Lato

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Zanthia pisze:Wczoraj 36'C, dzisiaj 22'C, jutro 16'C!!!
Paskudne, wredne, złożyczne zimnolubce. Macie, coście chcieli :(
Zabiliście lato! Mam nadzieję, że poczucie winy Was przytłacza.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No bez przesady, lada dzień będzie całkiem sensowne 23-25. Jak w moim wymarzonym Nairobi.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Qrfa! Znów jest tak gorąco, że mogę serwować jaja na twardo w majonezie!
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Teleri
Sepulka
Posty: 8
Rejestracja: czw, 19 sie 2010 14:47

Post autor: Teleri »

Najbardziej to mnie denerwują prezenterzy pogody ;/ Jak pada i zimno to chcą słoneczka... jak słoneczko nie daje żyć to chcą deszczu...

EDIT: W krzyżu mnie łupie - będzie padało ;p
Mówią, że przeczytanie Silmarillionu bez przypisów byłoby niemożliwe. Mówią, że tylko fanatycy i sadyści to czytają.
Moje wydanie nie ma przypisów i przeczytam jeszcze raz...

Awatar użytkownika
Memento
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: sob, 21 sie 2010 12:00

Post autor: Memento »

Nie cierpię lata. Najlepiej się czuję w okresie zimowym. Dzienkuje za uwagie.
Piszac swoja recenzje oczywiscie nie stales sie krytykiem, ale mozna o Tobie w tym przypadku mowic jako p.o. krytyka ;-P
by A.Mason

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Nareszcie ktoś o podobnych upodobaniach!

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Xiri pisze:Nareszcie ktoś o podobnych upodobaniach!
Nie tylko, Xiri! Ja najlepiej się czuję jesienią i zimą. Chłody mi nie przeszkadzają, bo na mróz można się zawsze cieplej ubrać, a podczas upałów rozbierzesz się do skóry i koniec pieśni...
Bardzo, ale to bardzo nie lubię lata.
Jak byłem mały, to uwielbiałem zimą siadywać w ciemnym pokoju przed piecem i piec ziemniaki w popielniku...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Zima to coś pięknego, magicznego. Długie, klimatyczne wieczory, non stop świetne samopoczucie, zdrowe, mroźne powietrze, płatki śniegu opadające z nieba, biała plandeka pokrywająca wszystko, specyficzny spokój, więcej gwiazd na niebie, żadnych komarów i natrysków 5x dziennie. Ahhh, fajnie jest pomarzyć o niej latem, od razu "cieplej" robi się na sercu ;) Jeszcze tylko 4 miesiące czekania...

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Lato. Ciepło, można pływać w otwartych akwenach, można się grzać na słońcu, można się obżerać owocami.
Zima jest ohydna i mój reumatyzm dokucza mi wtedy najbardziej. Nienawidzę zimy. Kocham lato. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Lato. Spłowiała żółta trawa, miękka łapa żaru lejącego się z nieba, wieczorem nieustanna, irytująca śpiewka komarów towarzysząca zasypianiu, po ulewach smród z rędzińskich odstojników gdy tylko powieje od zachodu i swoisty zapaszek rodaków w środkach komunikacji miejskiej, zmuszający człowieka do korzystania z bicykla...
Nienawidzę lata. Kocham zimę.

Brrr...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Małgorzata pisze:Lato. Ciepło, można pływać w otwartych akwenach, można się grzać na słońcu, można się obżerać owocami.
Zima jest ohydna i mój reumatyzm dokucza mi wtedy najbardziej. Nienawidzę zimy. Kocham lato. :P
To teraz ja :]

Lato:
- owady w oczach/staniku/majtkach/za koszulką - wszędzie, które gryzą, kują, gilgoczą, liżą i ssają
- kleszcze, żmije
- swędzące, spocone ciało
- smród w autobusach i tramwajach
- nie chce się żyć (duchota i słońce)
- nie chce się nic robić, zerowa motywacja do wszystkiego (patrz nawias wyżej)
- długie dni
- między 8 a 20 Xiri nie może wychodzić z budynków (fotofobia)
- wieczne poczucie przygnębienia
- całkowity spadek sił
- ciągle trzeba brać prysznic (wyschnięta skóra)
- choróbska, salmonella
- nic nie widać, trzeba chodzić w okularach przeciwsłonecznych
- powodzie, pożary, burze
- wiecznie zarośnięty ogród

+ są arbuzy i morele
+ można popływać w dowolnym naturalnym, czystym zbiorniku wodnym

Zima:
+ krótkie dni
+ żadnych owadów
+ żadnych chorób
+ żadnego zielska w ogrodzie
+ mało słońca
+ bogowie zsyłają pomysły na opowiadania ;)
+ boże narodzenie
+ chce się żyć/biegać/skakać/śpiewać (nie ma to jak jogging pod gwiazdami, ahhh...)
+ Xiri może wychodzić na zewnątrz, kiedy chce
+ mało słońca
+ mało słońca
+ mało słońca

- przy mrozach marzną stopy i dłonie
- nie ma moreli i arbuzów

babol

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Xiri! Daj pyska!

Nie: Daj pysk!
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Każdy lubi to co lubi... Ja tam jednak co do lata zgadzam się z Margo :)
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Mnie podobają się wszystkie pory roku. Każda przynosi coś ciekawego:

Zimą brak liści umożliwia robienie ciekawych zdjęć w górach. Wystarczy wybrać się na przykład do Przełomu Dunajca (Drogą Pienińską po słowackiej stronie), aby mieć piękny widok na formacje skalne, które zwykle umykają uwadze podczas letnich wycieczek. Można też bawić się w odgadywanie tropów zwierząt na śniegu.

Wiosna doskonale nadaje się do obserwacji ptaków, które wtedy właśnie najpiękniej śpiewają, a także opiekują się potomstwem, co samo w sobie potrafi być bardzo widowiskowe. Wiosną można też robić najlepsze zdjęcia kwiatów (na przykład łanów krokusów w Gorcach lub Tatrach).

Lato, ze względu na długi dzień i wysoką temperaturę w wyższych partiach górskich, pozwala na organizowanie dłuższych wycieczek. Ponadto charakteryzuje się ono bujną roślinnością i swoistymi zjawiskami fenologicznymi (m. in. kwitnienie i owocowanie pewnych gatunków roślin), co sprawia, że na przykład Babia Góra inaczej wygląda w sierpniu niż w czerwcu lub wrześniu, dzięki czemu również można robić ciekawe zdjęcia.

Jesień to jakby wiosna na opak: znowu można fotografować ptasie zgromadzenia oraz liczne, jesienne kwiaty (takie jak, mylony zwykle z krokusem, zimowit jesienny). Jednocześnie stabilna pogoda, jaka zazwyczaj panuje we wrześniu i w pierwszej połowie października, najbardziej sprzyja górskim wycieczkom (krótszym jednak niż latem). W Tatry najczęściej właśnie chodzę jesienią, gdy nie ma takich tłumów na szlakach (za wyjątkiem tego do Morskiego Oka). Pięknie też wyglądają lasy podczas złotej jesieni, gdy liście nabierają rozmaitych kolorów. Ciekawe zdjęcia można robić nawet późną jesienią, podczas słonecznej, listopadowej pogody.

Ta więc każda pora roku przynosi rozmaite, niewymienione także w powyższym spisie, atrakcje. Nie warto więc marnować czasu na narzekania, skoro tyle ciekawych, związanych z daną porą, zjawisk jest wokół.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Pewna piosenka rajdowa miała kiedyś taki refren:


Lato pachnące piętą, lato koloru spalin
Lato zielonych wędlin, lato kukułek i i innych pierdułek...

Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

ODPOWIEDZ