jabłka?

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Sandking

jabłka?

Post autor: Sandking »

A ktokolwiek używa tu Macintoshy? Od momentu jak zacząłem korzystać z tej platformy jestem za całunem, który zostawił za mną troski Linuxa i Windowsa :]

Awatar użytkownika
Dehydrogenaza
Pćma
Posty: 250
Rejestracja: wt, 19 wrz 2006 12:44

Post autor: Dehydrogenaza »

Ja miałem Macintoshe w szkole. Dobrze wspominam ten okres - do pracy "biurowej" nadają się świetnie.
No to klops.

Sandking

Post autor: Sandking »

Mi tam nadaje sie do wszystkiego swietnie. ;]

Awatar użytkownika
Dehydrogenaza
Pćma
Posty: 250
Rejestracja: wt, 19 wrz 2006 12:44

Post autor: Dehydrogenaza »

Możliwe, ja miałem okazję korzystać tylko z aplikacji biurowych ;)
FTSL
No to klops.

Awatar użytkownika
Łowczyni
Mamun
Posty: 158
Rejestracja: pn, 21 maja 2007 21:56

Post autor: Łowczyni »

W czym są lepsze od Windy albi Linuxa...?

Awatar użytkownika
JamesB0T
Sepulka
Posty: 53
Rejestracja: pn, 06 mar 2006 19:29

Post autor: JamesB0T »

Łowczyni pisze:W czym są lepsze od Windy albi Linuxa...?
Na jabłuszka też dostępny jest linux :)
Małysz zdobył 4 kryształową kulę.
Jeszcze 3 i będzie mógł wezwać smoka.

Awatar użytkownika
Harkonnen2
Pćma
Posty: 291
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 10:19

Post autor: Harkonnen2 »

Z tego co mi wiadomo jabłuszko jest dość mocno popularne wśród grafików a i z Adobe chyba całkiem ściśle współpracują (poprawcie mnie jeśli się mylę :P) Sam pracowałem dawno, dawno temu i bardzo, bardzo krótko na starym powermacu i przyznam, że była to bardzo miła i ciekawa rzecz. Szczególnie wyczepista jednoguzikowa mysz :D
Aah! I see you have the machine that goes 'ping'. This is my favourite. You see, we lease this back from the company we sold it to, and that way, it comes under the monthly current budget and not the capital account.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Tak. Raz pracowałem chwilę i po chwili miałem ochotę wyrzucić tą myszkę przez okno ;-P
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Łowczyni
Mamun
Posty: 158
Rejestracja: pn, 21 maja 2007 21:56

Post autor: Łowczyni »

Harkonnen2 pisze:Z tego co mi wiadomo jabłuszko jest dość mocno popularne wśród grafików a i z Adobe chyba całkiem ściśle współpracują (poprawcie mnie jeśli się mylę :P) Sam pracowałem dawno, dawno temu i bardzo, bardzo krótko na starym powermacu i przyznam, że była to bardzo miła i ciekawa rzecz. Szczególnie wyczepista jednoguzikowa mysz :D
Jak dla mnie to brzmi groźnie: jednoguzikowa mysz... grafikiem to ja nie jestem z Adobem spotykamy się rzadko, toteż stwierdzam że z Jabcem raczej byśmy się nie dogadali. Zostanę przy łokienkach, chociaż wiry robią sobie w nich dance macabre.

Awatar użytkownika
Harkonnen2
Pćma
Posty: 291
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 10:19

Post autor: Harkonnen2 »

Kiedyś jak się jeszcze rozglądałem po stronach Apple'a to widziałem, że chyba trochę przeprojektowali myszki i teraz można kupić do jabcoka myszkę, w której guzik jest jednocześnie czymś w rodzaju joysticka.

Ogólnie mightymouse, wygląda co najmniej ciekawie :D
Aah! I see you have the machine that goes 'ping'. This is my favourite. You see, we lease this back from the company we sold it to, and that way, it comes under the monthly current budget and not the capital account.

Awatar użytkownika
Dehydrogenaza
Pćma
Posty: 250
Rejestracja: wt, 19 wrz 2006 12:44

Post autor: Dehydrogenaza »

Jednoguzikowa mysz jest fajna ^^
No chyba, że ktoś próbował emulować środowisko Windows... Ale jeśli używało się tylko programów Macówkowych, to wszystko dało się zrobić jednym przyciskiem myszki.

Ciekawe jak jest teraz, w nowych Macach? Nadal dodają do nich jednoguzikowe myszki?

Awatar użytkownika
Harkonnen2
Pćma
Posty: 291
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 10:19

Post autor: Harkonnen2 »

teraz jest takie cóś : http://www.apple.com.pl/mightymouse/
Aah! I see you have the machine that goes 'ping'. This is my favourite. You see, we lease this back from the company we sold it to, and that way, it comes under the monthly current budget and not the capital account.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

Mighty jest fajna (nie mogli sie tak po prostu przyznać do błedu ;-D)
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Łowczyni
Mamun
Posty: 158
Rejestracja: pn, 21 maja 2007 21:56

Post autor: Łowczyni »

Wygląd ma w sumie milutki... taaa spoko DIZAJN ;)
Na pewno chodzi lepiej niż mój przedpotopowy gryzoń na kulkę ;/ w dodatku szoruje się nim straśnie, muszę zainwestowac w nowego i to szybko... Ale chyba nie na lasera... się obaczy.

Awatar użytkownika
JamesB0T
Sepulka
Posty: 53
Rejestracja: pn, 06 mar 2006 19:29

Post autor: JamesB0T »

Łowczyni pisze:W czym są lepsze od Windy albi Linuxa...?
MacOS był protoplastą wszelakich systemów "okienkowatych". W czasach gdy użytkownicy PC-tów cieszyli się białymi literkami na czarnym tle w DOS-ie, użytkownicy jabłuszek mieli do dyspozycji myszkę i graficzny interfejs. Pececiarze kilka lat później dorobili się pierwszego windowsa, a Apple miało już duże doświadczenie z GUI(Graficznym Interfejsem Użyszkodnika). I tego doświadczenia przez wiele lat nie dawało się dogonić. Wadą jabłuszek była (i częściowo obecnie jest) konieczność zakupu komputera wyprodukowanego przez Apple. Natomiast wielką zaletą - kompatybilność komputerów między sobą. Od kilku lat wychodzi nowy MacOS - oparty na unixie. Daje on możliwość używania komputerów innych niż tylko oparte na PowerPC lub starszych motorolach - do nowych modeli Apple wkłada również standardowe procesory Intela.

Zatem mamy do czynienia ze stabilnością UNIX-a i Dopracowanym środowiskiem graficznym Mac-a - sama rozkosz....
Małysz zdobył 4 kryształową kulę.
Jeszcze 3 i będzie mógł wezwać smoka.

ODPOWIEDZ