Zima

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Zima

Post autor: Marcin Robert »

Jeśli deszcz nie zmyje tych resztek śniegu, które widzę za oknem, to będę mógł powiedzieć, że mam białe święta (a przynajmniej Wigilię).

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Zima

Post autor: Małgorzata »

Nie ma zimy w Twierdzy! NIE MA! I NIE BYŁO! :)))
Wspaniale. Mam nadzieję, że tak już zostanie. Na drzewie pod moim balkonem śpi stado zergów, podobno magnolie zaczynają kwitnąć po raz drugi. Och, niech w tym roku zima nie nadejdzie...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

A to ci niespodzianka. Śnieg. W ilości dość symbolicznej (trawnik wciąż zielony, chociaż w białe ciapki, za to chodniki białe), ale jednak.
Ciekawe, co z pigwowcem. Dzisiaj nie sprawdzałem, ale wczoraj jeszcze kwitł.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Zima

Post autor: Q »

U mnie (aktualnie w świętokrzyskim, gdzie dziadek mój cioteczny dinozaury odkrywał), też odrobina śniegu, widoczna na dachach budynków i zaparkowanych samochodów. Z klimatyzowanego wnętrza miło się nań patrzy (magia świąt itepe). Gorzej jak trzeba będzie opuścić tego apartamenta ;).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Q pisze: ndz, 29 gru 2019 13:15 w świętokrzyskim, gdzie dziadek mój cioteczny dinozaury odkrywał
Czyżby Bałtów?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Zima

Post autor: Q »

Odkrycia, o których mówię (po prawdzie nie samych jaszczurów wówczas, a tyllko ich tropów) miały miejsce we wsi Gliniany Las pod Kielcami, ale nie tam przebywam, tylko po prostu się cieszę, bo cały region wydaje się być z tych dinozaurów dumny, nawet bardziej niż ja - z rodziny ;-).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Aha, kojarzę, to jakieś 20 km na zachód od ukrytych głęboko w lesie skałek zwanych Piekłem Dalejowksim. Pałętałem się po owych lasach 31 lat temu. Dorodne gile tam fruwały od świerka do świerka.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Zima

Post autor: Q »

Pochodzisz z Kielecczyzny, czy to w ramach wakacji?

Tymczasem śnieg stopniał.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

To było w ramach weekendu, chyba zresztą ostatniego przed zimą. Było łatwo, bo mieliśmy wtedy bezpośrednie połączenie ze Skarżyskiem.

A śnieg u nas też stopniał.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Zima

Post autor: Marcin Robert »

U mnie biało, w Zakopanem biało. Nowy Rok spędziłem w Dolinie Białego (u wejścia do niej, mówiąc dokładnie :) ) i tam dopiero było biało!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Zima

Post autor: Małgorzata »

A ja jeździłam na rowerze. W Twierdzy.
I NIECH TAK ZOSTANIE! :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

Wczoraj rano (ok. 8:05) wyszedłem z domu i powitała mnie piękna tęcza na północnym zachodzie. A nad nią druga, równoległa, trochę bledsza.
Krzaki bzu koło mojego bloku pąki. Na razie liściowe.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Zima

Post autor: Q »

Znowu śnieg. Tym razem oglądany z okien rodzinnego domu.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Zima

Post autor: Alfi »

U nas spadła garść drobnych płatków. Większość stopniała zanim dotarła do ziemi. A zapowiedziało się toto z przytupem, mocno odczuwalnym przez niżej podpisanego meteoropatę.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Zima

Post autor: Małgorzata »

Wczoraj wieczorem wracałam rowerem i tuż pod domem złapał mnie deszcz ze śniegiem. Popadał przez 30 sekund i przestał.
Oto idealna zima w Twierdzy - innej nie chcę!
Nie ma śniegu. Nie ma błota. Jest ciepło (ok. +10 C za dnia i najwyżej... yyy... najniżej 0 C w nocy). Jeżdżę na rowerze bez czapki.
I JEST GIT! :)))
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ