Moje miasto dniem i nocą

czyli nic konkretnego, za to do wszystkiego

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Przekonaliście mnie, jak zarobię albo wygram milion pln, przenoszę się do Wrocka ;)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Navajero pisze:Przekonaliście mnie, jak zarobię albo wygram milion pln, przenoszę się do Wrocka ;)
Błąd. Jak przeniesiesz się do Wrocka, zarobisz albo wygrasz milion pln :D

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Nie kuście losu :)
Swoją drogą Urząd Miasta powinien coś Wam odpalić za promocję. Ja wiem, że Wy tak spontanicznie, ale czy oni, w tym ratuszu, wiedzą jakie skarby na tym forum mają?
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Nie wiedzą. A nawet, gdyby wiedzieli, to i tak by nie odpalili ani grosza. Przecież mówiłam, że element w Twierdzy jest - w Ratuszu właśnie. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Riv
ZasłuRZony KoMendator
Posty: 1095
Rejestracja: śr, 12 kwie 2006 15:09
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Riv »

Małgorzata pisze:Wielokrotnie zdarzało mi się spacerować lub jeździć rowerem (ciach!)- nigdy nie napotkałam agresji
... a ja napotkałem. Pewnej nocy rzuciła się na mnie barierka rozdzielająca torowiska na placu przed Urzędem Wojewódzkim. Chciała do gardła, ale trafiła w ucho. Była bardzo agresywna.

- Od dawna czekasz?
- OD ZAWSZE.

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Jak ustanowicie Breslau w górach (a już jak w Sudetach ustanowicie), to na bank ja się tam sprowadzam ;). Choć jak dla mnie, to trochę za duże tam przestrzenie są... Wolę ciasne uliczki Krakowa. Ciasne i stare, klimatyczne. Mniam :).
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
padawan
Mamun
Posty: 128
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 12:00

Post autor: padawan »

Właśnie Breslau ma idealne położenie dla górołażenia - w samym mieście płasko, a jak chce się jechać w góry to godzina czasu ( plus druga na przejazd przez miasto :) ) i już się jest. :)
To zdanie jest fałszywe.

"Statystyka jest jak kobieta w bikini. Widać wszystko, ale nie to co najistotniejsze..."

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

padawan pisze:Właśnie Breslau ma idealne położenie dla górołażenia - w samym mieście płasko, a jak chce się jechać w góry to godzina czasu ( plus druga na przejazd przez miasto :) ) i już się jest. :)
Za to do morzopławienia ma zdecydowanie bardzo niekorzystne położenie. To jedyny mankament Twierdzy. Ale za to poważny. Nie jest nad morzem. I ma agresywne barierki (się z barierkami nie zadawałam, ale skoro Riv tak powiedział, to pewnie ma rację - agresywne barierki zapewne sie nauczyły od tego elementu, co to w Urzędzie Wojewódzkim siedzi).
I to jest niepozytywnie. Ujemnie. Źle... eee.. czy to aby na pewno odpowiedni wątek?
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

Ależ nie można mieć wszystkiego. Zresztą macie tam rzekę siakąś, jak przypuszczam. Wiem, bo widziałam. Wrocław mnie nie lubi... a przynajmniej dworzec, nie chciał wpuścić "Krakowianki", staliśmy ponad 10 minut na semaforze ileś tam metrów przed dworcem :]
I tak najfajniejszym miastem są Katowice :P
Od października część moich listów będzie latać do Wrocławia... ech, co za życie. :)
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ellaine pisze:Ależ nie można mieć wszystkiego. Zresztą macie tam rzekę siakąś, jak przypuszczam. Wiem, bo widziałam.
Nawet dwie, ale ta druga malutka. I fosę mamy. Z kaczkami, niestety... Kaczki nie są teraz politycznie poprawne, są hiperpoprawne, a hiperpoprawność, jak wiadomo, to błąd kardynalny. Ale w Twierdzy były odkąd istnieje fosa, więc teraz nie wypada ich eksmitować...
Wrocław mnie nie lubi... a przynajmniej dworzec, nie chciał wpuścić "Krakowianki", staliśmy ponad 10 minut na semaforze ileś tam metrów przed dworcem :]
Skandal, cóż za niegościnność! Dworzec jest poniemiecki, pewnie go jacyś faszyści zbudowali i teraz zdarzają się tam takie narowy. Koloryt lokalny :)))
I tak najfajniejszym miastem są Katowice :P
No, jak ktoś lubi ekstremalne doznania. Czarny śnieg, na przykład... Widziałam parę lat temu. Dziwny był... :))))
Ale podobno to zjawisko już zanika?
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Był, był... Czarny śnieg, jak należy :)))
Za czasów, gdy byłam małolatą, spędziłam w Katowicach tydzień - rodzina była przekonana, że mam fiksacje na punkcie czystości, kąpiel trzy razy dziennie wydawała mi się całkowicie uzasadniona.
Teraz jest trochę inaczej, przynajmniej tak twierdzą mieszkańcy. Ale śnieg ekstremalny jeszcze widziałam.

Chociaż Ty, Ellaine, masz pięknej urody widok z okna. Ja mam widok na HPmarket :(((
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Ellaine pisze:Zresztą, ja mam za blokiem takie widoki: tu obrazek
Dziwne te śląskie blokowiska.
FTSL
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ellaine
Klapaucjusz
Posty: 2372
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 22:07
Płeć: Kobieta

Post autor: Ellaine »

No, jak ktoś lubi ekstremalne doznania. Czarny śnieg, na przykład... Widziałam parę lat temu. Dziwny był... :))))
Ale podobno to zjawisko już zanika?
Czarny śnieg?! Pierwsze słyszę. Od urodzenia żyję w Katowicach i nigdy nie widziałam czarnego śniegu! o.O" Chyba, że hałdy akurat mijałaś... ale to odpady pokopalniane, to nie jest śnieg... :) a jak ktoś ma piec węglowy to może śnieg zalegający na dachu przypruszy trochę sadzą. Poza tym sadza daje taki sam efekt jak piasek rozrzucony na chodniku, może po prostu posypano chodniki sadzą? :)
Zresztą, ja mam za blokiem takie widoki:
Obrazek
o! :) I to są Katowice właśnie.

post mi wsyło. przepraszam.
edit:
Ebola pisze:Dziwne te śląskie blokowiska.
Niezwykłe ;) Cóż, nie ma to jak mieć Puszczę Śląską za sąsiadkę :D Podobno ciągnie się aż do Pszczyny. Ktoś szedł z Ligoty (też na Południu Katowic, też las w najbliższej okolicy) parę godzin przez las i dotarł do miasta oddalonego od Katowic o dwa inne :D
Piękne kłamstwo? Uwaga! To już twórczość - S. J. Lec
Cudnie, fajnie i gites - gdy definitywnie odwalę kitę - J. Nohavica
Rękopis znaleziony w pękniętym wazonie

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Dabliu pisze:
Małgorzata pisze:Wielokrotnie zdarzało mi się spacerować lub jeździć rowerem w porach, o których nic nie wiedzą śpiochy - i nie zawsze bynajmniej w stanie nieważkości - nigdy nie napotkałam agresji, za to przyjazne powitania i zagadywanki były na porządku dzienn... nocnym.
Zależy gdzie się chodzi, z kim się chodzi i jak się chodzi ;) Zaręczam, że chętni do zażycia konkretnej dawki adrenaliny długo szukać nie muszą...
Chyba nie ma takiej na świecie mieściny, gdzie by po mordzie nie można było dostać:P Zwłaszcza w ciemnościach:) Ale myślę sobie, że Twierdza należy jednakowoż do tych bezpieczniejszych i przytulniejszych, mimo że źródła adrenalinki biją jak wszędzie indziej:):P

No, ale Wrocław najlepszym miejscem do życia jest i basta! :D
No jak nie, jak tak!

EDIT: Coby offtopów nie robić, proponuję nowy wątek: "Moje miasto nocą". Albo nie, precz z ograniczeniami: "Moje miasto dniem i nocą". Jesli będą chętni, może założymy?:)
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Moje miasto dniem i nocą

Post autor: Czarownica »

Nie czekam na chętnych, a co się będę:P Jak zainteresowania braknie, temacik umrze śmiercią naturalną i po kłopocie:)

Przenieść by można dyskusję z "Nocy bezsennych". Tak myślę sobie, jest tam może jaki moderator?

EDIT: O, był moderator:P Dziękować, dziękować:)


wpis moderatora:
Gadulissima: Nawet dwa moderatory. I od razu rzuciły się do scalania. Cud, że się obeszło bez katastrof. Znaczy, bardzo proszę, od tego jesteśmy :))))
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

ODPOWIEDZ