Szpanowanie językami obcemi

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Szpanowanie językami obcemi

Post autor: Alfi »

Jurísta Fernando da Costa konsidera Governu obriga ema ba izolamentu profilátiku obrigatóriu no selu ho osan rasik krime.

No proszę. Kto by pomyślał, że język z rodziny malajsko-polinezyjskiej może tak swojsko brzmieć. Czemu zresztą trudno się dziwić, bo w okolicy jest góra, która do roku 1975 była najwyższym szczytem Portugalii :-).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Szpanowanie językami obcemi

Post autor: Alfi »

Litości!
Słyszę w tiwi o jakimś meczu z... Krylią Sowietow. Spasi Gospod! Toż krylia to liczba mnoga rodzaju nijakiego! Po prostu skrzydła!
Można by jednak pomyśleć, że młódź dzisiejsza spika absolutnie perfectly. No ale wchodzę sobie do sklepu, a tam klientka pokazuje palcem butelkę białego wina i pyta, czy to słodkie, czy wytrawne. Dziewczę dwudziestoletnie za ladą, posiadające maturę, w tym oczywiście z angielskiego, patrzy na etykietkę, po czym bezradnie rozkłada ręce. Bo etykietka po angielsku, a dziewczę posiadające maturę z angielskiego nie zna słowa SWEET.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Szpanowanie językami obcemi

Post autor: Alfi »

Légufrulabélophile. Tak się nazywa we Francji kolekcjoner nalepek na owoce i jarzyny. Można też kolekcjonować papiórki, w które czasem są zawijane owoce. Taki kolekcjoner to agrumiste. I oni mają swoją stronę www.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Szpanowanie językami obcemi

Post autor: Alfi »

Czeska dziennikarka po usłyszeniu utworów Szymanowskiego na koncercie: Szymanowski to je moje nová laská!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Szpanowanie językami obcemi

Post autor: Alfi »

W latach 2014 - 2018 prezydentem Madagaskaru był Hery Martial Rakotoarimanana Rajaonarimampianina.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Szpanowanie językami obcemi

Post autor: Alfi »

Heпoбeдимaя pyccкaя apмия взялa в плeн eнoтa-пoлocкyнa! Уpa! Уpa! Уpa!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Szpanowanie językami obcemi

Post autor: Alfi »

Zastanawiam się, czy amerykański dziennikarz Kyle Chayka nie mógłby zmienić nazwiska na Coorkavodna...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Szpanowanie językami obcemi

Post autor: Alfi »

W którymś sklepie pani w gustownym firmowym kubraczku zamiast 20 groszy wydała mi 5 pensów. Nie wiem, czy się wybiorę do Londynu, żeby to wydać. Ale w związku z tym mam pytanie: Czy jest na sali numizmatyk?
Zastanawiam się, czy jeszcze gdzieś poza UK są na monetach lub banknotach łacińskie dewizy albo monarsza tytulatura. Na pięciopensówce jest D G REG D P, czyli Dei Gratia Regina Defensor Fidei (na wyższych nominałach jest albo kiedyś było BRITT OMN, czyli Brittaniae Omnis). Z dolarami jest chyba różnie: o ile wiem, jedne mają EPLURIBUS UNUM, a inne IN GOD WE TRUST. Chyba tu jeszcze wchodzi w grę Kanada ze swoim a mari usque ad mare. A jeszcze gdzieś?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Szpanowanie językami obcemi

Post autor: Alfi »

Alfi pisze: sob, 22 maja 2021 18:37 Légufrulabélophile. Tak się nazywa we Francji kolekcjoner nalepek na owoce i jarzyny.
I co oni teraz będą kolekcjonować, skoro UE lata chwila zakaże naklejania tych nalepek? Toż to cios w kulturę!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Szpanowanie językami obcemi

Post autor: Juhani »

A czy w ogóle jest coś, czego Unia lada chwila nie zakaże? Z wyjątkiem LGBT oczywiście.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Szpanowanie językami obcemi

Post autor: Alfi »

Mijałem na ulicy Nepalczyka ze smartfonem przy uchu i poznałem jedno słowo z języka nepali: basket-ball.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ