Narzekań czar, nieszczęść pląs

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

Leci sobie w Trójce Janerka. A ja od piętnastu lat nikogo się nie mogę dopytać, do czego właściwie pretendują kryptofisie i czemu po zmroku to pretendowanie jest czymś niezwykłym albo nieodpowiednim.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

Od półtora tygodnia biblioteka zamknięta, ale system MAK+ działa i przypomina o terminie zwrotu.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: A.Mason »

Alfi pisze: wt, 24 mar 2020 12:17 Od półtora tygodnia biblioteka zamknięta, ale system MAK+ działa i przypomina o terminie zwrotu.
To chyba dobrze przecież. To że biblioteka zamknięta, wcale nie oznacza, że nie przetrzymujesz za długo książek ;-D
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

A.Mason pisze: wt, 24 mar 2020 12:18
Alfi pisze: wt, 24 mar 2020 12:17 Od półtora tygodnia biblioteka zamknięta, ale system MAK+ działa i przypomina o terminie zwrotu.
To chyba dobrze przecież. To że biblioteka zamknięta, wcale nie oznacza, że nie przetrzymujesz za długo książek ;-D
Jeszcze nie przetrzymałem, termin minie w piątek. Ale przecież nie zwrócę książek kładąc je na rozwalonych schodach czekających na remont po spartaczeniu przez poprzednią firmę zaangażowaną do ich re... czegoś tam. Nawiasem mówiąc, chodzi m.in. o dwa Pilipiuki.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

Rada czeskiego psychiatry: Jeżeli mówisz do psa, kota, stołu albo krzesła, to jeszcze nic groźnego. Gorzej, jeżeli one ci odpowiadają.
Ja ostatnio zbeształem piżamę, która wprawdzie wyschła po praniu, ale nie raczyła się wywrócić na prawą stronę. W odpowiedzi chyba coś wyburczała pod nosem.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Małgorzata »

Obcięłam sobie szpony. Były piękne, ale strasznie niewygodne. Nigdy w życiu nie miałam tak długich paznokci => byłam ofiarą pandemii, hybrydy mi przerosły (jak na memach z Demotywatorów). Ogromnie żałuję, że wróciłam do zwyczajnych, krótkich i nudnych pazurów, do tego wciąż z resztkami lakieru hybrydowego (do połowy paznokcia).
Żeby się tego pozbyć, potrzebny mi zmywacz z acetonem. Oczywiście NIGDZIE nie ma zmywaczy z acetonem. Jak tak dalej pójdzie, to po prostu poczekam, aż mi ten lakier przerośnie jeszcze raz. Przy tak długiej kwarantannie wszystko jest możliwe...
A planowałam sobie zrobić paznokcie w ciapki moro. Hybrydowe moro, rzecz jasna.... :(((
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

A ja się wkurzyłem. Fakt, że w poprzedni weekend w paru dużych aglomeracjach znalazły się stada debili, którzy popędzili do lasów odległych o pół godziny jazdy wehikułem z napisem PL (czytaj: Przywieziony Lawetą), by tam parkować sobie nawzajem w bagażnikach i grillować pod sosenkami, przy okazji chuchając na siebie. Ale czy to powód, żeby całej Polsce zakazać wstępu do lasu?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: neularger »

Czy to była ironia, Alfi? :D
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

A w czym Ci to przypomina ironię?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: neularger »

Bo odpowiedź na Twoje pytanie z końca posta jest na jego początku. Wprowadzili zakaz, bo debilna część narodu stadnie zasuwa po lasach (i po ulicach też, wiem bo mieszkam w takiej aglomeracji). Jak inaczej mieliby ich powstrzymać? Przeprowadzenie testu ma IQ i chirurgicznie usuniętą wyobraźnię jest jeszcze cięższe niż na koronawirusa. :D
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

U nas akurat zachowywanie zalecanego odstępu jest normą, poza pojedynczymi wyjątkami. A po lasach hasają głównie sarny. Wyjście do lasu nie pogorszyłoby niczyjego stanu zdrowia, bo spotkanie tam kogokolwiek, z wirusem czy bez, jest może trochę łatwiejsze niż wygranie tych sławetnych 420 mln w Eurojackpota, ale mimo wszystko dość trudne. Ciekawe, że z powodu wyczynów niejakiego Froga nie została zakazana jazda samochodem?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: neularger »

Jazda Froga nie jest zakaźna, nie tak jak kornawirus. Infekuje tylko takich co noszą głowę, po to by woda nie lała im się do szyi.
Alfi, gdyby mieszkańcy Polski odznaczali się rozsądkiem, to 3/4 zakazów/nakazów byłoby niepotrzebne. Ale tak nie jest. Stąd jesteś ofiarą głupszej części społeczeństwa.
Pozostaje Ci rowerek stacjonarny. :D
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

To nie zmienia faktu, że ze względów bezpieczeństwa nie mogę udać się do miejsca o wiele bezpieczniejszego niż jakiekolwiek inne.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: A.Mason »

Nikt nie jest w stanie wskazać zdroworozsądkowych przyczyn zakazu wstępu do lasów, których nie dało by się obalić. Ludzie, którzy się tam gromadzili już znaleźli sobie inne miejsca albo po prostu nie przestrzegają zakazu. To, że ktoś sobie pójdzie tam połazić nie powoduje żadnego niebezpieczeństwa (oczywiście pomijam miejsca typu TPN), natomiast jeśli wybrałoby się do niego więcej osób, to można było je i tak karać na podstawie pozostałych przepisów.

W miastach podochodziło do absurdów, których sam mam "ładny" obraz pod oknem. Wprowadzono zakaz przebywania w parku przy moim domu, zostawiając dla ruchu tylko jeden główny ciąg komunikacyjny. Czyli ludzie, którzy dotąd poruszali się po kilku ścieżkach-chodnikach, zmuszeni zostali do wybrania tego jednego. Całkowicie wyłączono z poruszania się część miejskich terenów zielonych przez które przechodzili piesi, co powoduje przekierowanie ruchu na okrężne trasy i zagęszczenie na nich.

Nie narzekam na te zakazy jako takie, bo gdzieniegdzie są potrzebne, ale uważam, że praktyczny sposób i zasady ich wprowadzenia opracowane były bezmyślnie.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

Na domiar złego dzisiaj Światowy Dzień Pozdrawiania Brunetów, a mnie nikt nie pozdrowił, chociaż jeszcze nie do końca brunetem być przestałem ;).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ