Na tę administrację niedobrą

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Czyli jednak nie lubisz myśleć. Faktycznie, to może jeszcze bardziej skopać dzień. A i nawyki może trzeba byłoby zmienić... Wybiórcza ślepota jest taka wygodna.

To nie jest spór. To jest tłumaczenie i moja reakcja, żeby nie było, że gardłujący ElGeneral i cisza, bo jeszcze ktoś mógłby uznać, że panuje jednomyślna zgoda na taki typ zachowania. Otóż nie.
Mógłbym na przykład cię spotkać na jakimś konwencie... i co, mój ty waleczny i odważny?
A w pysk? Nigdy bym ci nie dał. Po co?
Ty mi odpowiedz, po co.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Absolutnie nie lubię myśleć. Od myślenia dostaję żylaków na mózgu.
Przepraszam. Nie na mózgu, tylko na tym jednym zwoju, który mam.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

No to pacziemuś tak napisał, Generale?

Wietrzę tu drugi powód, wspomniany przez Neulargera - dawno nie kopałeś administracji, co?
:)
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Bardzo ciekawy post, Krugerze. Szczególnie w części o systemach walutowych. Wstrząśniętych, lecz absolutnie niezmieszanych. :)
Przynajmniej kilka kwestii się wzięło i wyjaśniło.
Ach i malutka prośba... Lepiej się czyta posty niestylizowane.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Eee tam, Nowsiwody post ciekawszy. I bez stylizacji.

EDIT.
Te systemy to było nawiązanie do Misia :)
A jakież to kwestie, z ciekawości zapytam, się w moim poście wyjasniły a były niewyjasnione?

Dodam jeszcze.
Generał ma niezbywalne prawo do uważania, że administracja ma go w ..., że robi coś z własnego kaprysu i się nie wysila. Ale, primo, ma też prawo się w tym przekonaniu mylić (w całości lub w części) i, secundo, można to wyrazić w sposób bardziej stonowany, mniej złośliwy i mniej napastliwy.
I mówię to z pełną świadomością, zastrzegając równocześnie, że się z Generałem lubię.
Jakkolwiek uważam, że można się starać o specjalną rangę na forum, zaś ranga o która się starał Generał wyjątkowo by do niego pasowała, to w ramach starań się nie jedzie po całej administracji, że zła bo nie daje. To jest rzecz do załatwienia bezpośrednio z adminem. Nie chwaląc się, na paru różnych forach i portalach jakiś tam rang i specstatusów się dochrapałem. I wiem, że to się odbyło zupełnie innymi metodami.

A czasem dobrze jest wziąć na wstrzymanie i wrzucić na luz. Czego wszystkim życzę.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

To co uczyniło ten post ciekawym nie był najazd na Generała, lecz to, że post ten był pisany przez moderatora i jest to w takim razie, w znacznym stoponiu przynajmniej, stanowisko całego zespołu adminów/moderatorów/redakcji.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Kiedyś, nie pomnę jak dawno temu, była już dyskusja o forach, roli admina, moderatora i użytkownika. Wtedy sobie z Generałem pogadaliśmy, nawet chyba jakąś moją wypowiedź cytował na blogu. Nie chodziło o tak konkretne pretensje do administracji, ale o bardziej teoretyczne rozważania, czym jest forum, komu co wolno, dlaczego tak a nie inaczej. Wtedy ja się do dyskusji wpierniczyłem odpowiadając na pytania Generała, jako zwykły użytkownik. I jak napisałem w tym, inkryminowanym poście, moje poglądy się nie zmieniły po zostaniu moderatorem.
Można twierdzić, że moderator wyraża opinię administracji. Czego bynajmniej nie unikam. O ile rozumiem filozofię administracji Fta (patrząc przynajmniej po topikach moderatorskich) to jest zbieżna z moją. Faktycznie. ALe mimo to, ja mówię za siebie, przede wszystkim.
Spora część zarzutów Generała, to zarzuty nie wobec tej konkretnej administracji, ale wobec modelowego sieciowego forum. Normą jest przecież, że forum ma swoją administrację, moderatorów, regulamin, filozofię i styl. Zarzuty, że:
robią, co chcą, tną nam posty, przenoszą z wątku do wątku wedle swoich kaprysów
nie są zarzutami przeciw konkretnym osobom, choć mogą tak wyglądać. To zarzuty wobec wszystkich moderatorów wszystkich for. Bo na kazdym można tak określić działanie moderatora. Choćbym nawet znalazł forum, gdzie moderator raz jeden w roku przeniósł posta - zawsze moge mu zarzucić, że zrobił co chciał wedle swego kaprysu, nie oglądając się na opinię biednych myszek - użytkowników. Prawda?

EDIT.
Nie powiedziałbym, że poczyniłem najazd na kolegę. Raczej najazd odpierałem :)
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Post autor: neularger »

Krugerze, chylę głowę.
Nie dość, że tłumaczysz stanowisko Generała, wyjaśniasz co ma na myśli, to jeszcze próbujesz namówić mnie na zdalną schizofrenię. Istnieje mianowicie Kruger-user i Kruger-moderator. I kiedy czytam odpowiedź Twoją odpowieź na post atakujący moderatorów, mam się zastanowić, która z postaci to napisała.
Zbyt subtelne to dla mnie.
W sumie to jednak nieważne. Naprawdę nie mam zamiaru brać udziału w dyskusji pt. "Dlaczego nie lubimy moderatorów?" czy "Dlaczego moderowane fora są lepsze od niemoderowanych?".
Zainteresował mnie tylko stosunek Redakcji do FF. Sądziłem, że jest on inny, ale byłem w mylnym błędzie. :)
Teraz nie jestem, co cieszy.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Nie, Neulargerze, ani user, ani moderator. Po prostu Kruger.
Patrz, Nosiwoda "napadł" o wiele mocniej. I nawet silił się na wejście w umysły administracji. Będziesz go posądzał o wyrażanie zdania administracji? No, nie jest moderatorem. Ale może jest w tajnych koszachtach z administracją?
Zresztą, kim jest moderator? Pomocnikiem administracji. Realizuje wytyczne. Od działań moderatora można się odwołać do admina. Jak moderator może się wiążąco wypowiadać za całą administrację?
Zresztą, gdybym był administratorem, to czy wypowiadałbym się za innym adminów?
Dla mnie się to sprowadza do jednego. Ja się wypowiadam jako ja. Nie ma w tym namowy do schizofrenii. Jest błędne założenie, że mówię jako twór z wieloma głowami.
A Ty sobie tą okazję wykorzystujesz, żeby ze mnie podworować.

Jakie wnioski z przepychanki słownej z Generałem wyciągnąłeś o stosunku redakcji do forum Fta? Przy założeniu, że ja jestem oficjalną forpocztą jakiejś redakcyjnej polityki względem forum?
Ciekawi mnie, bo mam wrażenie, że gdzieś tam padły jakieś moje słowa, które Ci się nie spodobały. Że myślałeś, że redakcja widzi inaczej (czytaj - Twoim zdaniem lepiej) swoje forum, a wyszło ze jednak nie. I zastanawiam się jakie.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Kruger pisze:A Ty sobie tą okazję wykorzystujesz, żeby ze mnie podworować.
Ależ nikt z ciebie nie dworuje, po prostu twój stylizowany styl wyrażania bywa drażniący. Zwłaszcza, że te stylizacje nie zawsze są ładne i poprawne, ale to już nie moje pajacyki. Innych użyszkodników też się na forumie poprawia, prawda?
Kruger pisze:Jakie wnioski z przepychanki słownej z Generałem wyciągnąłeś o stosunku redakcji do forum Fta? Przy założeniu, że ja jestem oficjalną forpocztą jakiejś redakcyjnej polityki względem forum?
Nie wiem, co myśli Neularger, ale mnie w oczy rzuciło się to:
Kruger pisze: Nie mieszajmy myślowo dwóch systemów walutowych. Fahrenheit, de facto, zdechł. A forum istotnie żyje, dzięki użytkownikom.
Hmm, a ponoć nie zdechł.
Zawsze mi się zdawało, że forum istnieje dzięki Fahrenheitowi i wokół niego, warsztatów oraz ogólnej literatury fantastycznej się kręci. Bez "gazetki", redakcji forum zdechło. Zrobiło się centrum plotek i pogaduch, a tak bylo fajnie. To żadna postawa roszczeniowa z mojej strony, tylko czysty żal i tęsknota za tym, co przeminęło.

edzia, literki
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Okey, okey, nie będę stylizował. Postaram się.

Istotne jest to, że do tego by Ft istniał potrzebni sa i czytelnicy, najlepiej zgromadzeni na forum i żyjący na nim, jak i redakcja, która im tego Fta robi. No i autorzy.
Zaś Generał obsobaczył redakcję za lekceważące jego traktowanie na forum, pomijam kwestię, czy słusznie czy nie. Nie za nierobienie periodyku, o czym się też lekceważąco wypowiedział, ale za działalność forumową.

A Neularger sobie dworuje z innych kwestii.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Ja tam myślę, że uzbierało się wszystkim i w końcu się ulało. Potrzebny był pretekst i iskra zapalna, by oczyścić atmosferę.
Nie da się ukryć, że ożywiło to forum :p

A swoją drogą, wielka tajemnica okrywająca reaktywację Fahrenheita nadal mnie dziwi.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

hundzia pisze:A swoją drogą, wielka tajemnica okrywająca reaktywację Fahrenheita nadal mnie dziwi.
Zwłaszcza że żadnej tajemnicy w tym nie ma:D
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Bujać to my, nie nas :P
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Tajemnicy żadnej nie ma. Dzień, może trzy i zawiśnie, Nie na tip-top, bo jeszcze wiele rzeczy trzeba będzie pewnie poprawić, ale będzie.

A a propos powyższej dyskusji: Nosiwodo, Krugerze, szacun. Bardzo dziękuję, dzięki Wam mój sadyzm pozostał w uśpieniu.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ