Książka prezentem na urodziny

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yen211
Sepulka
Posty: 10
Rejestracja: pn, 04 mar 2013 16:01
Płeć: Kobieta

Książka prezentem na urodziny

Post autor: yen211 »

Witam :)
Mam niemały problem związany z tematem wątku. Otóż chciałabym kupić mojemu koledze książkę jako prezent na urodziny. Jak powszechnie wiadomo, trudno jest trafić w czyiś gust i takie posunięcie jest dość ryzykowne. Postanowiłam jednak podjąć się tego zadania! Błagam, pomóżcie mi coś wybrać! Podpowiedzią jest to, że ów kolega gustuje w poważnej fantastyce. Coś w stylu "Gra o tron". POMOCY!!

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Książka prezentem na urodziny

Post autor: ElGeneral »

Polecam cykl o Troi Gemmella. Trzy pięknie wydane książki. Pyta nie tylko, czy można je gdzieś jeszcze kupić. Spróbuj na Allegro.
P. S. Sprawdziłem na Allegro. Można.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Książka prezentem na urodziny

Post autor: Juhani »

Nieładnie tak bez przywitania w odpowiednim wątku, a do tego:
yen211 pisze: kolega gustuje w poważnej fantastyce. Coś w stylu "Gra o tron"
jaja sobie robisz? To ma być poważna fantastyka?

Awatar użytkownika
yen211
Sepulka
Posty: 10
Rejestracja: pn, 04 mar 2013 16:01
Płeć: Kobieta

Re: Książka prezentem na urodziny

Post autor: yen211 »

Juhani pisze:Nieładnie tak bez przywitania w odpowiednim wątku
przepraszam, dzisiaj zarejestrowałam się na forum i nie znam jeszcze tutejszych zwyczajów. Poza tym, jeszcze nie czytałam "Gry o tron" i nie wiem jakiego typu jest ta książka, więc mógłbyś mnie nie obrażać? Jeśli nie potrafisz mi pomóc to nie musisz się udzielać.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Książka prezentem na urodziny

Post autor: ElGeneral »

yen211 pisze:
Juhani pisze:Nieładnie tak bez przywitania w odpowiednim wątku
przepraszam, dzisiaj zarejestrowałam się na forum i nie znam jeszcze tutejszych zwyczajów. Poza tym, jeszcze nie czytałam "Gry o tron" i nie wiem jakiego typu jest ta książka, więc mógłbyś mnie nie obrażać? Jeśli nie potrafisz mi pomóc to nie musisz się udzielać.
Juhani Cię nie obraża. Po prostu się dziwi, że ktoś może uznać dzieła George'a Arar Martina za poważną fantastykę. A w ogóle to tak wrażliwe osoby jak Ty mogą mieć na FF kłopoty. Tu trza twardym być i gwałt... tego... gwałtem odciskać (cokolwiek by to znaczyło);-)...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
yen211
Sepulka
Posty: 10
Rejestracja: pn, 04 mar 2013 16:01
Płeć: Kobieta

Re: Książka prezentem na urodziny

Post autor: yen211 »

Nie czytałam nigdy jego książek. Piszę tylko to, co wiem na temat kolegi. Wracając do tematu... myślałam nad "Panem Lodowego Ogrodu" i "Achają" , nie czytałam jeszcze tych książek ale dużo dobrego słyszałam o nich (moje kuzynostwo się nimi zachwyca). Jak myślicie?

Awatar użytkownika
yen211
Sepulka
Posty: 10
Rejestracja: pn, 04 mar 2013 16:01
Płeć: Kobieta

Re: Książka prezentem na urodziny

Post autor: yen211 »

ElGeneral pisze:A w ogóle to tak wrażliwe osoby jak Ty mogą mieć na FF kłopoty. Tu trza twardym być i gwałt... tego... gwałtem odciskać (cokolwiek by to znaczyło);-)...
Może faktycznie jestem trochę zbyt wrażliwa, ale pewnie szybko się dostosuję do tutejszej atmosfery ;)

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Książka prezentem na urodziny

Post autor: A.Mason »

Nie przejmuj się, Juhani się nie dziwi, po prostu żartuje sobie.
Jedna książka jako trop to może być zdecydowanie za mało do oceny. Opiniami kuzynostwa też bym się nie kierował. Jeśli możesz, spróbuj wybadać dokładniej jakie książki podobają się koledze (może jakie ma na półkach?).
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
yen211
Sepulka
Posty: 10
Rejestracja: pn, 04 mar 2013 16:01
Płeć: Kobieta

Re: Książka prezentem na urodziny

Post autor: yen211 »

Na półkach widziałam tylko "Grę o tron" i Kinga, ale ten drugi go za bardzo nie wciągnął. Na pewno nie przypadł mu do gustu Świat Dysku, nad czym ubolewam, bo miałbym problem z głowy... Zatem potrzebuję coś porywającego do czytania. Wiedźmin odpada, przeczytany. Trylogia husycka chyba też, ale nie jestem do końca pewna. To są jak na razie moje jedyne tropy z dziedziny fantastyki, na inną boję się porywać (a może właśnie powinnam?...)

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Książka prezentem na urodziny

Post autor: Marchew »

Ja bym polecał "Malowanego Człowieka" Bretta, "Honor Złodzieja" Hulicka, "Kłamstwa Locke'a Lamory" Lyncha albo szedłbym w "Pana Lodowego Ogrodu", bo świetny i raczej się podoba ;)
To są bezpieczne typy dla kogoś kto lubi Sapkowskiego, tak mi się wydaje.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Książka prezentem na urodziny

Post autor: Młodzik »

Pan Lodowego Ogrodu to najlepszy wybór z tego co wymieniłaś.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Książka prezentem na urodziny

Post autor: Małgorzata »

Znaczy on sagi może lubi, ten kolega? "Malazańska Księga Poległych" była OK. I to długa saga. :P
Albo po najmniejszej linii oporu => film zapowiedziano na podstawie "Gry Endera", to może książkę kupić?
No, nie wiem. A gra w coś? Progenitura gra i zaczytywał się ostatnio w "Metrze 2033", ale to na pewno zupełnie inny typ niż "Gra o tron" czy cykle AS-a.

Mason ma rację, na podstawie jednej serii ciężko coś doradzić. :X
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Książka prezentem na urodziny

Post autor: Alfi »

Na prezenty na pewno nadają się książki w twardej okładce i obwolucie z tyłem wypisanym złotymi literami. Może jest jeszcze osiągalnie wydanie Hyperiona z 2007?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
yen211
Sepulka
Posty: 10
Rejestracja: pn, 04 mar 2013 16:01
Płeć: Kobieta

Re: Książka prezentem na urodziny

Post autor: yen211 »

no właśnie nie bardzo... Nie jestem pewna czy książka typu "Metro 2033" będzie trafiona. Spróbuję jeszcze go podpytać. Myślałam jeszcze nad Lemem, słyszałam, że jest super, ale nie wiem, nie czytałam... Mi samej jest naprawdę ciężko cokolwiek mu wybrać, ludzka wybredność nie zna granic :D

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Książka prezentem na urodziny

Post autor: Alfi »

Ale przecież darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ