Powódź i jej opłakane skutki

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Generale, ale czemu Ty tym sztandarem tak wymachujesz. Nie potrzebujesz naszej zgody, żeby zorganizować zbiórkę. Nikt z osób, które do Nidzicy czy Wrocka się nie wybierają, nie zmieni raczej zamiarów i nie pojedzie na konwent, żeby wrzucić coś do puszki. Natomiast wiele osób z FF chętnie pomoże, jak już to bywało, tylko może zrobi to ciszej.
Jeśli flamenco da znak czy publicznie czy na pw do adminów, ze pomoc jest chętnie widziana i zgodzi się podać (nie wiem na FF czy na pw) numer konta, to na pewno wielu z nas chętnie wpłat dokona. Nie byłby to pierwszy raz.
Niech każdy zrobi po swojemu. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

O. K. Ebolo...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Wracając do tematu.
Ja nigdzie nie jadę :(.
Mam sesję.
A tak chciałem was wreszcie na oczy zobaczyć :(
Bawcie się dobrze.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Dzięki Ebolu za głos rozsądku.
Brałam już udział w takich zbiórkach na innych forach tylko, że klimat był nieco inny. Tutaj na wejściu zrobiło się mocno niezręcznie.
Nie mniej jednak chciałam powiedzieć, że gdyby flamenco się zgodził na taka pomoc (lub w jakiejś innej formie), dorzucenie się byłoby dla mnie dużym wyróżnieniem. Mogłabym czuć, że pomagam osobie która znam i bardzo lubię.

Na szybko (może tam dotarłeś a może nie masz czasu) poszukałam na forum muratora miejsce gdzie powodzianie rozważają jak rozmawiać z ubezpieczycielem.
http://forum.muratordom.pl/showthread.p ... !!!/page14
Część informacji jest tez na poprzedniej stronie wątku.

edit: Przepraszam, nie wiem jak "po ludzku" wkleić tego linka. Coś mi nie wychodzi. W przeglądarkę należy wrzucić cały, z 14.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

flamenco108 pisze:
Małgorzata pisze:
flamenco108 pisze:Właśnie nasz dom otoczyło jezioro wody. Jeszcze chwila i będziemy powodzianami. Nie jest git.
No, i co? Zalało?

Flamenco nie odpowiedział, znaczy nie jest dobrze...
Nie jest dobrze. Zalało. Wyewakuowaliśmy się do Warszawy, na razie do rodziców. Wody było ponad 20cm na podłodze, dom był wyniesiony ponad grunt tak, że nie dało się przejść po działce bez zamoczenia gaci. Wynieśliśmy, co się dało, a resztę zalało. W domku rodziców woda przelewała się przez okna - generalny remont. Na razie kilka miesięcy co najmniej w bezdomności, a później się zobaczy. Oby nie padało...
Cholernie przykra sprawa... Oby jak najszybciej nastąpiły upały na południu i zalane tereny się osuszyły. Fajnie, jakby z Zachodniopomorskiego upał i susza przeniosły się na dół, bo tego słońca mamy już dość.

literka uciekła

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

Lasekziom pisze:Wracając do tematu.
Ja nigdzie nie jadę :(.
Mam sesję.
A tak chciałem was wreszcie na oczy zobaczyć :(
Bawcie się dobrze.
hej ale to jest do innego tematu:(

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

Po mojemu, z opisu praktycznie kapitalka domu. Jeśli było jakieś pięterko i parkiety, tam też mogą wstać. Po drugie, mało gadałbym o pieniądzach publicznie. Pewnie przewrażliwienie, ale BHP.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Przepraszam bardzo, Adamie, masz coś przeciwko Owsiakowi? On cały czas o pieniądzach mówi publicznie. Ta kapitalka, o której wspomniałeś, zrobi się za darmo? Wieli z nas zna huk, z jakim pękają polisy ubezpieczeniowe, gdy usiłujesz je realizować.
W czym problem?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Nawet jeśli ElGeneral krytykuje solidarne, duchowe pochylenie się nad nieszczęściem drugiego człowieka, to trudno, ja i tak się pochylę i powiem: Flamenco, wyrazy współczucia i życzę, żeby wszystko szybko wróciło do normy:-(
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

A jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała - czy w domu było ogrzewanie podłogowe? Bo jeśli tak i go nie wysadziło, to podobno wcale nie trzeba wiercić dziur aby to osuszyć.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Cóż, milczenie jednych i rzeczowa krytyka innych przekonały mnie, że mój pomysł jest istotnie głupi. Pochylam się nad nieszczęściem powodzian tak nisko, że strzelają mi szelki i wstrzymuję wszelkie, uwłaczające komukolwiek działania.
Zamykam też paszczę.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
in_ka
Fargi
Posty: 444
Rejestracja: ndz, 25 mar 2007 22:26

Post autor: in_ka »

Ależ ElGenerale, pomysł jest świetny. Nie zniechęcaj się :)

Awatar użytkownika
baron13
A-to-mistyk
Posty: 3516
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 09:11

Post autor: baron13 »

ElGeneral pisze:Przepraszam bardzo, Adamie, masz coś przeciwko Owsiakowi? On cały czas o pieniądzach mówi publicznie. Ta kapitalka, o której wspomniałeś, zrobi się za darmo? Wieli z nas zna huk, z jakim pękają polisy ubezpieczeniowe, gdy usiłujesz je realizować.
W czym problem?
No cóż, jak w Rzeckim odezwał się węgierski oficjer tak we mnie wręcz przeciwnie, mieszkaniec peerelu. Czego oczy nie widzą itd... Musimy pogadać osobiście.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

W każdym przypadku i tak kwestią kluczową jest stanowisko flamenco...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Tudzież innych zalanych.
Ideja świetna. Tylko trzeba wiedzieć na kogo się zbiera i jak. Można i puszką, jak kto ma taką siłę przebicia. Mam tylko takie dwie uwagi natury generalnej :)
Nie każmy Flamenco mówić, tak, tak, przyślijcie mi kaski, kochani forumowicze.
I, Generale, rozumiem, że masz pomysł (popieram), koncepcje wykonania itd., tylko nie rozumiem, dlaczego miałbyś komuś z F-ta oficjalnie przekazywać kasę. Nie wiem wprawdzie kto z F-ta będzie w Nidzicy, ale to i tak nie ma znaczenia, bo niby z jakiej racji ktoś z nas miałby Cię sprawdzać? Jeśli potrzebujesz naszej falgi, proszsz :) jest do dyspozycji, ale jedyna osoba, którą z tytułu bankowych koneksji można by na stanowisko sprawdzającego, wybiera się w tym czasie na wczasy na "ch".
Myślę, że bez najmniejszego trudu zdołasz wysłać plon swojego zbieractwa jednym zgrabnym przelewem. I bardzo mnie zaskakuje, ze niejako sam możliwości swoje w tym względzie poddajesz w wątpliwość.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

ODPOWIEDZ