Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie starych

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: A.Mason »

Kiedy właśnie niewiele więcej pamiętam...
...o i widzisz jaka jesteś pomocna, wygooglałem: http://www.bajkijaponskie.nostalgia.pl/
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: jaynova »

Ach, Przyłbice i Kaptury. Dlaczego dzisiaj nie ma takich seriali. Łza się w oku kręci. Książkę lubię i mam swoją, ale serialu coś TVP nie powtarza. A szkoda, bo takich brakuje. Albo Gniewko, syn rybaka alias Znak Orła.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Juhani »

jaynova pisze:Ach, Przyłbice i Kaptury. Dlaczego dzisiaj nie ma takich seriali. Łza się w oku kręci. Książkę lubię i mam swoją, ale serialu coś TVP nie powtarza
Akurat nie powtarza, we w łykend było, pierwszy odcinek.
Tylko nie pytaj, na jakim kanale. Jakiś tam był, nie u siebie widziałem, ja nie mam pudła.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Alfi »

Juhani pisze: ja nie mam pudła.
Sprzedawali ostatnio w Stokrotce takie tekturowe, bodaj po 3,90.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: nosiwoda »

E, lepiej zamówić zakupy w auchandirect, a pudła przyjdą same - jako opakowanie.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Alfi »

Przypomniało mi się przy okazji dzisiejszej wymiany maili.
było w naszej klasie trzech nawiedzonych samochodziarzy - takich, co to po pyrkaniu silnika rozpoznawali model wartburga, rok produkcji i chyba nawet kolor lakieru. Pewnego razu pojechaliśmy na wycieczkę do duuużego miasta. Stoimy sobie czekając na tramwaj, żeby pojechać na drugi koniec metropolii - aż tu nagle słyszę okrzyk: "Bogdan, rany boskie, zaporożec!"
Ech, to już 41lat minie w październiku... Na W pustyni i w puszczy nas wtedy zaprowadzili - tę starszą wersję, z Tomkiem Mędrakiem czy też Mędrzakiem...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: jaynova »

Pogranicze w ogniu obejrzałem właśnie. Żadnych specjalnych scenografii, efektów, kostiumy poza mundurami tanie jak barszcz, trochę koni i dwa samochody. A serial bardzo dobry. Można ? Można. To czemu dzisiaj nie można i od 7 lat co wieczór w niedzielę katowany jestem telenowelą wojenną pt. Czas Honoru?
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Ebola »

Jeśli ktoś będzie 8. w Gdańsku i okolicach... Ech ci wspaniali mężczyźni, przy swych wspaniałych joystickach. :"D
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie stary

Post autor: Alfi »

W "Trójkowym wehikule czasu" właśnie skończyła się piosenka o surelaku.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie starych

Post autor: Alfi »

Trójka przed chwilą zaprezentowała jeden utwór z najnowszej płyty Václava Neckářa. Całe wieki go nie słyszałem.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie starych

Post autor: Soi »

Z bliżej nieznanych przyczyn zebrało mnie na wspominki, jak to było na forumie przed zamknięciem Niezależnych. Piękne czasy, straszne, lecz piękne. :')
(To musiało być strasznie dawno temu, bo jeszcze wtedy miałam ogrom mądrości i wiedzy.)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie starych

Post autor: Alfi »

Tak mi się przypomniało okolicznościowo.
Pacholęciem będąc, widywałem 15 sierpnia piękne bukiety niesione do kościoła. Muszę przyznać, że na moich pagórkach ta swojska sztuka ikebany stała naprawdę na wysokim poziomie. Autorki tych wiązanek, choć nie bardzo pamiętały oficjalną nazwę okazji do świętowania (to była Matka Bosko Zielno i juz, słowo "wniebowzięcie" była w stanie sobie przypomnieć może co setna parafianka), ale zestaw ziół (głównie leczniczych, zwłaszcza tych używanych w ludowej weterynarii), kłosów i kwiatów ogrodowych (na czele z daliami, które wprost uwielbiam) zasługiwał zazwyczaj na duże uznanie.
A teraz patrzę sobie na mieszkanki bloków kultywujące tę tradycję, kręcę głową i z trudem powstrzymuję chęć podejścia do którejś z nich z chrześcijańskim pozdrowieniem: "Wszystkiego najlepszego w dniu Świętej Nawłoci Kanadyjskiej".
Swoją drogą, co importowany chwast, to importowany. Kudy tam krajowym do niego...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie starych

Post autor: Alfi »

Powiedzcie mi, dobrzy ludzie: Czy ktoś jeszcze używa starego wyrażenia "Uprzejmy jak świnia w deszcz"?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie starych

Post autor: kiwaczek »

Ja nie.
FTSL
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Za czym tęsknimy, czyli wspominki dla przeraźliwie starych

Post autor: Alfi »

Mnie się to wyrażenie przypomniało, kiedy obserwowałem pewną scenę przed Biedronką. Brat i siostra (oboje w wieku przedpoborowym) wyszli ze sklepu z zakupami. Siostra w jednej ręce niosła koszyk z zakupami, w drugiej reklamówkę, w której były czipsy. Brat zaproponował, że poniesie reklamówkę. Kiedy ja byłem w ich wieku, mówiliśmy o kimś takim, że jest uprzejmy jak świnia w deszcz.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ