezpośrednio do Flamenco? Idzie?

To samo można zrobić na Dniach Fantastyki tydzień później, we Wrocku.

Co Ty na to, Mileno?
Wyrzucisz mi posta?
Ostatnio zmieniony ndz, 06 cze 2010 12:31 przez ElGeneral, łącznie zmieniany 1 raz.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
inatheblue
Cylon
Posty: 1013
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 16:37

Post autor: inatheblue »

Jeżeli flamenco zgodzi się na ściepę, to też się dorzucę. Zamiast puszki można zrobić konto zbiórkowe.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Niegłupi pomysł.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

inatheblue pisze:Jeżeli flamenco zgodzi się na ściepę, to też się dorzucę. Zamiast puszki można zrobić konto zbiórkowe.
Inatheblue. Wszystko zależy od zgody flamenco. Z tym, że ja osobiście bardziej wierzę w skuteczność działań osobistych. Konto jest czymś abstrakcyjnym; trudniej spławić nachalnego faceta stającego przed tobą z puszką w łapie, determinacją w oczach i proszącego o datek na zbożny cel. Raz już zorganizowałem coś takiego, by opłacić pobyt w Nidzicy jednemu z przyjaciół, który nie mógł sobie pozwolić na przyjazd (pamiętasz, Małgorzato?). A w Nidzicy będzie ze trzysta osób...
Nie jest to zresztą z mojej strony przesadna szlachetność - będę się nieźle bawił - taki wredny już jestem. A docelowo komuś poszkodowanemu w powodzi forsa z pewnością się przyda...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Obiektywnie patrząc...
Flamenco spotkała tragedia, której nie zawinił.
Takie coś mogło się przydarzyć każdemu z nas...
...ale się nie przydarzyło.
Taka ściepa byłaby jedynie aktem solidarności z człowiekiem poszkodowanym, a nie jakiegoś wywyższania się nad kimś.
Nie potrafię znaleźć żadnych logicznych wyjaśnień dlaczego miałby czegoś takiego nie wziąć.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Ziomie, a kto mówi o wywyższaniu się? Biorę puchę i idę w lud. Dawcy są anonimowi (niektórych znam, ale to moja i ich sprawa). Piszę jedynie o tym, że przelewy na konto zwykle się odkłada ad calendas graecas, a jak stanie przed tobą facet z puchą i miną Kota w Butach ze Shreka , to dajesz - nie ma zmiłuj (no, chyba że jesteś świnią do sześcianu). Niechbyś dał i dychę, nie ma znaczenia, grosz do grosza i tak dalej...
W Nidzicy z pewnością będzie ktoś z przedstawicieli FF. Mogę się poddać nadzorowi i codziennie przekazywać mu zebrany "plon". Zapewniam, że umiem być nachalny i skuteczny. Przy okazji przekonamy się, czy jesteśmy skłonni do konkretnych czynów, czy tylko umiemy fałszywie wyrażać współczucie...
Więc jak, o Szlachetni?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
inatheblue
Cylon
Posty: 1013
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 16:37

Post autor: inatheblue »

El General, daruj sobie docinki. To nie byłaby pierwsza zbiórka na FF. Najpierw i tak musi się wypowiedzieć flamenco. Pomocy się ludziom nie wmusza, tylko się ją udziela.
Jak dla mnie puszka jest trochę głupia. Poza tym siłą rzeczy przy puszce kwoty są mniejsze niż przy przelewach. Już lepiej ruszyć via forum. Ale to do decyzji.

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

inatheblue pisze:El General, daruj sobie docinki.
Za każdym razem kiedy ktoś na tym forum zwraca się do generała mam wrażenie, że o czymś nie wiem, lub że do zrozumienia potrzebne jest odniesienie do pewnego kontekstu.
a tu:
inatheblue pisze:Poza tym siłą rzeczy przy puszce kwoty są mniejsze niż przy przelewach.
w ogóle nie rozumiem czego ty się spodziewasz.
I tak jeszcze ogólniej wydaje mi się że potrzebny jest wątek.
edit.
Generale, właśnie mówiłem, że to by nie było wywyższanie.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

inatheblue pisze:El General, daruj sobie docinki. To nie byłaby pierwsza zbiórka na FF. Najpierw i tak musi się wypowiedzieć flamenco. Pomocy się ludziom nie wmusza, tylko się ją udziela.
Jak dla mnie puszka jest trochę głupia. Poza tym siłą rzeczy przy puszce kwoty są mniejsze niż przy przelewach. Już lepiej ruszyć via forum. Ale to do decyzji.
Inatheblue, daleki jestem od jakichkolwiek przycinków. Po prostu stawiam na skuteczność akcji. Poszkodowanym - bo to nie tylko musi być flamenco - przyda się każdy grosz.
I oczywiście, pierwej powinien wypowiedzieć się flamenco.

Ale - może ja głupi jestem - bardziej miło byłoby mu zrezygnować z pomocy pięciuset osób, niż dwu, czy trzech. A tu moraliści i zawodowi współczucze jakby pochowali dudy w miech...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Flamenco, szczerze współczuję.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

A gotowa jesteś poprzeć swoje współczucie czymś konkretnym? Nie mówię o tym, żebyśny wszyscy na raz pojechali do flamenco i zabrali się dp czynnej pomocy. Byłoby to nieco kłopotliwe dla samego adresata.
Ale od czasu, jak Fenicjanie wymyślili pieniądze, wyrażanie współczucia w innej formie stało się nietaktem...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Z całym szacunkiem, Generale, ale o ewentualnych konkretach to ja będę rozmawiać wyłącznie z flamenco.
Pośrednicy, jak ich zwał, tak ich zwał, nie są mi potrzebni.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Nie wpcham się się na siłę, ale zorganizuję w Nidzicy i we Wrocku pomoc dla flamenco.
Na złość wszystkim moralistom z FF.
No, chyba że flamenco stanie w poprzek...
Nie możecie się przestać bawić w egzegezy i okazać odrobinę woli konkrentego działania?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

ElGeneral pisze:dajesz - nie ma zmiłuj (no, chyba że jesteś świnią do sześcianu).
ElGeneral pisze:czy tylko umiemy fałszywie wyrażać współczucie...
ElGeneral pisze:zawodowi współczucze
ElGeneral pisze:od czasu, jak Fenicjanie wymyślili pieniądze, wyrażanie współczucia w innej formie stało się nietaktem...
Czuję się coraz bardziej nieswojo :/
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Proponuje spontaniczną akcję na DF.
Kto jest za?
<powoli liczy głosy>
Dziękuję, przegłosowane.

ODPOWIEDZ