Pytania wszelakie

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oren ishii
Sepulka
Posty: 2
Rejestracja: wt, 13 wrz 2011 20:36

Post autor: oren ishii »

Ilt pisze:Drogie panie, potrzebuję pomocy.
Czyli chcesz, żeby się odczepiła i chcesz, żeby jeszcze to gładko poszło... taaa

to se neda

kobitki są tak skonstruowane, że jak ją delikatnie traktujesz to ona sobie zawsze wkręci, że może kiedyś... że nie całkiem...
(wiem, bo ja tak mam ;) i z obserwacji wiem, że wiele innych też)

właściwie dlaczego nie chcesz, żeby zakończyło się nienawiścią, niechęcią, awanturą? dlaczego?
w takiej sytuacji (podobnie jak przy zerwaniu z kimś) nie da się postąpić elegancko, bo wydźwięk komunikatu jest jednoznacznie przykry dla drugiej strony, więc po co ją krzywdzić bardziej dając cień nadziei?
pokrzyczy, pobeczy, powiesza na Tobie psy i potem będzie lepiej

dobrym sposobem w Twojej sytuacji wydaje mi się (wspomniana już wcześniej) totalna ignorancja i unikanie tej osoby - o ile masz taką możliwość

pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Po pierwsze oren ishii zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką. Na tym forum jest to konieczne. :)
Po drugie czytamy regulamin forum i witamy się w odpowiednim wątku (zwanym Łowisko). Zawsze.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Mara
Stalker
Posty: 1888
Rejestracja: ndz, 12 cze 2005 12:31

Post autor: Mara »

oren ishii pisze:
dobrym sposobem w Twojej sytuacji wydaje mi się (wspomniana już wcześniej) totalna ignorancja i unikanie tej osoby - o ile masz taką możliwość
Mnie się wydaje, że to najlepsza metoda. Panna w końcu się znudzi.
42

Awatar użytkownika
oren ishii
Sepulka
Posty: 2
Rejestracja: wt, 13 wrz 2011 20:36

Post autor: oren ishii »

neularger pisze:Po pierwsze oren ishii zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką. Na tym forum jest to konieczne. :)
Po drugie czytamy regulamin forum i witamy się w odpowiednim wątku (zwanym Łowisko). Zawsze.
Zaczerwieniłam się po czubki uszu...
Proszę o wybaczenie ;P

Tak na marginesie...
oren ishii pisze:totalna ignorancja
chodziło mi oczywiście o ignorowanie, ignorowanie! nie o ignorancję, o to Cię nie podejrzewam Ilcie;)

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

To wiele zmienia i jeszcze więcej wyjaśnia. :)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Ilcie, jeśli jeszcze nie poradziłeś sobie ze swoim kobiecym problemem to tu masz małą podpowiedź :P
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Czy ktoś zna jakąś popularną, może ludową opowieść, gdzie lis ma przyprowadzić bądź zaprowadzić do królewny/księżniczki? I zdaje się, że oszukuje.

Napotkałem to najpierw w jakieś piosence Tesco Value (której teraz nie mogę znaleźć), a teraz w komiksie oglaf.com. Może zbieg okoliczności, ale oba te wystąpienia wyglądają bardziej jak nawiązania.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Spróbuj poszukać w mitologii chińskiej opowieści na temat lisa o dziewięciu ogonach...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Zaraz, zaraz, skąd ja znam lisy o wielu ogonach? Do diaska, to bajka jakaś, czy kreskówka była? Czy też anime.

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

A nie z Naruto znasz? Nie, żebym oglądała, ale coś się o uszy obiło... >_>

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Akurat chińskich legend/baśni bardzo dobrze nie znam, ale moja skromna wiedza krzyczy, że nie. Nie podobne. Znaczy, mogłem coś przegapić, bo o chińskich lisach czytałem tylko jako uzupełnienie do koreańskich gumiho ale we wszystkich jeśli lis dostarczał narzeczonej to zawsze był to on sam (czy też raczej ona sama, biała lisica ;) ).
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Nie, nie, nie. Dzieckiem byłem gdy to widziałem. Z tamtego okresu to najwyżej Czarodziejkę z Księżyca znam (jeśli o anime chodzi). Holender, teraz to mnie męczy -,-

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

To może Yaiba? Tam AFAIR też był jeden dziewięcioogoniasty co się zmieniał w człowieka a i chyba w okresie czasowym się zgadza.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Nie, było kilka lisów - jeden o trzech ogonach, drugi siedmio inny dziewięcio. Zresztą nieważne, to nie temat do zaspokajania mojej absolutnie bezcelowej ciekawości ;).

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Młodziku, tobie się pewnie o to rozchodzi :P Był jeszcze vulpix z 6 ogonami.

Zdaje mi się, że moja bajka to coś bardziej z kultury zachodniej, anglosaskiej pewnie.
Nie znalazłem żadnej formy kontaktu z autorką komiksu NSFW (poza tym, że wiem jak się nazywa); co do tekstu piosenki to nigdzie tego nie widzę, powoli dochodzę do wniosku, że może to wyhalucynowałem.

A żadne słowo klucz zaczynające się od Bracken wam nie przychodzi do głowy?
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

ODPOWIEDZ