Moje miasto dniem i nocą

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Alfi pisze:
Ustawka? W takim razie powinni się uzbroić w broń pozwalającą im potem przyznać pośmiertnie nagrodę Darwina.
Szczerze mówiąc, przy takich okazjach zapominam, że jestem humanistą.
Kiedyś, chłopcy w podobnym wieku szli na wojny. Moim zdaniem bardzo ładnie się zachowali. Walczą między sobą a nie napadają postronnych. Walczą z podobnym liczebnie przeciwnikiem a nie polują na pojedynczych żeby ich katować. Umawiają się gdzieś a nie demolują przypadkowe miejsca. Walczą o honor jakiejś dziewczyny. W sumie są dość bliscy ideałów rycerskich.
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Riv
ZasłuRZony KoMendator
Posty: 1095
Rejestracja: śr, 12 kwie 2006 15:09
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Riv »

Moje miasto nocą jest... mroczne.
Znaczy, od miesiąca w śródmieściu nie działały latarnie uliczne. Ciemno było jak w polu. Gdyby nie neony sklepowe, trzeba by było do nocnego po omacku chodzić.
Od dzisiaj latarnie działają. Co prawda na razie w dzień, ale może na noc nie wyłączą...?
Domyślam się, skąd te pieriepałki - miasteczko moje hoduje sobie właśnie nową wieżę ratuszową i pewnie jakieś kable zostały poprzecinane. Co nie zmienia faktu, że przez ostatni miesiąc nie było zbyt sympatycznie (wracający imprezowicze w mroku sa odważniejsi i mają bardziej rozhukane pomysły).

- Od dawna czekasz?
- OD ZAWSZE.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Albiorix pisze:Moim zdaniem bardzo ładnie (CI CHŁOPCY) się zachowali. Walczą między sobą a nie napadają postronnych. Walczą z podobnym liczebnie przeciwnikiem a nie polują na pojedynczych żeby ich katować. Umawiają się gdzieś a nie demolują przypadkowe miejsca. Walczą o honor jakiejś dziewczyny. W sumie są dość bliscy ideałów rycerskich.
Horrendum, ale zgadzam się z Albiorixem. Jako nastolatek kilkakrotnie padłem ofiarą animozji dzielnicowych w Wałbrzychu. Wytropiony na "obcym" terenie biedak lądował - bywało - w szpitalu. Rzucano się w kilku na jednego nawet jak był w towarzystwie dziewczyny. Po jednej z takich bójek mam do dziś bliznę od noża na lewej dłoni.

Jeżeli dzisiejsi nastolatkowie biją się tak, jak to jest w tym opisie, to jest to znacznie lepsze, niż otoczenie jednego w kilku i skopanie mu uszu ze łba.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Navajero pisze:Jeśli chodzi o nekropolie to cmentarz prawosławny na Woli.
A także cmentarz na Lipowej w Lublinie. Piękne, stare groby, dużo cyrylicy, obcobrzmiące nazwiska, grób powstańców styczniowych. Non omnis moriar.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

A zna ktoś cmentarz żydowski w Czeladzi? Ok. 20 lat temu widziałem zdjęcie bodaj w "Poznaj Swój Kraj", pięknie odnowione macewy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ