Narzekań czar, nieszczęść pląs

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

A.Mason pisze: szczególnie celowała w tym gazeta.pl, kiedy ją regularnie czytałem
Kto czyta, gazeta.pl, ten zam sobie winien;-).
A mnie dzisiaj spotkało coś strasznego. Idę sobie dróżką wzdłuż zalewu, ok. 100 -150 m od osiedla willowego zasmradzającego całą okolicę w sezonie grzewczym - i nagle okazało się, że ktoś tam właśnie zmienia stan cywilny. Orkiestra weselna zaczęła swoje popisy od koszmarnego masakrowania When The Saints Go Marching In. Boże, za jakie grzechy?!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

Może to nasi byli?
Pięcioosobowa rodzinka z trójką dzieci w wieku 12 - 16 lat, ubrana w krótkie spodenki i koszulki, bez czegokolwiek ciepłego lub nieprzemakalnego w plecakach, wlazła we wschodnich Pirenejach na wysokość ok. 2300m n.p.m. i tam zaskoczyła ich ulewa ze spadkiem temperatury do wysokości jednocyfrowej, a nawet bliskiej zera. Jak nasi w Tatrach.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

Usilnie staram się nie śpiewać, ale i tak okazuje się, że Tatiana Okupnik jest moją koleżanką po fachu (tyle że nie po UJ, a po UŁ).
No cóż, muszę z tym żyć;).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

Wieczorami komary mi naruszają mir domowy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Małgorzata »

No, a w Twierdzy komary wyzdychały w upale albo wcale się nie rozmnożyły, bo nie atakują. Ani jednego komara nie napotkałam, a zwykle o tej porze atakują chmarami. Może zergi wyżarły? I pewnie się potruły, bo zergów ostatnio też nie widziałam (i przede wszystkim nie słyszałam => mam problemy z chodzeniem spać przed świtem, bo żaden zerg mi nie kracze tuż przed wschodem słońca... po wschodzie zresztą też - no, sprawdziłam, bo mam problemy z określeniem, kiedy powinnam skierować się do łóżka).
I melomani też zniknęli. W studni dźwiękowej między blokami mojego osiedla rzadko słychać swawolne ryki upojonej młodzieży (młodzieży tej pierwszej, drugiej i trzeciej młodości), a operowy kwartet, gdy się ostatnio upił, ledwie zdołał wymęczyć szantę o pijanym marynarzu...
To wszystko są uroki lata*JEST CIEPŁO!, KTÓRE WŁAŚNIE SIĘ KOŃCZY!
I właśnie na to chciałam sobie ponarzekać. Lato mija... :(((
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

A czym ta młodzież jest/była upojona? Nie nalewką z wiśni przypadkiem?
U mnie komary znikły na parę dni dzięki ochłodzeniu, a z rozpoczęciem sezonu grzewczego pojawiły się na nowo. Dawniej nie zwracałem na nie uwagi - ot, poswędziało przez chwilę i przeszło - a teraz gorzej to znoszę. SKS, czyli uroki PESEL-u?
Od dzisiaj czuję się jak podglądacz. Pewien znajomy rozesłał maila do wszystkich, których miał w książce adresowej. Teraz mu niektórzy odpowiadają. I odpowiedzi też trafiają do wszystkich. A kiedy przychodzi mail, to przecież trzeba zobaczyć, co to i od kogo.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Q »

Dowiedziałem się, że AS domaga się od CD Projektu 60 baniek (czyli 6% dochodów z gier)... I tak sobie jakoś pomyślałem, że to jednak smutne, że Lem - którego rola jest/była/powinna być nieporównywalnie wyższa w skali cywilizacyjnej (w niczym Sapkauskasowi nie uwłaczając), nie miał nawet szansy sądzić się o taką gotówkę.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

Za rolę w skali cywilizacyjnej nikt nikomu nie płaci.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Małgorzata »

Ja tam Sapkowskiemu nie żałuję, ale to jego wina - RED chciał mu dać udział w zyskach ze sprzedaży. ale AS odmówił => wolał dostać od razu dużą sumę, zamiast potencjalnych tantiem. Znaczy, nie wierzył w siłę swojego dzieła. Ot, zachłanność go zgubiła, bo teraz złamanego grosza nie dostanie, chyba że RED się zlituje - może ze względu na korzyści wizerunkowe. Ewentualnie, ale niekoniecznie => wizerunek RED ma przecież już ugruntowany i nie musi się przejmować nawet AS-em...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

Słucham sobie radia i wysłuchałem właśnie piosenki wyborczej PSL-u. Niech mnie ktoś pocieszy po tym kontakcie z perłą literatury.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: A.Mason »

Małgorzata pisze: pt, 05 paź 2018 06:54 Ot, zachłanność go zgubiła, bo teraz złamanego grosza nie dostanie
Oj, zdziwisz się :)
Alfi pisze: wt, 09 paź 2018 22:58 Słucham sobie radia i wysłuchałem właśnie piosenki wyborczej PSL-u. Niech mnie ktoś pocieszy po tym kontakcie z perłą literatury.
Są utwory, których nie da się zapomnieć, pocieszenie nic nie pomoże. Ja za to mam inny "problem" z muzyką. Nie wiem dlaczego, ostatnio po łbie mi "chodzi" kilka naprawdę dobrych kawałków (m.in. Blues Brothers). I, cholera, te piosenki nie chcą się ode mnie odczepić. Coś na wzór Pachabel Rant, który możesz sobie odsłuchać na pocieszenie :)
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

Muzycznie ta piosenka elewarrów była raczej neutralna (pastisz jakiegoś niegdysiejszego przeboju). Ale tekst, no cóż...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Beata
Stalker
Posty: 1814
Rejestracja: wt, 10 wrz 2013 10:33
Płeć: Kobieta

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Beata »

No nie wię, nie wię. Szczególnie końcówka przykuwa większą atencję, choć cały tekst odnosi się do poważnych tematów (tereny wiejskie i obszary miejskie). Dowodzi to, że stanowi literaturę na naprawdę wysokim poziomie, a co za tym idzie, nie każdego zachwyci taka twórczość. Po wysłuchaniu internetowego prawykonania utworu, wciąż jezdę pod imponującym wrażeniem, choć przypuszczam, że całą wymowę piosęki odkryję dopiero po wielokrotnym wysłuchaniu (tj. gdy w końcu uda mi się wyodrębnić poszczególne słowa). Są bowiem takie piosęki, które poruszają dogłębnie, drażniąc i szarpiąc delikatne struny naszego jestestwa.
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Małgorzata »

A.Mason pisze: śr, 10 paź 2018 00:12
Małgorzata pisze: pt, 05 paź 2018 06:54 Ot, zachłanność go zgubiła, bo teraz złamanego grosza nie dostanie
Oj, zdziwisz się :)
Nie wiem, czytałam ten paragraf, na który powołują się prawnicy AS-a => może coś na tym ugra, ale to podobno nie jest jedyna umowa, którą zawarł z RED. Nie wydaje mi się też, żeby RED łatwo się ugiął. Ma dobrą pozycję negocjacyjną. Tak czy inaczej zobaczymy. :)))

BTW. Przez Was wysłuchałam jednej piosenki wyborczej. Co się wysłucha, to się nie odsłucha. Nigdy więcej nie dam się Wam podpuścić. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Narzekań czar, nieszczęść pląs

Post autor: Alfi »

Ludzie! Meghan Markle nie oderwała metki od sukni! I jak my mamy z tym żyć???!!!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ