Raduj się kto może

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Procella
Fargi
Posty: 320
Rejestracja: sob, 16 sty 2010 22:02

Re: Raduj się kto może

Post autor: Procella »

Zanthia pisze:A proszsz bardzo.

Przepis z gazetki lidlowej
Dzięki. Będę badać, bo wygląda obiecująco. Ostatnio piekłam dyniowe muffinki z owsianką i żurawiną i klasyczny placek z masą dyniową na cienkim cieście, ale takiego z dynią i marchewką jeszcze nie.

EDIT: KNS
¿ǝıʍołƃ ɐu ıoʇs ʇɐıʍś ǝż 'ǝıuǝżɐɹʍ ɯǝsɐzɔ ǝıɔɐɯ

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Raduj się kto może

Post autor: Alfi »

Cieniutkie to Podhale. Nasz człowiek w tym roku miał prawie 14. Serce roście, jak powiadał poeta spod lipy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Raduj się kto może

Post autor: Małgorzata »

Czternaście! Czternaście stron do końca powieści! :)))
Może uda się dzisiaj skończyć...

Powieść skończona, zredagowana, przyjęta do druku, a mnie przywieziono dzisiaj upragnioną szafę. Bladym świtem przywieziono. Niestety, bez drzwi - drzwi zostały w magazynie. I przyjadą za tydzień. Mam tydzień otwartej szafy. Ale i tak jest GIT! :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Raduj się kto może

Post autor: No-qanek »

Otwierają Carrefourka! Ledwie 20 metrów od mojego domu. Po tych 4 latach, gdy jedynym ersatzem sklepu była MiniEuropa; moje cierpienie dobiegło końca. Wielką mi radość w sercu poczynili.

Chyba już nie mogę czuć się dzieckiem, gdy zamiast o byciu piratem, dzieńdrzemię o tym, jak przyjemnie będzie mi wyskakiwać po zakupy.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Raduj się kto może

Post autor: Cordeliane »

A nie dzieńmarzysz, albo dzieńśnisz?...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Raduj się kto może

Post autor: No-qanek »

"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Raduj się kto może

Post autor: Alfi »

Tak jak książę Bolesław z Dziędzierzawy?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Re: Raduj się kto może

Post autor: Zanthia »

Kerfurę Ci otwierają? Targają mną złe wspomnienia z czasów, gdy Kerfura była jedynym w miarę niedrogim osiedlowym sklepem (był też dosyć drogi monopolowy). Brud na podłodze i półkach, alejki wiecznie zawalone wystawionym promocyjnie barachłem, mrożone ryby składające się w 50% z glazury (grzecznie zastrzegali to w wywieszkach). Do tego wieczność spędzona w kolejkach, bo po co zatrudniać więcej personelu, szmal by tylko się marnował.

Do tego raz kupiłam tam mąkę z wkładką mięsną. Po jakimś czasie wkładka wyszła z opakowania i zaczęła fruwać po mieszkaniu.

Nie wiem, czy to był tylko jeden taki sklep, czy też tumiwisizm jest zasadniczą cechą tej sieci, od tamtego czasu tam nie kupuję...
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Raduj się kto może

Post autor: neularger »

Bo to mogła być Kerfura Ekspresa. Koło mnie też taka jest i mam dokładnie tak samo.
Z wyjątkiem mąki z wkładką. Ale wszystko przede mną. :)
Zwykła Kerfura jest lepszej jakości.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Raduj się kto może

Post autor: Kruger »

Że tak czymś starym pojadę, zostałeś No-qanku człowiekiem z Karfuru.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Raduj się kto może

Post autor: Cordeliane »

No-qanek pisze:Nie, dzieńdrzemię :)
A, jeśli to ma być fonetycznie, to jak najbardziej :)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Raduj się kto może

Post autor: No-qanek »

U mnie też Ekspres. Ale w porównaniu z drakońskimi marżami i schizofreniczną polityką zaopatrzeniową MiniEuropy, albo małymi sklepikami, z których wychodzi się z połową zaplanowanych zakupów, to chyba musi wyjść na dobre.
Kolejek nie wróżę, bo ich tu nigdy nie widziałem - chyba, że nagle wszyscy się zlecą do Karfura.
I na wszelki wypadek nie będę kupował mąki :)
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Raduj się kto może

Post autor: neularger »

Stołujesz się w której MiniEuropie? Bo jak w tej przy Ludnej, to niedaleko przy Wilanowskiej był (dwa lata temu na pewno) bardzo fajny spożywaczak. Do dziś pluję sobie w brodę, że znalazłem go tuż przed wyprowadzką...
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Re: Raduj się kto może

Post autor: No-qanek »

Na tej przy Górnośląskiej. Ale to ta sama okolica (kolejny dowód na schizofrenię właścicieli tej marki).
Znam ten sklep przy Wilanowskiej - ale to też taki mały sklepik, w którym mało co jest. Tzn. może te najpodstawowsze są tam dobre, ale te i tak nam przywożą z Leclerca (nie przepadam za tym sklepem, ale dziadek nie uznaje innych) - ja szukam alkoholi, słodyczy, jogurtów i innych tego typu rzeczy. Więc już wolę ten przy Czerniakowskiej.

(Ten wątek robi się coraz bardziej hermetyczny)
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Raduj się kto może

Post autor: Juhani »

No-qanek pisze: ja szukam alkoholi, słodyczy, jogurtów i innych tego typu rzeczy
Spróbuj na dziale spożywczym.

ODPOWIEDZ